Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Syn нешто почесто почна да постира од фб т.е. од Небојша :)

п.с. Дај извор на напишаното де, може е goal.com :)

btw:
"We want balance. Mancini, Mourinho will always be in the memory of all the fans, but it is time to forget the past. We are trying to do something different to win.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
еве го момчето, додека скролав и барав соодветна слика да го прикаже текстот, ми дојде ко кец на десетка
ццц ду6и43 ќе плаче утре :(

и дај кажете му на Деко да ја игра 1, да имаме барем некакви шанси :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Syn нешто почесто почна да постира од фб т.е. од Небојша :)

п.с. Дај извор на напишаното де, може е goal.com :)

btw:
Епа да де, something different, не е прв пат да кажува дека врши промени у тимот, промени кои никој нит ги сакаше нит ги бараше.
Ја разбирам, нов тренер нова филозофија ( али ова пред Се важи за нешампионски средини ) али кога 1 Мурињо си ја покажа својата големина и карактер за доброто на тимот, кога се адаптираше во Италија со за него нов формат, 4312, така можеше и кифлата исто, ама до сега он оди со глава кроз ѕид, over and over again.
Небојша сигурно не го пишувал тоа сам на англиски ебаго, го ископирал од некаде и го пастирал и тоа е тоа, дал goal.com или некој трет извор сеедно, сите знаеме дека Рафа не може да си дозволи неговото пекарско его да биде загрозено со основата дадена од Мурињо, мисли дека ако промени нешто сите кон него со прст ке покажуваат ако успее, демек никој нема Мурињо да го спомне како заслужен за секој нареден успех на Интер ( во наредни 2 години ).
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Епа да де, something different, не е прв пат да кажува дека врши промени у тимот, промени кои никој нит ги сакаше нит ги бараше.
Ја разбирам, нов тренер нова филозофија ( али ова пред Се важи за нешампионски средини ) али кога 1 Мурињо си ја покажа својата големина и карактер за доброто на тимот, кога се адаптираше во Италија со за него нов формат, 4312, така можеше и кифлата исто, ама до сега он оди со глава кроз ѕид, over and over again.
Небојша сигурно не го пишувал тоа сам на англиски ебаго, го ископирал од некаде и го пастирал и тоа е тоа, дал goal.com или некој трет извор сеедно, сите знаеме дека Рафа не може да си дозволи неговото пекарско его да биде загрозено со основата дадена од Мурињо, мисли дека ако промени нешто сите кон него со прст ке покажуваат ако успее, демек никој нема Мурињо да го спомне како виновен за секој нареден успех на Интер ( во наредни 2 години ).
Од официјалниот сајт на Интер е и преведено е на нашиот.
„Потребен ни е мир. Манчини, Мурињо, секогаш ќе бидат во срцата на навивачите, но време е да го оставиме минатото. Се трудиме да направиме нешто поинакво за да победиме. Ако утре победиме, нешто ќе се промени, но важно е да имаме рамнотежа и да демонстрираме желба за победа. Утрешното дерби е натпревар кој може да направи разлика за нас, играме со гордост дека сме клуб кој освоил се и утре е убава можност да го демонстрираме тоа.“
 
P

PewDiePie

Гостин
Видете што вели моменталниов тренер на Интер, видете каков КРОФНАР е само типов еј, тоа шекерот му ги јаде мозокот ко циган мрсули што џвака. Ова е ругање на сопствениот тим све му ебам, каков пекар еј, и после зашто сум го хејтал, па видете што тресе на пресови бе ...
ГОМНО дебело ! Помизерен е и од ванаби Џони Деп бркот и брадата што ги има.
Каков месар е човекот еј хахахах класичен бучер уште еден голем месарски нож му фали и една бела престилка. :vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Од официјалниот сајт на Интер е и преведено е на нашиот.
Исто е бе Иосоно, и на старт на сезона имаше слична изјава за '' атрактивниот '' фудбал, незнае он очигледно дека тимовите од Италија кои се обидуваат да играат атрактивно на крајот останувале со zero tituli и со дебакли во Европа, ко Рома со Спалети кои играа предобар за око фудбал ама се посрамотија и во Европа.
На крај краева го видовме изданието на Интер против Тотенхем гости, и желбата за играње на убав фудбал, убав фудбал и Италија во иста реченица не одат, ама Рафа очигледно не е свесен за истото. Мурињо прво гледаше како да не прими гол од противникот, како да го постави тимот контра нивниот напад па потоа мислеше на тоа како да се даде гол, а и знаеме како беше со него, 2-3 шанси и тоа е тоа, тоа беше Интер.
А кифлава отиде и до времето на Херера па сега дава некои споредби, абе од тогаш до денес нештата во фудбалот драстично се сменија, и мене всушност не ме нервира до толку што тера 4231 формација, него ме иритира фактот што играчи како Станкович и Мунтари во истата ги играше крилно, што е класична fuck my life ситуација.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Само сакав да појаснам од кај е изворот.

Кога преведува и кога прочитав она: Херера, Манчини, Мурињо... ми се причини дека набројува само да се пофали дека е јак тренер. Не го хејтам, ама мислам дека за вакви набројувања треба прво да освои нешто со Интер а после слободно нека си го тури името во списокот.

Иначе Интер може да игра многу убав фудбал, ама не со овој состав. До душа мене тоа и не ме интересира кога ми се гледа убав фудбал си барам на јутјуб германски и холандски втори лиги. Важно ми е на семафорот да пишува дека сме постигнале некој гол повеќе од противникот.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.216
Дечки денес слушам јувенташите и баварците од фан клуб играле пријателска,баварците тепале 10 - 6 ! Не е лошо да ги пробаме а,што викате ?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Дечки денес слушам јувенташите и баварците од фан клуб играле пријателска,баварците тепале 10 - 6 ! Не е лошо да ги пробаме а,што викате ?
10-6?
hmmm... колку време играле?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Дечки денес слушам јувенташите и баварците од фан клуб играле пријателска,баварците тепале 10 - 6 ! Не е лошо да ги пробаме а,што викате ?
10-6?
hmmm... колку време играле?
Саат време !
ОК, следно прашање би било... што играле? :pos:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
ОК, следно прашање би било... што играле? :pos:
Ракомет игравме :pos:, со тоа што они го имаа Омејер на гол и примија помалце голови, во шанси бевме подобри, али мечот беше од типот сите у напад, исто као на стејшн, алл атак :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Епа да де, something different, не е прв пат да кажува дека врши промени у тимот, промени кои никој нит ги сакаше нит ги бараше.
Ја разбирам, нов тренер нова филозофија ( али ова пред Се важи за нешампионски средини ) али кога 1 Мурињо си ја покажа својата големина и карактер за доброто на тимот, кога се адаптираше во Италија со за него нов формат, 4312, така можеше и кифлата исто, ама до сега он оди со глава кроз ѕид, over and over again.
Небојша сигурно не го пишувал тоа сам на англиски ебаго, го ископирал од некаде и го пастирал и тоа е тоа, дал goal.com или некој трет извор сеедно, сите знаеме дека Рафа не може да си дозволи неговото пекарско его да биде загрозено со основата дадена од Мурињо, мисли дека ако промени нешто сите кон него со прст ке покажуваат ако успее, демек никој нема Мурињо да го спомне како заслужен за секој нареден успех на Интер ( во наредни 2 години ).
Секоја копија е полоша од оргиналот. Врти сучи се се враќа на тоа.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Јас играм секој вторник,среда и сабота, (веќе 2 години)... по 50 минути играње (еден термин) завршуваме со резултат 3:1 ; 2:2 ; 2:1 ... а после подолго време 1:0 (во средата)... поентата ми е..... ако една екипа (од Баварците и Ѓубренташите) знае да игра фудбал, ќе го исечам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom