Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Nema covek (osven ako ne mu e rodnina) sto posle poslednite 2 natprevari ke go brani Materazzi. Ili treba da si slep, ili ne si gi gledal natprevarite pa onaka samo nagagjas. Covekot ne znae da igra, porano bese mlad, imase kondicija, fizicki bese kako zivotno i so toa kompenzirase, sega ni visinata ne znae da ja koristi, Krespo igrase kako macka so gluvce so ovoj.

Na hartija, Parma pojaki od nas bea vo napad, zatoa i ne me cudi ovoj rezultat. Krespo na Pandev moze da mu e zen master, Giovinco na Santon za krilo isto taka moze da mu e zen master, e sea Bambini iznenaduva poslednive 2 utakmici, izgleda deka sepak so inka moze da ti turat pamet vo glata, samo me cudi sto tolku mu e po kejf da dribla koga ne znae, site gi pominuva blagodarenie na svojata nenormalna brzina, da imase malce kontrola nad topka ke bese nezamenliv, ama nema.

Ne mozam da go sfatam krofneto, sto mu bese fintava so rotacijava na Santon, ednas levo krilo, posle desno krilo (mnogu kratko), posle bek (nekoi 5-6 minuti) koga Inter igrase nekoja si cudna 4-4-2 formacija, kako prvo Santon ne e za toa, kako vtoro SANTON NE E ZA TOA. Ne znam kako e mozno eden obicen navivac da gi poznava igracite podobro od trenerot. Koja e logikata Santon-Pandev-Bambini, koga se mozese Pandev-Alibek-Bambini, so toa sto ke se dobiese na iskustvo, i na realizacija, siguren sum Alibek podobro ke se snajdese, ovoj Pandev kako me nervirase samo, celo vreme ofsajd sedi, koga ke dobije topka, odma probuva so grb da se vrti za da si ja cuva i da podava, a koga ke podava me unistuva :) za sutevite negovi da ne kometiram, ke povtoram samo toa sto pisav na predhodniot post koga ja promasi sansata i koga se smeese :uvo:

Syn rece deka golovite na Deki bea navidum na sreka, ne sakam da se mesam vo toa, ama gol si e gol, tie barsa muabeti deka gol treba so akcija i takvi muabeti ne palat, ne deka sum zadovolen od igrata, ama gol si e gol, pa makar i avtogol ili so raka ili topkata ne ja pominala linijata, ako sudijata svirne gol, gol e. Poleka so hejtanje :)

Formacijata nekoj ja razbra ili samo jas se obiduvav da ja desifriram? Znaci sekoi 6-7 minuti se menuvase, ednas Snajder e napagac, posle Pandev e, potoa dvajcata se, za Santon komentirav pogore, istoto i so Zaneti primetuvav... Krofnata mora da sfati deka ovie igraci ne gi biva za toa, mora da sfati deka na raspolaganje nema K.Ronaldo i Messi, nego ima igraci edno nivo podolu.

Pobeda si e pobeda, ako napocetok na sezona se nervirav na pobedite so bedna igra, pojke ne se nerviram deka podobro vaka nego da zagubime ili nereseno so ekipi kako Parma.

p.s. Giovinco epten mal bil be, Snajder kako dzin bese pred nego :)



Ubavo mu naprae, Rui i Mur i cela kompanija, kolku i da napravile za Inter, ne se poveke Inter, Rafa e Inter :pos:

Zatoa Rui da si gleda vo Real da ne se mesa mnogu, deka mnogu lesno e da zboruvas od nastrana, ne deka ne zasluzuva ova sto mu go rece, ama drugo e koga ke go rece Morati ili nekoj vnatresen, drugo e koga nekoj od nadvor ke jade.
Голем ти е постов, не можам да го најдам тоа што сакав да те цитирам. :) А сакав да те цитирам за Сантон...

Ја смени тактиката од 4-2-3-1 во 4-3-1-2. Сантон отиде како бек, а Занети влезе во средината, заедно со Камби и Деки. Снајдер беше пред нив, а Пандев и Биабијани во напад, иако Биабијани повеќе се откриваше по страните, а нашиов остануваше во средината.

Така тимот играше подобро, а и како што кажа Рафа на интервјуто сакале да го маркираат Џовинко кој бил многу брз и правел проблеми. Тимот играше многу подобро со тројца во средина и Снајдер пред нив. Бидејќи вака претходно со двајца дестриуктивци, брзо ја прескокнуваа средината овие млекариве. Најверојатно на ова се реши бидејќи и Матераци беше камен во одбрана...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Clamoroso: Cassano da gennaio all'Inter ! :toe:

Сампдорија нема ништо да добие, одредена сума ке треба да добијат Мадрид ама наместо да им се плаќа, нема да дадат дел од парите кои ги должат на Интер поради '' трансферот '' на Мур кај нив.
Ке го носи бројот 99, ке добива 4м евра по сезона и договорот ке му биде со траење до 2013 година ...
За тие пари, супер зделка е, инаку да требаа да даваат пари категорично ке бев против овој трансфер, со ист став бев и за Пандев на времето.

п.с. Ова ќе биде 1 од играчите кои ги планираат, со оглед дека нема да има право да игра во ЛШ, искрено се надевам на Алексис Санчез и евентуално Инлер или некој трет кој игра во средина, значи мора да земат плус уште еден напред а и средина и истите да бидат достапни во Европа. Одбраната со здрави Киву, Кордоба и Самуел не треба да биде приоритет, сериозен сум, Сантон нека го бутнат лево, или Занети, а Киву да игра централно.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.450
Поени од реакции
11.124
2 стативи имаа и плус креспо утна уште една .
Ајде , ајде , си ги лапам сингл со Твенте и денес со Парма и пак нека ни даваат вака големи кефицинети
Ајде може дебелиов ќе се опраи , па ако продужиме да тепаме нека остане , еве иповредени нема
Знам зашто тепавме овие 2 , ЈА СМЕНИЛ КРАВАТАТА , НЕ Е ВЕЌЕ ТАА РОЗЕВАТА , ЗАТОА ТЕПАВМЕ
:pos2:b Да бе...и кај нас така беше.... таа розевата баксузна е!!! :pos2:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ако дојде Касано на коњ сме дечки..дај боже да е вистина оваа шпекулација!
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
За финалето од ЛШ во Мај би требало да е фит :tv:
Со Инзаги ќе бидат стрелци на првите погодоци :vozbud:
Едит: Убо ќе е во Лондон пак да има Италјанско финале а?
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
This afternoon the side showed great character and they never dropped their heads despite going a goal behind.
Сеа ви го сфаќам муабетот :tv:
Честито победа :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
This afternoon the side showed great character and they never dropped their heads despite going a goal behind.
Сеа ви го сфаќам муабетот :tv:
Честито победа :)
Не се лигави бе :]]

пс:Касано - На КОЊ СМЕ ...

ппс:Син заеби ист став за Пандев/Касано ...Касано е 2/3 класи боље од нашава пиперка ...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Само ако дојди Касано не знам како ќе се согласуваат со
, ако знаеме дека овој сампдорецов има незгоден карактер!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Само ако дојди Касано не знам како ќе се согласуваат со
, ако знаеме дека овој сампдорецов има незгоден карактер!
ХАХАХАХХАХАХА :D

Замисли се срчкаат ...и овој будалава го "изеде" крофнево на тренинг :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Еј да ви ибам тоа, колку напнавте со ова крофниве. Кај напнавте, па и немате осет дека во 2 саат навечер нема кај да се купи благо ако ти се јаде.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
dobro so be zapnavte pandev ta pandev.Pa se trudi kolku sto moze dava se od sebe trca kolku sto moze dava se od sebe e sega so nema sreka u posledno vrem nema.oti lani koga bese u super forma koga da ne kazam i eden od najzasluznite za podigane na igrata na inter ne kazavte nisto loso tuku se bese naj naj.Treba malku patriotizam da se pokaze a ne se sto e nase e najloso taka ne se odi nikade.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А па со патриотизмот што ќе направиме си е*ало мајката!:toe:...ние тука се трудиме да бидиме реални во врска со нашите играчи и моменталнава форма на Пандев е толку лоша или подетално Пандев е дотолку лош што Морати сигурно да можеше ќе му ги исплатеше сите пари од договорот само да не го гледа на Меаца како се мачи со топката...!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
ппс:Син заеби ист став за Пандев/Касано ...Касано е 2/3 класи боље од нашава пиперка ...
Да ама не вреди да се даваат 15м евра во Јануари за него, а да не може у ЛШ да игра, нАли ?
Такоџе и за Пандев не вредеше да се даваат толку, дека Лолипоп толку бараше за него минатото лето.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ај нека ме потсети некој .... Последниот гол шо Пандев го даде беше против Милан на 24 Јануари 2010 год. ??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom