Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.632
Поени од реакции
43.488
Реакцијата на тимот во вториот дел без сомнение беше подобра од онаа во првиот дел
Тоа е тоа, платен убиец за карикатурава, не само што Интер ке се спасат од истата, ке се спасат и сите останати тимови каде изродов во иднина може да отиде, тимови ко Алкорон, Рајо Ваљекано, Фросиноне, Интер .... oд Запрешич и тн. :toe:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Здраво Јас сум Фредерико Џакомаци нов сум на форумов, фан сум на Интер и мислам дека во овој момент да размислуваме за нов тренер. (реков ако пандев даде гол ке се прекрстам)
Заборави: „Се надевам ќе ме примите.“ :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Среле за тренер, ми недостига она: „То је то“, а сега е баш вистински момент за тоа :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Хахах , абе не ме јеби, кај Интер изгуби кај се презивам Џакомаци,, ко на Амди Бајрам внук му,, :pos: Иначе не се нафакам да коментирам за утакмицата дека стварно сите можни зборови кој ги имам на репертоар ги искористив против Бенитез . :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.632
Поени од реакции
43.488
„ Денеска имавме неколку шанси, но Лацио исто така не створи некоја посериозна шанса и примивме гол од мртва ситуација.
Koго лаже ?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Бранка: Маикон е нашето најголемо засилување :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.632
Поени од реакции
43.488
^^Па донекаде и во право беше ( бар за Серија А имаа и повеќе од доволно за да се борат за титулата ), на крај краева сите се израдувавме на неговото останување тука а Ти ако добро памтам највеќе ја бранеше неговата '' незаменливост '', ама потегот со просечниов тренер им се покажа ко крајно деструктивен ( aли кој би знаел дека е до толку ), уште кога ке ми текне дека оваа дебела карикатура зема 3 м евра по сезона, ау ау ... да се најежиш.
Денешново интервју по мечот му е врв, во нормален свет он би требало да им плаќа на Интер за да седи на тоа тренерско место бидејќи за човек со негови квалитети кои се аналогни на горенабројаните тимови водење на ваков гигант е луксуз, ама


:toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
ти давај ајвар не биди скржав :pos:
А бе важно покажуваме карактер друго што има врска. Со други зборови, не можат другите да ни удрат толку ќотек колку што можеме ние да истрпиме. Никој нема таков карактер како нас. :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
А бе важно покажуваме карактер друго што има врска. Со други зборови, не можат другите да ни удрат толку ќотек колку што можеме ние да истрпиме. Никој нема таков карактер како нас. :)
не губите како реал на пример како и да е ќе се тркаме за лш лацио и наполи се пред јуве и интер
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
^^^Ајде реално гледано, без Милито и Ето во нападот како да дадеш гол? Пошто проблемот не е да се одбраниш, проблемот кај Интер е да се постигне гол.
Минатата сезона Милито не утепа од вадење, кога не беше он, тука беше Ето или Балотели, или пак Снајдер(Удинезе 93' и во ЛШ)...
Сега Бјамбјани ако има повеќе од 4 удари во гол на овие 20тина натпревари јас одма во Вардар ќе се фрлам. Пандев прв гол по 3 зицери промашени што можеа да ни донесат 2 победи наместо реми.

И јас се надевав на подобро овој натпревар, али Бјамбјани-Пандев-Мунтари не е рецептот за гол.
Дури ни за 4-3-1-2 немаме тим, не може Бјамбјани таму да игра...

Не знам, само чекам Јануари да дојде што побрзо па да видиме што ќе направи Морти на пазаров или пак зачувувањето на Бјамбјани ќе ни биде и оваа година најголемо засилување, останува да видиме.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
не губите како реал на пример како и да е ќе се тркаме за лш лацио и наполи се пред јуве и интер
Нема од кого да изгубиме како Реал, цела среќа што во оваа ситуација немавме некој таков како Барселона или Реал во група, ќе пукнеше срам... Ќе купиме малку време сега до јануари да се подсредиме и фебруари за ЛШ да личиме на екипа ако ништо друго. Да им покажеме карактер :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Бјамбјани треба да игра во екипа од калиброт на Болоња освен брзина нема ништо друго :toe:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Нема од кого да изгубиме како Реал, цела среќа што во оваа ситуација немавме некој таков како Барселона или Реал во група, ќе пукнеше срам... Ќе купиме малку време сега до јануари да се подсредиме и фебруари за ЛШ да личиме на екипа ако ништо друго. Да им покажеме карактер :)
до кога ви се цезар и маикон аут нема никаква информација по нетов ама и ние играме без џиџи пола сезона.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Како го прослави Пандев голот против поранешниот клуб?
Ако има некој клип...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom