Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Леонардо гарант во ЛШ ќе смени на 4-2-3-1, зошто таа формација се покажа како добитна во Европа. Освен тоа, со овој калибар на играчи има многу повеќе опции за ротации во формацијата, а исто така и прилики да го изнанеди противникот уште од старт со некоја различна формација од онаа која што претходно ја играл.

Затоа, Санчез е добредојде со две раце, а колку ќе се даде, мене ич не ми е гајле зошто не ги давам јас парите од мој џеб. :) Морати нека му ја мисли за тоа.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Кај е duman сега, ми фали со неговите песимистички постови! Вака многу розов ми изгледа светот :pos:
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
^^ Па што знам,и самиот Гвардиола кажа дека Санчез одлично би се вклопил во неговата игра.А тоа да,за место нема да фати сигурно,или ако Афелај прикаже па слаби игри и да го дадат на позајмица негде како што го дадоа нослето,исто и за Кркич се шпекулираше за напуштање на Барса во Јуни,па тогаш да му се отовори на Санчез шанса.Него што е со Суљо стварно изразил желба сам да си замине или ? :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
12.744
Каде е сеа кловнот Марли со неговите глупи штосови за 40 годишниот пост?:pipi:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.394
Поени од реакции
6.510
^^ Па што знам,и самиот Гвардиола кажа дека Санчез одлично би се вклопил во неговата игра.А тоа да,за место нема да фати сигурно,или ако Афелај прикаже па слаби игри и да го дадат на позајмица негде како што го дадоа нослето,исто и за Кркич се шпекулираше за напуштање на Барса во Јуни,па тогаш да му се отовори на Санчез шанса.Него што е со Суљо стварно изразил желба сам да си замине или ? :)
Кога Фергусон бара играч, мислам дека треба да го земеме пред јунајтед, ама кога ќе разберам дека Гвардиола бара трансфер за некого, автоматски пиши му капут на тој.
 
M

mercenary

Гостин
И 4-2-3-1 да играме, Пандев ќе игра прв состав или Кутињо.. а тој шо нема да игра од нив, заедно со Биабиани ќе бидат резерви. За Санчез 25м не давам! XD
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.745
И 4-2-3-1 да играме, Пандев ќе игра прв состав или Кутињо.. а тој шо нема да игра од нив, заедно со Биабиани ќе бидат резерви. За Санчез 25м не давам! XD
И да не даваш, што мислат они, тебе парите на дрво ти растат, а? :pos:
Морав :smir:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.652
Поени од реакции
5.974
Иначе преска имаше најава,Интер - Чезена директно на телма ма да тоа се знае не ни мора да кажувам:toe:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Еј не идете ОТ, денес на агендата имаме зацртано „шала на сметка на комшиките“, или народски речено „сеир“. За подетални информации, обратете се кај членот со Амди Кола на аватар. :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.442
Затоа, Санчез е добредојде со две раце, а колку ќе се даде, мене ич не ми е гајле зошто не ги давам јас парите од мој џеб. :) Морати нека му ја мисли за тоа.
Епа тоа е финтата, што Интер не планира да преценува до тој степен одредени играчи, факт е дека треба да се даде плус од онаа реална цена, ама 25 за него никогаш нема да дадат, и 18м плус играч е многу али некако може да се свари, 15ка плус некој од непотребниве е најидеално.

А за тактикиве негови, начекав еден блог ( италијански ) уште кога дојде каде типот удрил на анализа за Лео и неговата тактичка поставеност, погоди една работа, дека Лео на старт ќе преферира 4312 формат, втората формација кога сите ќе бидат способни за игра а дечкото ја најави е 4321 формацијата која Милан со години ја играше дур Анчелоти беше тренер на екипата.
Е сега ако ви текнува, кога Бијабијани влезе со Џенова у Купот, на моменти делуваше и ко плејмекер, поцентрално беше поставен на теренот а исто движење на истиот имаа и Ето и Пандев, додека страничните позиции, поготово десната, беа препуштени на бековите. Слична слика гледавме и кога Пандев влезе со Катанија.
И кај Милан, Лео никад не играл со 4231 формација така да не очекувам дека тоа пак ќе го гледам во Интер, а и немам ништо против истото, поготово што со за овие најавени формации може многу полесно да се импровизира а со тоа и да нема недостаток на играчи.

Пример, Снајди може да игра и понапред и за нијанса поназад, исто и Дејо ( а двајцата на пример ко крила у 4231 јок али у 4321 формација можат да бидат дел од онаа двојка напред ), на ова да ги додадеме и оние од погоре што ги набројав и тоа е тоа, а вака ако ви текнува, еве со Бенитез, се доведуваа во ситуација да играат 4231 формација а да немаат никаква алтернатива на клупата.

Што би рекле у Италија, Леомунтада гледаме, пресврт кон подобро у секој можен поглед. :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
^ Абе блогови. :) И јас можам да напишам дека Лео ќе игра 4-2-3-1 формација, па дали моето мислење ќе биде повалидно од неговото?

4-2-3-1 формацијата видовме дека е перфектна за во ЛШ, за еден натпревар - решавачки. Тогаш, сите играчи даваат се од себе, па алтернатива и не е неопходно потребна. Ако се донесе Санчез, алтернатива ќе се има во Пандев, Кутињо и Биабиано, што и не е така лошо. А ако на ова го додадеш и Дејо на клупа, со Марига (дефанзивно ориентиран) и Ранокиа/Кордоба, тогаш клупата ни е перфектна.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.442
^ Абе блогови. :) И јас можам да напишам дека Лео ќе игра 4-2-3-1 формација, па дали моето мислење ќе биде повалидно од неговото?

4-2-3-1 формацијата видовме дека е перфектна за во ЛШ, за еден натпревар - решавачки. Тогаш, сите играчи даваат се од себе, па алтернатива и не е неопходно потребна. Ако се донесе Санчез, алтернатива ќе се има во Пандев, Кутињо и Биабиано, што и не е така лошо. А ако на ова го додадеш и Дејо на клупа, со Марига (дефанзивно ориентиран) и Ранокиа/Кордоба, тогаш клупата ни е перфектна.
Aма перфектна е со Мурињо, 4231 со Бенитез каква беше ?

Блогот беше заснован на она што Лео го преферирал со Милан, негови интервјуа и начинот на кој он функционираше во пакет со Анчелоти во Милан. Интер со Лео до сега не играле со ваква поставеност на терен а играле со тројца напред уз Дејо во тимот, и со Катанија и со Џенова не видовме таква формација, немаше гушење десно со Маикон и тоа е тоа.

Знам дека секој може да пишува што сака на блогови али у секој случај ми се допадна цел тој текст кој и сега како што гледам и се реализира почнувајќи од '' ромбов '' кој го преферира Леонардо. Исто и оној Благој што редовно не информира за Интер ( типот живее мислам во Хаг, член е и на Curva Nord и има многу познаници од тој дел на Меаца ) исто ни пренесе на пејџот дека Лео или ќе тера 4312 или, како што и он кажа, неговата омилена, 4321.

За сезонава, доволно е со онаа 4231 формација, Мур не можеш да го ставиш во исти кош со Бенитез па и Лео, колку и да е Лео до сега, ете, добар, солиден, сепак има разлика од тренер до тренер, поготово од Мурињо до Лео, за Рафа веќе и смешно е да го ставам у иста реченица со специјалниот. :)
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Одлична формација е 4-2-3-1,се знае Пандев си иде десно,Ето си иде лево,Милито централно,и весли си останува плеј:),е сеа незнам дали Лео би го седнал Пандев на клупа и би му дал шанса на Кутињо или Биабијани ... :toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.745
А што прајме со теоријата на Бенитез дека без нови играчи во јануари не одело...?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom