Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Да,најважниот,ама не треба да се омаложуваат тие 37 (како на пример Син тоа што го направи).Не велам дека Милито не заслужува да биде кандидат,можеби треба и да ја освои златната топка,но тоа е...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.028
Изглеа вие ги заборавате 37 - те гола на Дрогба во сите конкуренции и гледате 1 меч.
:toe:
Срамота е да ги споредуваш Дрогба и Милито од минатата година, тоа што Милито го направи минатата сезона Дрогба сега за сега може само да го сонува ...
Да не правам и сега споредби за начинот на игра во Англија и Италија, каде просекот на голови на чизмата е дупло помал секое коло од островот.

А и уште нешто, и ЕТО е номиниран, добро бе, ЗОШТО не е Милито ставен у овој поширок список, нема никаква логика, не дека се курчам, зашто индивидуалните награди ми се ирелевантни за спорт каде преовладува тимската игра, али па ова апла нема логика, бар некое објаснување да има маме му еам.
 
M

mercenary

Гостин
Дрогба поминува,добро...ама што КУР бара Gyan тука ни на господ не му е јасно... facepalm.gif
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.028
^ Или Гијан .... лелееееј, зашто си ме мајко родила е работава.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Најдобрите моменти на Кутињо од кога е дојден во Интер:

 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас линчо би сакал Форлан(ѕверот) да ја освои златната топка иако знам дека е невозможно..не дека којзнае колку добра сезона изигра(во случајот изигра одлична) туку дека од сите овие играчи има и покажа најмногу мадиња во оваа сезона ..секоја чест за него!
П.С. а за случајот Гијан и Милито нема потреба од било какви коментари!:uvo:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.916
Да,најважниот,ама не треба да се омаложуваат тие 37 (како на пример Син тоа што го направи).Не велам дека Милито не заслужува да биде кандидат,можеби треба и да ја освои златната топка,но тоа е...
Не, никој не го омаловажува, за Милито е омаловажување да не биде на списокот а еден куп копуци има на истиот. Дрогба е интересен пошто она со џепот на Лусио не застарува :pos: и само од тие причини улета во муабетов :)
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Не, никој не го омаловажува, за Милито е омаловажување да не биде на списокот а еден куп копуци има на истиот. Дрогба е интересен пошто она со џепот на Лусио не застарува :pos: и само од тие причини улета во муабетов :)
Комшике,си го тргнала потписот а :pos2:
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Сега два бода предност имате, наголтан сум со прашина :pos:
Имате лоша традиција со Џенова која е во добри односи со нас,се надевам сабота во 22,30 да сме 5 бода па да почнес и кал малце да голташ
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.916
Имате лоша традиција со Џенова која е во добри односи со нас,се надевам сабота во 22,30 да сме 5 бода па да почнес и кал малце да голташ
Џенова е во добри односи со вас??? Јас колку што знам натпреварите Милан - Џенова се од висок ризик, навивачите не се поднесуваат и секогаш има тензија. Срамота е јас да го знам ова а ти не.

И признај дека направи голем бисер предходниот пат, а, признај... :pos:
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Џенова е во добри односи со вас??? Јас колку што знам натпреварите Милан - Џенова се од висок ризик, навивачите не се поднесуваат и секогаш има тензија. Срамота е јас да го знам ова а ти не.

И признај дека направи голем бисер предходниот пат, а, признај... :pos:[/QU
не мешај односи со навивачи и со раководство.
само да те потсетам
Бориело позајменбесе во Џенова.
а годинава од Џенова дојдоа Папа,амелија ,Боатенг и Монтелого.
а ние им го дадовме ,,ѕверот,, Каладзе.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
^

Абе брат , па ние лани им ги дадовме креспо , суазо и уште некој нез кој беше а ги земавме Мота и Милито . Оваа година им ги дадовме Ранокиа и Дестро , ако глеаш по играчи
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.916
не мешај односи со навивачи и со раководство.
само да те потсетам
Бориело позајменбесе во Џенова.
а годинава од Џенова дојдоа Папа,амелија ,Боатенг и Монтелого.
а ние им го дадовме ,,ѕверот,, Каладзе.
Јас да те потсетам: Милито и Мота во Интер! :) Ранокиа на ред. 0-5 резултат од лани...
Какво црно раководство Гокииии... оди читај малку историја :) Џенова и Милан не се поднесуваат. А и да не е така, тоа нема ама баш никаква врска со натпреварот на Интер со Џенова. Секој си игра за себе, мотивирани се што играат против Европски шампион, да не мислиш дека за Милан ќе се мотивираат да играат? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom