Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
M

mercenary

Гостин
Првата постава е добра и ја би сакал со таа да почнеме,а втората гледам сакаш Оби да игра епа ја не сум баш за да игра бидејки пред 80 000 гледачи ке се изгуби како циган во веро,не викам дека е лош играч али во вакво дерби треба искуство а не деца како Кутињо и Оби! Пандев треба да почне според мене,а Бијабијани и Кутињо на клупа!
Море ни Оби,би Кутињо,ни Биабиани,ни Пандев,дај боже да игра Камби..
Е сеа ако неможе Камби..
Пандев е искусен да,ама е тешок феил у моментов,ништо добро неможе да се очекува од него,само да утне некој зицер,да успори некоја акција,да дрибла у наша половина и да му ја земат..и тоа..
А ако игра Оби,верувам дека нема да прави ништо лошо за тимот,барем ќе трча у средина по играчите на Милан,за разлика од 1) Кутињо - 2/34 прецизни пасови , 2)Биабиани - ќе ја пушти 100 метра у фор,ќе му ја земат 45 пати од 47 обида.. , 3) Пандев - пишав погоре,да утне некој зицер,да успори некоја акција,да дрибла у наша половина и да му ја земат..
Таков впечаток добив од 3цава на последните ..хмм..на скоро сите натпревари оваа сезона..
Не сум запнал за Оби,да имаше некој друг здрав од среде,за него ќе бев да игра,ама нема.Ама и Оби да е,повеќе ќе имаме корист од него отколку од тројцана..
Мое мислење..
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Првата постава е добра и ја би сакал со таа да почнеме,а втората гледам сакаш Оби да игра епа ја не сум баш за да игра бидејки пред 80 000 гледачи ке се изгуби како циган во веро,не викам дека е лош играч али во вакво дерби треба искуство а не деца како Кутињо и Оби! Пандев треба да почне според мене,а Бијабијани и Кутињо на клупа!
Може ќе се израдува ко ЦИГАНЧЕ НА ЦРЕША од кај знаеш???

Ми се свиѓаат изразиве “твои“... кај ли само ги наоѓаш??

Шала на страна, очекувам Х у недела, пошо нашиов X-Men е ко Манчини на почетокот коа имаше 20 нерешени од 17 утакмици :) Просто невероватно...


Глеам сте играле фудбал, само малце далеку сте нашле место бе... Поред толку балони у центаров, вие сте се заакале накај Топанско (ако е таа конструкција што мислам)... Едно време играв ја таму од 12 саат навечер, камен ладно и ништо не се глеаше, треба со рударски шлемови да се игра за да се глеа топката :) :) :)

Негооо... Андреј, да им играме на победнициве ако не, а? :) Глеам ти спомна нешто, ама никој не пиша околу тоа

П.С. Си нарачав шал
П.П.С IoSono - ѕвер! :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Глеам сте играле фудбал, само малце далеку сте нашле место бе... Поред толку балони у центаров, вие сте се заакале накај Топанско (ако е таа конструкција што мислам)... Едно време играв ја таму од 12 саат навечер, камен ладно и ништо не се глеаше, треба со рударски шлемови да се игра за да се глеа топката :) :) :)

Негооо... Андреј, да им играме на победнициве ако не, а? :) Глеам ти спомна нешто, ама никој не пиша околу тоа

П.С. Си нарачав шал
П.П.С IoSono - ѕвер! :)
Не е тоа, тоа е баш во топанско и јас играв зимно време смрзнав како африканец на антартик. Иначе ова теренче беше само слободно а и не е лошо.

Ќе правиме уште една утакмица, али ќе се измешаме да бидеме рамноправни :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Може треба да му се даде шанса на Мансини пред П/К/Б па ако не му иде него да влезе пандев во 2 полувреме. :)
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
ибраКадабра... коа више цепидлачиш! :)

не знаев зошто е тоа за дополнителни коментари, да не треба да поздравам некој таму? Баба, дедо... :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Добра вест пристигна денеска од тренигот на Интер ! Цезар, Камбјасо и Снајдер го одработиле денешнот тренинг целосно и ке бидат подготвени за дуелот со Милан, добро е што ке имаме барем еден добар играч на клупа а според мене тоа би бил Камбјасо бидејки Занети и Станкович најверованто ке почнат во средина! А може да се деси и Занети да иде на лев бек а Камби и Станкович заедно во средина,али не верувам такво нешто од Бенитез бидејки он не е Мурињо!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Ги ставив на аватар Милито и Ето,се надевам ке се исплати за дербито!!
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
После ова брат тури го и Весли,имаш моја дозвола,па да видимр што ке се деси во иднина :icon_bigg
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кире кога е аватар во прашање за пред дербито стави го Бонера и подолу напиши ''мудар и солиден''..можеби најповеќе ќе ни се исплати:tv:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Кире кога е аватар во прашање за пред дербито стави го Бонера и подолу напиши ''мудар и солиден''..можеби најповеќе ќе ни се исплати:tv:
Нема да им игра брат,Неста и Силва ке им играат стопери!

--- надополнето ---

зависи за кого....
Се надевам за нас,по еден гол нека дадат и двајцата и завршена приказна!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Нема да им игра брат,Неста и Силва ке им играат стопери!



Знам дека нема да игра но имам некакви надежи дека Алегри ќе се опамети и ќе увиди дека Бонера е вистинскиот човек за Милито или Ето!:smir:

Не знам во која тема да го ставам клипчето па да ве расположам малце со Неверојатни прослави на гол....:vozbud:
!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Заебан чоек... во стилот на играње ми личи на Меси

Иначе..


ПоДдршка!. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom