Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ова ти е свежа информација ...
Сега излегоа деталите од состанокот, Рафа е пред отказ, нареден кикс ке значи чао и пријатно.
Ова уште у 20 часот точно имаше емисија за сосатанок и за Рафа на Скај Италија ама ку.ов ми не разборам збор италијански . Значи ќе ослабе дебелиов од нервози сеа . Кога ќе добие отказ од кај нас може само Саламанка да го земат.
Абе а шпекулации некој има за тренери или нема ?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Slisam ste bile zainteresirani za Bastian Schweinsteiger i toa Morati bil spremen da plati 30 milioni evra :pos::pos:

Moze da vi go dademe za 70 milioni i plus Eto'o i Sneijder u paket , Da sum na mestoto na Hoeness toa bi go teral :)
Другар моментално ето вреди колку цел ваш тим сосе жената на швајни...да бидиме реални малце..ако сме веќе!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.054
Ова уште у 20 часот точно имаше емисија за сосатанок и за Рафа на Скај Италија ама ку.ов ми не разборам збор италијански . Значи ќе ослабе дебелиов од нервози сеа . Кога ќе добие отказ од кај нас може само Саламанка да го земат.
Абе а шпекулации некој има за тренери или нема ?
Eве ти и подетално

Рафа пред отказ ?!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
а иначе ова статија ако е вистинита ме радува до максимум....значи за наредните натпревари очекувајте да ни се случи нешто добро во секој случај..иако мене би ми било помило ако само победуваме со бенитез на клупата...не сум ненормален да навивам против Интер само за да замини дебелиот кога никој не гарантира кој ќе биди нов тренер и дали тој ќе биди подобар .....!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.216
Кога ке го отпуштат Бенитез ке славам како да сме освоиле титула! Еднаш му простив со Алетико М,али вторпат за со Милан каде покрај тоа што имаше лош избор во првите 11 неможеше со играч повеќе да создаде шанса! Па лани Мурињо со 10 играчи го победи Милан а Барса ја исферли од ЛШ,а овој со играч повеќе неможе шанса да направи епа ај со помин нека е!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.552
добра статија, конечно имаме вистински поглед како стојат работите. преку глава ми е од криење позади изјавите на занети и паолило дека се работи за моментум, дека се работи за ова или она, редно време беше да се знае иднината на интер!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Podobro da zagubite od Chievo nego finaleto vo Svetskiot Klubski Kup. A i sto znam, celava rabota mi e epten sumliva, ne veruvam deka ke go izbrkat pred Januari, kamoli da se tolku pametni i da go izbrkat, ama sto znam, noviont trener nema odma da pocne da pobeduva... Krsh se rabotite, 100 miloni ke ni odat zimava.

Goal.com pisuva deka sme bile zainteresirani i za Mats Hummels, go gledav na wikipedia, mlad, visok, sto znam, nekoj poinformiran za igracov i za negovo eventualno pristignuvanje vo shiter? :pos:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Другар моментално ето вреди колку цел ваш тим сосе жената на швајни...да бидиме реални малце..ако сме веќе!
Moze povekje vredi ama da go sporeduvas kvalitetot na Schweini so bilo koj igrac vo Inter e izlicno ... Schweini e BOG na sredinata toa da go naucite .
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.054
Moze povekje vredi ama da go sporeduvas kvalitetot na Schweini so bilo koj igrac vo Inter e izlicno ... Schweini e BOG na sredinata toa da go naucite .
E да, дури и со главниот кандидат за Златната топка нели ? :wink:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Moze povekje vredi ama da go sporeduvas kvalitetot na Schweini so bilo koj igrac vo Inter e izlicno ... Schweini e BOG na sredinata toa da go naucite .
Дечко еве јас ќе го споредбам чисто со Снајдер и со Мота и ќе ти дефинирам подетално дека не бега ама воопшто во квалитет од овие двајца фудбалери што ти ги набројав..само ти пријави желба и веднаш ќе почнам на случајот(кога веќе правиме муабет за среден играч)..а Швајни ако е бог во средината тогаш не сакам да коментирам за недопирливите и неспоредливите велемјастори од барселона чави и иниеста..швајни не му е ни до колена па за да го фалиш толку......а дека толку е добар швајни видовме во финалето лани колку беше(бидејќи тврдиш со било кој играч од Интер) !..јас ако почнам да го споредувам Ето со било кој играч од баерн тогаш ќе биди комедии според твојата логика....!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: gos

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.552
Podobro da zagubite od Chievo nego finaleto vo Svetskiot Klubski Kup. A i sto znam, celava rabota mi e epten sumliva, ne veruvam deka ke go izbrkat pred Januari, kamoli da se tolku pametni i da go izbrkat, ama sto znam, noviont trener nema odma da pocne da pobeduva... Krsh se rabotite, 100 miloni ke ni odat zimava.

Goal.com pisuva deka sme bile zainteresirani i za Mats Hummels, go gledav na wikipedia, mlad, visok, sto znam, nekoj poinformiran za igracov i za negovo eventualno pristignuvanje vo shiter? :pos:
еве деца пример за лошо коцкање кое преминало во зависност, не само аватар, потпис под име, и потпис, батката дури и мислењата си ги искоцкал :)

Moze povekje vredi ama da go sporeduvas kvalitetot na Schweini so bilo koj igrac vo Inter e izlicno ... Schweini e BOG na sredinata toa da go naucite .
Шо бе? швајнштајгер за марига и плус доплата од 10 М да ни даете и тоа ако ви се свиѓа ако не ......
 
M

Mario Gómez

Гостин
Другар моментално ето вреди колку цел ваш тим сосе жената на швајни...да бидиме реални малце..ако сме веќе!
Океј, Ето вредит појќе од сите напаѓачи заедно кај нас. Но да не претеруваме, Ето нема огромна вредност на пазарот оти старее. И не споредувај напаѓач со везњак, Ето е топ 3 на свет моментално, а Швајни според СИТЕ фудбалски сајтови е најдобриот DM/CM во светот кој може да ја игра секоја позиција во средината од крило до полушпиц. 30 милиони е навредливо, да го споредуваш Швајни со Балотели. :( Реално вредноста е над 50 милиони, ама он нема да си оди од Баерн за ништо на свет, па колку и да се труди Морати.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Боби[Мкд];3899028 напиша:
Океј, Ето вредит појќе од сите напаѓачи заедно. Но да не претеруваме, Ето нема огромна вредност на пазарот оти старее. И не споредувај напаѓач со везњак, Ето е топ 3 на свет моментално, а Швајни според СИТЕ фудбалски сајтови е најдобриот DM/CM во светот кој може да ја игра секоја позиција во средината од крило до полушпиц. 30 милиони е навредливо, да го споредуваш Швајни со Балотели. :( Реално вредноста е над 50 милиони, ама он нема да си оди од Баерн за ништо на свет, па колку и да се труди Морати.
Па тој ги спомна Ето и Снајдер во евентуалниот трансфер а колку за мајтап и двата играчи се подобри моментално од швајнштјагер па тогаш мораше вака иронично да одговорам....!..швајни е добар но дека е толку добар како што тврдите вие фановите на баерн да ми шепните малце..а и за споредба со Снајдер треба многу(плус не се на иста позиција)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.216
Дечки Швајни е стварно добар играч и нема потреба да се зборува за неговите квалитети,трча 90 минути знае да одземе и даде топка буквално царува во средина! Е сеа неможам да го спредувам со Чави бидејки за мене тој е најквалитетниот играч на средина на терен некогаш што постоил,Чави е мозок на фудбалската игра!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom