Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.916
Не, знам јас дека и со Самуел знаеме да потфрлиме, има и тој лоши денови, ама во глобала сме далеку посигурни, посебно окга противникот има некој поистакнат напаѓач од кој зависат многу и кој треба да се затвори. Да не зборувам за важни натпревари, не дај боже да играме некоја ЛШ утакмица од нокаут фаза со Марко како стопер...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.028
Ок, под дифолт е општо познато дека со главното дуо се најсигурни, али кога е Интер во прашање, бар до оваа сезона и средината имаше огромен удел кога тимот се бранеше, е тоа денес не го гледаме, ако до лани трансформацијата одбрана-напад-одбрана беше фантазии, сезонава истото е хаос ...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
и повторно поставувам прашање до бенеамата
дали одбранава ни е на ниво?(како шо викаше до вчера):jaj:
Дали одбраната е целосна?

хинт: Маикон, Цезар, Самуел, Киву(четири од пет стандардни минатата година)


И пак ќе кажам, двата гола паднаа по вина на Матераци. Не можеме да ја земем цела одбрана крива за тие два гола.
Друго, едната шанса на Креспо кога искочи 1-1 со Кастелаци беше создадена од Матераци поради тоа што се изгуби во просторот.

И да имаа други 2 100% шанси, зарем Парма не треба да играат фудбал и зарем они не знаат да играат фудбал? Како го замислувате фудбалот?
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
не
а дали мислиш дека со самуел ќе биде непробивлива?
демек само за матераци е ваква очајна?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Прочитај го уште еднаш постот, го едитирав.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Шиткајте Ето,глеајте како даваат голови без него!


Честито победа:)
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
јас не мислам дека и со самуел ќе бидеме очај
муабетот ми е дека одбраната е нешто каде најмногу треба да се обрне внимание
и дури бевме со комплетна одбрана имавме проблеми со одбраната(премн шанси правеа противнициве
факт е дека неможеме да се потпреме на одбраната т.е да се браниме ни ебани 10 мин
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
јас не мислам дека и со самуел ќе бидеме очај
муабетот ми е дека одбраната е нешто каде најмногу треба да се обрне внимание
и дури бевме со комплетна одбрана имавме проблеми со одбраната(премн шанси правеа противнициве
факт е дека неможеме да се потпреме на одбраната т.е да се браниме ни ебани 10 мин
Факт е дека кога се игра пресинг(она што Интер го играше на некои претходни натпревари) одбраната е многу ранлива. Дури и најдобрата одбрана е слаба одбрана кога се игра пресинг и кога е повлечена на центар. Еве и една Барселона со 70% на топка ако не се лажам има примено 8 голови, Интер без овој натпревар имаше 9 голови.(не знам точно одиграни натпревари, од прилика се истите). Значи Барса со 70% на топка успеала да прими гол а има солидна одбрана и противниците тешко стигаат до голот, али ипак примаат голови. Фудбалот се игра за да дадеш гол.

Како и да е, сигурен сум дека кога ќе се вратат сите ќе даваме повеќе голови, ако дадеме 5 како денеска не е проблем да се примат 2 гола од добри акции(не како денеска од грешките на Матераци), мислам дека за ова сите се согласуваме.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
абе не е проблем колку голови се примаат дали 2 или 3 на 5 дадени од наша страна.
проблемот е што на 1 0 со твенте едвај се спасивме од 1 1
истото се случуваше и со самдориа со киевооо..
премн шанси прават противниците.незнам ,нешто не е во ред со одбраната т.е со поставеноста или со тактиката нз
само нешто не е како што требаа
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
абе не е проблем колку голови се примаат дали 2 или 3 на 5 дадени од наша страна.
проблемот е што на 1 0 со твенте едвај се спасивме од 1 1
истото се случуваше и со самдориа со киевооо..
премн шанси прават противниците.незнам ,нешто не е во ред со одбраната т.е со поставеноста или со тактиката нз
само нешто не е како што требаа
Да де, со Твенте и требаше да примиме гол(иако не ми текнува дали имаа 100% шанса). Од 30 удари кон противничкиот гол од кои 15тина во рамките на гол ние не успеавме да дадеме гол. 3 чисти зицери промашивме. Како беше непишаното фудбалско правило, пропуштените шанси секогаш се казнуваат.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Nema covek (osven ako ne mu e rodnina) sto posle poslednite 2 natprevari ke go brani Materazzi. Ili treba da si slep, ili ne si gi gledal natprevarite pa onaka samo nagagjas. Covekot ne znae da igra, porano bese mlad, imase kondicija, fizicki bese kako zivotno i so toa kompenzirase, sega ni visinata ne znae da ja koristi, Krespo igrase kako macka so gluvce so ovoj.

Na hartija, Parma pojaki od nas bea vo napad, zatoa i ne me cudi ovoj rezultat. Krespo na Pandev moze da mu e zen master, Giovinco na Santon za krilo isto taka moze da mu e zen master, e sea Bambini iznenaduva poslednive 2 utakmici, izgleda deka sepak so inka moze da ti turat pamet vo glata, samo me cudi sto tolku mu e po kejf da dribla koga ne znae, site gi pominuva blagodarenie na svojata nenormalna brzina, da imase malce kontrola nad topka ke bese nezamenliv, ama nema.

Ne mozam da go sfatam krofneto, sto mu bese fintava so rotacijava na Santon, ednas levo krilo, posle desno krilo (mnogu kratko), posle bek (nekoi 5-6 minuti) koga Inter igrase nekoja si cudna 4-4-2 formacija, kako prvo Santon ne e za toa, kako vtoro SANTON NE E ZA TOA. Ne znam kako e mozno eden obicen navivac da gi poznava igracite podobro od trenerot. Koja e logikata Santon-Pandev-Bambini, koga se mozese Pandev-Alibek-Bambini, so toa sto ke se dobiese na iskustvo, i na realizacija, siguren sum Alibek podobro ke se snajdese, ovoj Pandev kako me nervirase samo, celo vreme ofsajd sedi, koga ke dobije topka, odma probuva so grb da se vrti za da si ja cuva i da podava, a koga ke podava me unistuva :) za sutevite negovi da ne kometiram, ke povtoram samo toa sto pisav na predhodniot post koga ja promasi sansata i koga se smeese :uvo:

Syn rece deka golovite na Deki bea navidum na sreka, ne sakam da se mesam vo toa, ama gol si e gol, tie barsa muabeti deka gol treba so akcija i takvi muabeti ne palat, ne deka sum zadovolen od igrata, ama gol si e gol, pa makar i avtogol ili so raka ili topkata ne ja pominala linijata, ako sudijata svirne gol, gol e. Poleka so hejtanje :)

Formacijata nekoj ja razbra ili samo jas se obiduvav da ja desifriram? Znaci sekoi 6-7 minuti se menuvase, ednas Snajder e napagac, posle Pandev e, potoa dvajcata se, za Santon komentirav pogore, istoto i so Zaneti primetuvav... Krofnata mora da sfati deka ovie igraci ne gi biva za toa, mora da sfati deka na raspolaganje nema K.Ronaldo i Messi, nego ima igraci edno nivo podolu.

Pobeda si e pobeda, ako napocetok na sezona se nervirav na pobedite so bedna igra, pojke ne se nerviram deka podobro vaka nego da zagubime ili nereseno so ekipi kako Parma.

p.s. Giovinco epten mal bil be, Snajder kako dzin bese pred nego :)

krofne напиша:
"I was told that he said something - said Benitez - but I'm a professional with professional ethics, do not talk about other teams and other staff if you do not know their reality. I did not know that Rui Faria worked in Big Brother .... "
Ubavo mu naprae, Rui i Mur i cela kompanija, kolku i da napravile za Inter, ne se poveke Inter, Rafa e Inter :pos:

Zatoa Rui da si gleda vo Real da ne se mesa mnogu, deka mnogu lesno e da zboruvas od nastrana, ne deka ne zasluzuva ova sto mu go rece, ama drugo e koga ke go rece Morati ili nekoj vnatresen, drugo e koga nekoj od nadvor ke jade.
 
M

mercenary

Гостин
Пандев не придонел за победата? Bullshit.

Pandev makes other players look like they are playing so much better than they really are, he gives so much self-confidence to his team mates and humorous moments to his fans by playing like a Serie C2 player.
:pos::pos::pos::pos:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Се согласувам со фактот дека Матриксот треба да седне на клупа и да игра некој Куп натпревар против Сасуоло или Варезе.Многу формации смени крофнава денес во право си Појол,ротирачки Сантон до неговата измена,Кордоба такоџе истотака и пиперкава наша со Снајдер неколку моменти.Ако Мота е фит и може да издржи цел натпревар тогаш комотно Матриксот може да седне на клупа и да кулира.
Туку имате информација кога се враќа Маикон?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom