Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
[/COLOR]Transferi ako se pravat, ne samo da se kupuvaat igraci, nego i da se prodavaat, izjavi od tipot deka karierata ke ja zavrsel nekoj vo Inter ne mi trebaat mene. Pandev(7-12m), Milito(7-14m), Deki (ovoj uste 1 sezona moze da ja igra solidno za Inter/8-10m), Kordoba(3-6m), Suazo(4-6m), Mansini(5m), Maikon(12-17m), Rivas (0.5-2m), Kivu (4-6m), Sulo (free, ili da se dade nekade plus pari za da go zemat, taka da -5m), Zhulione(15-20m) i Bambini(6-10m) da se prodadat, odma site.

11 igraci mavaj prosek na transfer parite sto ke gi dobieme 60-70 milioni ke imame dobivka od botovite. Dodaj gi 40 milioni koi se spremat za 2011 godina, toa ti se taman pari da se nosi Frogly(10-13m) :pos:, Taiwo(8-11m), (call me crazy) Fabregas(20m+Zhulione), Hamsik (18-25m), Jesus Navas (15-20m), Viviano (15-20m), Kasano (free) i uste nekoja investicija za nekoj mlad defanzivec.
Неколку збора имам за тебе брат,премногу играње менаџер ! :icon_lol:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Неколку збора имам за тебе брат,премногу играње менаџер ! :icon_lol:
Nema vrska menadzer, ne sum igral od 2005 navamu, ova ti go pravi samo Rafa i nikoj drug. Nego... ustvari sto se macam so vas :)

Me cudi samo kako ne vi e maka da citate mislenja na ovoj fan klub :) kako ne ti e maka da citas na latinica :icon_lol: odi raduvaj se na milan , ete go januari :) posle so nov treneer ke bideme i pak ke placete :) ili nema, sveedno :D
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.521
Прегледај го приврзокот 37405

Според ГДС,Снајдер нема ни да биде на подиумот ( меѓу 3те финалисти,главни кандидати.. или како да кажам.. ) за освојување на Ballon d'Or..
Иниеста,Чави и Меси биле главни фаворите за да бидат..

Прегледај го приврзокот 37406
Ги боли тоа што снајдер ќе ја освои па намерно прават овакви срање работи.
Снајдер е освојувачот дури и тој на сликичката јавно си призна дека он ја заслужува!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Во Јануари реално Морати можи да донеси некое третокласно засилување од некој тим од втора лига или па што се бори за оптсанок...да се донеси Касано ќе биде еднакво на фантазија..не само што ќе биде одлично засилување туку тоа е невозможен трансфер па макар бил и free бидејќи на чичко Морати веќе не му се дава пари за нови инвестиции во тимот поради тоа што овој истиот тим минатата година освои Тројна Круна и е полн со шампиони:kesa:....а ова што Милан ни беа со 10 бода е чиста несреќан и сплет на околности:tapp:..очекувајте ваква изјава да даде Морати во Јануари откако нема да донесе ниту едно засилување!
 
M

mercenary

Гостин
Ги боли тоа што снајдер ќе ја освои па намерно прават овакви срање работи.
Снајдер е освојувачот дури и тој на сликичката јавно си призна дека он ја заслужува!
Кои прават вакви работи? Барса нема никаква врска со ова,ова е некоја инсајдерска информација на Газета изглеа..
А и нема да ме изненади ако Снајдер не ја освои.Како шо кажа господин К.П,глеаш како Милито не беше во поширокиот список.. THEY HATE US! xD
Ама и Снајдер заеба работа со лошиве игри у последно време(морам да спомнам..заради крофнето.. :pos:).. а овие од Барса партали праат.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.521
шпанските весници прават овакви работи...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Кои прават вакви работи? Барса нема никаква врска со ова,ова е некоја инсајдерска информација на Газета изглеа..
А и нема да ме изненади ако Снајдер не ја освои.Како шо кажа господин К.П,глеаш како Милито не беше во поширокиот список.. THEY HATE US! xD
Ама и Снајдер заеба работа со лошиве игри у последно време(морам да спомнам..заради крофнето.. :pos:).. а овие од Барса партали праат.

Што има везе со лошиве игри ? Кога наградата е за сезона 09/10 ...
 
M

mercenary

Гостин
Што има везе со лошиве игри ? Кога наградата е за сезона 09/10 ...
Не,наградата е за 2010 година.. knock out од ЛШ,World Cup,и прва полусезона од оваа сезона(ама ова и не се зима толку многу во предвид)

The "Ballon d'Or", referred to as the European Footballer of the Year award...
Ако беше за една сезона,ќе беше European Footballer of the Season...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.521
и да биде за тоа направи си сам пресметка.
Снајдер - ЛШ, Лига, куп,италијански супер куп, финале светско(+5 гола), финале суперкуп, и потенцијално светски фудбалски куп.
Иниеста - полуфинале лш, лига,шпански суперкуп, светско(1 гол).
не дека иниеста не направил нешто посебно, за пофалба е и неговото ама снајдер го јаде.
 
M

mercenary

Гостин
Нема шо да си праам пресметки,ја сакам Снајдер да освои и мислам дека заслужи.
Ама како што реков погоре,малце потфрли оваа сезона и затоа не е ОГРОМЕН фаворит,како што беше пред некое време..
Ама тоа што потфрлил у прва полусезона неможе да го засени треблето и тоа што беше најзаслужен за финале на Холандија на СП,и ако не освои,значи работата не чини..
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Епа брат ако глеаш за *малце потфрлил* ... Иниеста пола прошла година не играше ??
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Мислам Весли презаслужи до освои, и нема што тука да се збори више,не дека Иниеста не бил добар али стварно Весли си заслужи да си земе,иначе коа се вракаат Мајкон и Цезар,за светското клупско првенство ке се вратат? :toe:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Не,наградата е за 2010 година.. knock out од ЛШ,World Cup,и прва полусезона од оваа сезона(ама ова и не се зима толку многу во предвид)


Ако беше за една сезона,ќе беше European Footballer of the Season...
Убаво ти кажа Деко,наградата е за сезоната 09-10,како тогаш оддамна се номинирани играчите,кога уште не е завршена 2010 ? :))
 
M

mercenary

Гостин
Убаво ти кажа Деко,наградата е за сезоната 09-10,како тогаш оддамна се номинирани играчите,кога уште не е завршена 2010 ? :))
The "Ballon d'Or", referred to as the European Footballer of the Year award, is an annual association football award. It is presented to the player who has been considered to have performed the best over the previous calendar year
Така,гледаат кој што освоил до тогаш и номинираат.Една полусезона неможе да смени многу работи,како и да играл некој за таа полусезона.Се гледаат важните работи,Сп,Лш,титулите од лига..

(Не тврдам дека сум во право,само мое мислење)
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
3
Поради проблеми у одбраната.. во јануари ЈАП СТАМ ке дојде.. и така е без клуб :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom