Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Тоа можеби е така, ама Јуве 29 титули има... :pos:
Зависи како ги броиме.

--- надополнето ---

Па фајнали се реши Син бе, тоа се смеам. Ја не знам од каде толку толеранција овој си го бара, Син брише ли брише, и фајнали му прекурчи... :pos:
фајнали сфатив :pos:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Читајќи ве тука и откако видов хајлајтс добро што не сум го гледал натпреваров, не сум пропуштил ништо освен уште едно мизерно издание. Време е да лета Бенитез, па кој сака нека го замени. Секако полошо од ова не може да стане.

Сепак сеуште не ја отпишувам сезонава, зошто кога можеше Рома 2 пати да стига минус од 20 поена и да се враќа во борба за титула и оваа предност не е којзнае каква. Иако тогаш Интер беше тој што водеше, а со него се е можно :)

Може на некој ќе му падне чудно, ама мило ми е што Пандев се закошка со Абате. Потребно е да покаже малце живост, доста ми е да го гледам како се влечка по теренот како утепан. МОжеби на сите им треба малку адреналин во крвта за да излезат од летаргијата.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Шо се десило со Ивица ? :] Баш е најок од сите јубенташи бе :]]

пс:Пак ке кажам - Бе-ПЕ за тренер !!!!!
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Многу лошо вчера, очај човече...

Највише ме нервира моментот што со играч више не направивме никаков, ама баш никаков притисок. За шанса да не зборам...
Матераци у ваква утакмица да го пуштиш... немам коментар. 4ца централни у бековска линија, Кордоба сирот кога ќе помине половина не знае што да прави, али не е до него... некој му кажал таму да игра.

Од Пандев го видовме потегот на сезоната, лани даде гол од слободен со Милан (ланскиот потег на сезоната), тоа му е максимумот у овој момент.

Најјак момент вчера, коа се повреди Оби... Кога се растрчаа на клупа, Бенитез влага у тоа ходниците го бара Кутињо... овој сере ли сере... :) :)
Виде, не виде вика ќе го пуштам пливачов (Камбијасо), едвај ги соблече тренерките, држ - недај... Таман се спреми за да влага, више и режисеров дае на кајрон као измената е Камбијасо - Оби...
После тоа глеаме Кутињо влага, никој не излага... Аха викам, еве го Бенитез со најбољи потег - 12 играчи има на терен пуштено... :)

Изгубен човече, изгубен до максимум...

Еве и Морати што што вика за скараџијава од тренер што го имаме
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Најјак момент вчера, коа се повреди Оби... Кога се растрчаа на клупа, Бенитез влага у тоа ходниците го бара Кутињо... овој сере ли сере... :) :)
Виде, не виде вика ќе го пуштам пливачов (Камбијасо), едвај ги соблече тренерките, држ - недај... Таман се спреми за да влага, више и режисеров дае на кајрон као измената е Камбијасо - Оби...
После тоа глеаме Кутињо влага, никој не излага... Аха викам, еве го Бенитез со најбољи потег - 12 играчи има на терен пуштено... :)

Изгубен човече, изгубен до максимум...
:pos:

--- надополнето ---

Занети: има време Интер да се врати на врвот

Морати: ние воопшто не игравме!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Не помогна мојоат аватар со Ето и Милито затоа сега ке го ставам Бенитез па ваљда ке добие отказ:pos:,иначе гледам некој ноќеска не спиел воопшто па водел јака дискусија со Ивица околу тоа комплексите!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
http://forzainterforums.com/showthread.php?8314-Leave-Rafa-alone...&p=629112#post629112


Јак пост .... ме пишмани за свињава ;/

--- надополнето ---

Не помогна мојоат аватар со Ето и Милито затоа сега ке го ставам Бенитез па ваљда ке добие отказ:pos:,иначе гледам некој ноќеска не спиел воопшто па водел јака дискусија со Ивица околу тоа комплексите!
Брат а да си ја стаиш ФБ профил сликата ? Поубаво ем за тебе (пи4иња ке ти се лепат) ем за нас (нема МАЛЕР да не пука ?! )
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Нема ништо јако во постот, многу бла, бла, бла... за на крај да констатира дека ни се потребни играчи. Ама има неколку проблеми:

1. Зошто ни се потребни играчи? Зошто толку многу се повредија? Паѓаат во вода случајностите. Одевме на теоријата дека само овие експенаблс се повредуваат, а младите се ОК, демек од замор е... се додека и Оби не се фати за мускулот вчера. Кој е крив што Интер изгледа како воена единица на враќање од борба...? Пред малку читав текст во кој се вели дека пред да почнат тренинзите воопшто не била земена во предвид моменталната физичка спремност на фудбалерите, туку си почнале сите заедно и исто, онака механички...

2. Што е со глупите идеи? Како е можно да смениш формација на 5 саати пред дерби? Што те наведило да помислиш дека ќе успееш со таков експеримент. Таа формација знаеше да потфрли и во комплетен состав кога бевме. А имавме доволно играчи за другата. Најпосле, откако се повреди Оби, се виде дека другата формација е подобра, само тогаш веќе беше 0:1...

3. Што е со глупите измени? Како може да се соблекува Камбиасо а да влезе Кутињо. Да се најави Сантон а да влезе Биабиани. Паричка ли си фрла за да одлучи?

4. Што е со менталитетот. Ова се истите играчи од лани. Каде е желбата за победа. Кој треба да ги мотивира, тренерот или тој што ја коси тревата на стадионот?

Не сум регистриран на форза интер форумот не можам да му пишам на тој. Ако си регистриран, поздрави го од мене :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Абе , дај донирај 20еуро центи да намлатиме пак пари хахаха , вчера се заебав сите ги тропнав на интер дава следен гол - ме дупнаа :(
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Абе , дај донирај 20еуро центи да намлатиме пак пари хахаха , вчера се заебав сите ги тропнав на интер дава следен гол - ме дупнаа :(
И ете ја причината зошто Интер не постигна гол... :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
Па да Иосоно, ако не се лажам Деко играше и на Федерер против оној црнион циркузант, Монфилс или како и да се викаше, нормално, нигерот ако не се лажам прв пат во својата кариера го победи Федерер ...
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156


Со оваа формација да излезевме , гарантирам дека немаше да изгубиме !

Да почнам од Матераци . Најмногу му се лутам на Бенитез заради тоа што го пушти Матриксот на терен. Неможам да му се изначудам , немаше потреба да игра . Рафа се ваѓа со тоа дека немало кој да го чува Ибра во воздушните дуели :nenene: . Требаше да се задолжи Лусио за Ибра , а Кордоба да го чуваше Робињо и претпоставувам дека одлично ќе беше во задната линија .

Сантон требеше да стартува поради неговата природна позиција , десен бек . Детено ќе покажеше два пати повеќе од Кордоба на таа позиција , 100 % !

Неможам да му ги смислам изменине макар што беа и принудни . Немам ништо против Оби , но да игра деби натпревар на дерби е блиску до умот . Камбиасо колку и да не беше фит , мислам дека можеше да игра . Кога би била средината составена од Занети , Камби и Дејан , тогаш ќе бевме цврсти и ќе имаше многу предност за Снајдер . Незнам кој колку забележа , ама со 4-3-1-2 Снајдер игра подобро .

Ќе продолжам со Киву . Не е тој Киву од порано , јас искрено неможам да го гледам . Можда не изигра лошо , ама ко ќе ја има некој топката од противниците кај неговата страна , едноставно несакам да гледам , страв ме фаќа . Мислам дека мора да се донеси нов лев бек или пак Сантон да игра прва таму кога ќе се врати Маикон , сега за сега Сантон мора да се игра десно .

Единствена слаба точка на формацијана погоре е Милито . Не беше 100 % фит , и ете што се случи . Поголем дел од нас го критикуваат Бенитез за се , но мислам дека не е баш за се тој крив , ама за поголем дел од проблемиве крив е . Крив е за погрешниот избор на играчи и не соодветни замени . Не посакувам измена на тренер до Јануари , зошто тек тогаш ќе биде катастрофа . Не гледам голема предност на првиот , 6 бода не се многу , ние бевме над 10 па ќе ја заебевме за малце . Нека се опорават играчиве , нека бидат сите на располагање и тогаш ќе видиме дали е Бенитез крив или не . Сега за сега има рачки со кои се ваѓа кај мене ...

Форца Интер !!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Многу лошо вчера, очај човече...

Највише ме нервира моментот што со играч више не направивме никаков, ама баш никаков притисок. За шанса да не зборам...
Матераци у ваква утакмица да го пуштиш... немам коментар. 4ца централни у бековска линија, Кордоба сирот кога ќе помине половина не знае што да прави, али не е до него... некој му кажал таму да игра.

Од Пандев го видовме потегот на сезоната, лани даде гол од слободен со Милан (ланскиот потег на сезоната), тоа му е максимумот у овој момент.

Најјак момент вчера, коа се повреди Оби... Кога се растрчаа на клупа, Бенитез влага у тоа ходниците го бара Кутињо... овој сере ли сере... :) :)
Виде, не виде вика ќе го пуштам пливачов (Камбијасо), едвај ги соблече тренерките, држ - недај... Таман се спреми за да влага, више и режисеров дае на кајрон као измената е Камбијасо - Оби...
После тоа глеаме Кутињо влага, никој не излага... Аха викам, еве го Бенитез со најбољи потег - 12 играчи има на терен пуштено... :)

Изгубен човече, изгубен до максимум...

Еве и Морати што што вика за скараџијава од тренер што го имаме

:pos::pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom