Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.925
Оби е на местот на Пандев а не на Камби зашто он не ни беше во комбинација.
Иначе официјално е.
Не беше Камби во комбинација од вчера пишуваа дека ќе почне од клупа. Денес Пандев беше во комбинација и 4-2-3-1 формација, се до пред малку...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Не беше Камби во комбинација од вчера пишуваа дека ќе почне од клупа. Денес Пандев беше во комбинација и 4-2-3-1 формација, се до пред малку...
Да, Пандев беше во комбинација со можност за Кутињо, или пак Оби на местото на Пандев. Тие беа трите комбинации... Мене искрено ме изненади Цезар што не игра. Многу ни фали.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.216
Кордоба десен бек оф леле,го имаш златен Сантон ! Знам дека Кордоба е подобар во одбрана али требаше да го стави стопер а не бек,иам претчуство дека ке не сјебе Бенитез:tapp:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.925
Да, Пандев беше во комбинација со можност за Кутињо, или пак Оби на местото на Пандев. Тие беа трите комбинации... Мене искрено ме изненади Цезар што не игра. Многу ни фали.
ОК ама ова без разлика како напишале, не е 4-2-3-1. Ќе видиш дека Оби ќе се плетка таму кај што игра Камбиасо, ова е 4-3-1-2.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
INTER: Castellazzi; Cordoba, Lucio, Materazzi, Chivu;
Zanetti, Stankovic, Obi; Sneijder; Eto'o,
Milito.
MILAN: Abbiati; Abate, Nesta, Thiago Silva,
Zambrotta; Gattuso, Ambrosini, Flamini; Seedorf; Ibrahimovic, Robinho.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Ај со среќа!!Дај боже да победите и да се радувате...Поз!
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Сеа клеам Skycalcio и на стадион со шал од ИНТЕР влегуваше Усаин БОЛТ.Му правеа нешто интервју од interchanel.Можда Балотели ќе навивал за Милан ама за нас е Усаин Болт :smir:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Добро е барем Марига и Мунтари не се повикани, ќе можам на раат да гледам фудбал! И да изгубиме(yea, right), нема да се нервирам поради ботовите....
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ако е така јас би му дал шанса на Кутињо пред Оби,и така Оби крило му довага да игра,одбранава ни е крш,очекувајте доста прекршоци вечерва од Матераци,али ајде како и да е вечерва очекувам гол од Ето или пак Деки и така он стално си ги поздравува :helou:
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
773
Поени од реакции
306
Од кај па Кордоба десен бек, Бенитез скроз забегал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom