Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Изјава на дотичниот господин

In eleven men against ten the mentality was important, not the tactics
Значи кога и да игра Интер против 10 играчи или кога и да остане Интер со 10 играчи нема да има тактика , туку ќе се игра селското
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.049
^
^
Ама зашто толку комплицираш кога пак го забораваш фактот дека имаа ИГРАЧ ПОВЕЌЕ ... што тука е нејасно ?
И од кај тоа дека Сантон не бил подготвен, беше подготвен, и тоа за стартер, фит е целосно, ако не влезе на 4-0 кога треба да влезе ? Киву од друга страна имаше жолт, нејкеше да ризикува со него до крај, башка се знае дека судијата за благ старт во ситуација кога противнокот има играч помалце можеше да го санкционир романецов со втор жолт, сите измени беа на место, Рафа никаде не погреши и тоа е тоа, горе ти објаснив што и како е, тимот на цедило го оставија поединци кои беа на теренот, не на клупата.

А ако одиме по твојата логика, Кордоба и Сантон со Палермо влегоа у второ, значи и Мурињо тогаш го остави тимот на цедило, и стварно не гледам која е разликата со тоа што тогаш никој не дал 3 гола, а денес Бејл дал 3 гола, па денес и Гудучини да шутнеше кон гол, ке дадеше, од што Цезар се трудеше да интервенира и да го одбрани голот, да оној истион Цезар кој лани на цедило го остави тимот со Рома и Фиорентина.

--- надополнето ---

Изјава на дотичниот господин

In eleven men against ten the mentality was important, not the tactics
Значи кога и да игра Интер против 10 играчи или кога и да остане Интер со 10 играчи нема да има тактика , туку ќе се игра селското
Па да, доволно е, татко ми 45 години глеа фудбал, истото ми го вика, боље сеа да проба нешто, некоја иновација и слично, одлична прилика за тест, но под 1 услов се разбира, на терен да имаш 11 професионалци.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
^
^
Ама зашто толку комплицираш кога пак го забораваш фактот дека имаа ИГРАЧ ПОВЕЌЕ ... што тука е нејасно ?
И од кај тоа дека Сантон не бил подготвен, беше подготвен, и тоа за стартер, фит е целосно, ако не влезе на 4-0 кога треба да влезе ? Киву од друга страна имаше жолт, нејкеше да ризикува со него до крај, башка се знае дека судијата за благ старт во ситуација кога противнокот има играч помалце можеше да го санкционир романецов со втор жолт, сите измени беа на место, Рафа никаде не погреши и тоа е тоа, горе ти објаснив што и како е, тимот на цедило го оставија поединци кои беа на теренот, не на клупата.

А ако одиме по твојата логика, Кордоба и Сантон со Палермо влегоа у второ, значи и Мурињо тогаш го остави тимот на цедило, и стварно не гледам која е разликата со тоа што тогаш никој не дал 3 гола, а денес Бејл дал 3 гола, па денес и Гудучини да шутнеше кон гол, ке дадеше, од што Цезар се трудеше да интервенира и да го одбрани голот, да оној истион Цезар кој лани на цедило го остави тимот со Рома и Фиорентина.

--- надополнето ---

Па да, доволно е, татко ми 45 години глеа фудбал, истото ми го вика, боље сеа да проба нешто, некоја иновација и слично, одлична прилика за тест, но под 1 услов се разбира, на терен да имаш 11 професионалци.
Па не е де . Татко ми 20 години играше фудбал и уште 10 години е тренер па ми кажува дека Бенитез појма нема . Како може ти на некој натпревар од лига на Шампиони па макар и 4-0 нула било ти да си пробуваш тактити и остали ствари
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Изјава на дотичниот господин

In eleven men against ten the mentality was important, not the tactics
Значи кога и да игра Интер против 10 играчи или кога и да остане Интер со 10 играчи нема да има тактика , туку ќе се игра селското

Kako samo vaids od kontekst raboti, i sega mislis deka nie kako sto rece ti ke veruvame deka mislese rafa da kaze? Daj ti se molam, mnogu jasno e kako gi primivme golovite. Bejl trca, nasite jajca cesaa, Majkon najdobar za svojata pozicija, kurov moj! Takticki prekrsok, si slusnal za ova? Mislis ne znaat igracite za ova, ili ne im se trcase? I dosta so toa Murinjo motiviral, pa sto se ovie majka mu stara grupa na 11 emovci? Daj ti se molam... Okej go mrazis Rafa, zaljuben si u Murinjo, ama istiot toj Murinjo po majka go pcuese srede stadion Baloteli, i sega sto pravime, go motivirase taka? Ako veke sakas sitnici da barame... Igracite krivi, pogotovo Majkon onaka ko mrtva riba se dvizese, Lucio koj pocna ko Bekam, frizuri da pravi a ne da krsi noze, i Cezar koj sakase da go imitira Baloteli i Santon koga baloteli ke postignese gol ona glupo dvizenje sto go pravea i dvajcata...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.049
Па не е де . Татко ми 20 години играше фудбал и уште 10 години е тренер па ми кажува дека Бенитез појма нема . Како може ти на некој натпревар од лига на Шампиони па макар и 4-0 нула било ти да си пробуваш тактити и остали ствари
Офф леле, Рафа тактички ништо не смени, освен човек да е слеп па тоа да не го виде, Сантон играше лево, Коутињо позади Ето, а Снајдер на местото на Станкович, што тука всушност тактички Рафа сменил ? Освен што Сантон играше ете, ко лево крило па да кажеме дека тоа не е негова природна позиција.
Тактиката беше иста, дел од играчите имаа други задачи, ''несвојствени'' за нив, ко што и во ерата на Мур бевме сведоци на такво нешто, но кога се има играч повеќе на терен, не е проблем Снајди да игра централно у средина, или Сантон да игра на позиција каде што играл ко младинец, или Кордоба ( кој лани играше и ко лев бек ) да тера десно. Значи на план на тактика, Рафа ништо не смени, сменет беше односот на фудбалерите, Рафа не е неврон у нивната глава па да ги контролира како да се понашаат на терен.

И со Мурињо истото го видовме со Палермо, па сеа што, Мурињо тогаш беше лош тренер според татко ти, или според тебе? Тогаш појма немал ? На крај краева, тренер што освоил ЛШ, капак на Се имал и камбек од 3-0, не може да се каже дека нема појма ... премногу глупаво изгледа истово, поготово кога доаѓа од нас, тастатура експертите на интернет.

Проблемот е очигледен, реков и погоре, само се повторувам и ја вртиме у круг работава, кога 1 играч на терен се однесува дезертерски, непрофесионално, тотално незаинтересирано и мрзливо, тимот ке го јаде, поготово во вакво натпреварување. Со Палермо лани примија прв гол по смешна грешка на Кордоба, сега примаат гол по инвалидска реакција на Цезар, и тоа е тоа, момент на осоколување, капак на Се и Сантон сличен подарок им даде на крајот.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.551
^^Не ме сфаќај погрешно, Не реков зошто влегол, прашав откако влегоа која им беше улогата.
Измената Сантон-Киву е логична, ама измената Сантон за станкович, и 10 минути покасно Киву за Пандев е тоа е нелогичното тука.
И сеуште стојат неодговорени прашањата: Кого го чуваше Кордоба, Зошто Цезар грешникот остана сам лице во лице со Бејл, зошто цел тим застана да го гледа Беил, и зошто семоќниот брус си седеше во фотељата а не покрај аут линијата да го спречи тоа.
Ако овчарот не си ги пази офците, волкот сигурно нема да го стори тоа за него. Бенитез го смислил првото полувреме, а во второто како ќе му даде господ.
И мартинџерард убаво ти кажува, на 4-0 во ЛШ не се праат тактики, тие се прават на тренинг, лани мурињо се тепаше со новинарите кои се качуваа по дрвата за да видат што игра интер.
Запази го линков и минута 6:02 и види што се случува при 4-0 со екипата и трансформацијата која се прави.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Kako samo vaids od kontekst raboti, i sega mislis deka nie kako sto rece ti ke veruvame deka mislese rafa da kaze? Daj ti se molam, mnogu jasno e kako gi primivme golovite. Bejl trca, nasite jajca cesaa, Majkon najdobar za svojata pozicija, kurov moj! Takticki prekrsok, si slusnal za ova? Mislis ne znaat igracite za ova, ili ne im se trcase? I dosta so toa Murinjo motiviral, pa sto se ovie majka mu stara grupa na 11 emovci? Daj ti se molam... Okej go mrazis Rafa, zaljuben si u Murinjo, ama istiot toj Murinjo po majka go pcuese srede stadion Baloteli, i sega sto pravime, go motivirase taka? Ako veke sakas sitnici da barame... Igracite krivi, pogotovo Majkon onaka ko mrtva riba se dvizese, Lucio koj pocna ko Bekam, frizuri da pravi a ne da krsi noze, i Cezar koj sakase da go imitira Baloteli i Santon koga baloteli ke postignese gol ona glupo dvizenje sto go pravea i dvajcata...
За првиов болд - Преведи
Вториот болд - да не се заебаваш случајно . Па сите знаеме Маикон кај се движи во фаза на напад и кој го покрива позади . За првиот гол беше претрчан на центар , а за вториот беше напред
Третио болд - Никаде не го спомнав Мурињо
И за четвртиов болд - преведи
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.049
Улогата на Сантон беше да игра ко крило во ситуација кога такви играчи нема на клупа, нема ништо лошо во тоа он да игра ко крило со оглед на фактот дека поседува квалитети за тој дел од теренот. Иначе Цезар грешникот не остана сам, 1 на 1 со Бејл за првиот гол, Самуел беше до него, Бејл шутна колку што може да се шутира во една таква ситуација, ама и тоа беше доволно да го постигне првиот гол во овој меч, е тука се почна да иде удоле.
И објаснив погоре, тактиката беше иста, односот на фудбалерите не, т.е., однос ?
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Честито победа, и не глумете експерти, се знае кај беше грешката а тоа во никој случај не беше бенитез. Играч повеќе, плус резултат 4-0, да примиш 3 гола безвеза, тука никако неможе да го кривите тренерот. Второ полувреме како да не им се трчаше, како да помислија дека се е решено, а се докажа уште еднаш дека футбалот се игра до последна минута.

Ајде уште еднаш честито пласманот понатака во ЛШ.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
@Martin, znaci vaka prviot post mi e zborot deka vadis raboti od kontekst, Rafa ne sakase ova da go kaze kako sto ti napisa: "Значи кога и да игра Интер против 10 играчи или кога и да остане Интер со 10 играчи нема да има тактика , туку ќе се игра селското" . Drugite boldovi ti se pomesani. Koregiraj gi :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Офф леле, Рафа тактички ништо не смени, освен човек да е слеп па тоа да не го виде, Сантон играше лево, Коутињо позади Ето, а Снајдер на местото на Станкович, што тука всушност тактички Рафа сменил ? Освен што Сантон играше ете, ко лево крило па да кажеме дека тоа не е негова природна позиција.
Тактиката беше иста, дел од играчите имаа други задачи, ''несвојствени'' за нив, ко што и во ерата на Мур бевме сведоци на такво нешто, но кога се има играч повеќе на терен, не е проблем Снајди да игра централно у средина, или Сантон да игра на позиција каде што играл ко младинец, или Кордоба ( кој лани играше и ко лев бек ) да тера десно. Значи на план на тактика, Рафа ништо не смени, сменет беше односот на фудбалерите, Рафа не е неврон у нивната глава па да ги контролира како да се понашаат на терен.

И со Мурињо истото го видовме со Палермо, па сеа што, Мурињо тогаш беше лош тренер според татко ти, или според тебе? Тогаш појма немал ? На крај краева, тренер што освоил ЛШ, капак на Се имал и камбек од 3-0, не може да се каже дека нема појма ... премногу глупаво изгледа истово, поготово кога доаѓа од нас, тастатура експертите на интернет.

Проблемот е очигледен, реков и погоре, само се повторувам и ја вртиме у круг работава, кога 1 играч на терен се однесува дезертерски, непрофесионално, тотално незаинтересирано и мрзливо, тимот ке го јаде, поготово во вакво натпреварување. Со Палермо лани примија прв гол по смешна грешка на Кордоба, сега примаат гол по инвалидска реакција на Цезар, и тоа е тоа, момент на осоколување, капак на Се и Сантон сличен подарок им даде на крајот.
Абе брат ... Ја од првиот мој пост ти кажувам за непромислените измени на Рафа . Зашто едноставно по повредата на Деки не го уфрли на пример Суљо . Ете му , пак ќе пробиваше на 4-0 , ама ќе пробуваше со играч која што таа му е природна позиција .
Па мајку му стара , неможам веќе се нервирам за џабе у 2 саат сабајле со , и овој рафа ме нервира

--- надополнето ---

@Martin, znaci vaka prviot post mi e zborot deka vadis raboti od kontekst, Rafa ne sakase ova da go kaze kako sto ti napisa: "Значи кога и да игра Интер против 10 играчи или кога и да остане Интер со 10 играчи нема да има тактика , туку ќе се игра селското" . Drugite boldovi ti se pomesani. Koregiraj gi :)
Неможам брат , нема везе , сепак сите си имаме свои мислења , некоја за Рафа , некој против , али у глобала за доброто на Интер .
Лека ноќ па да ја тепаме Сампа , мислам со нив играме
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.049
Абе брат ... Ја од првиот мој пост ти кажувам за непромислените измени на Рафа . Зашто едноставно по повредата на Деки не го уфрли на пример Суљо . Ете му , пак ќе пробиваше на 4-0 , ама ќе пробуваше со играч која што таа му е природна позиција .
Па мајку му стара , неможам веќе се нервирам за џабе у 2 саат сабајле со , и овој рафа ме нервира
Нема везе тоа, Снајдер може да игра централно у средина, со играч помалце многу полесно се контролира играта, целта на Тотенхем ако примети по водството од 2-0, значи 2-0, беше да не доживеат дебакл, а не да бркаат реми или победа.
На 4-0 по 45 минути пак, целта им беше да не се посрамотат, не може Рафа да е крив што 1 играч ја шета цела одбрана на преедноставен начин, и дава гол од едно '' бедно '' шутче. Значи моментот за одлука беше првиот гол, кој го осоколи цел тим на Тотенхем у стил, а првиот гол падна многу смешно и малоумно.
Истото важи и за Сантон, ја уште прв пат кога го видов, кога имаше деби за екипата овде пишував дека добро би било Мур да го проба и еднаш во средина, зашто го гледав претходно за младите на Интер и Италија каде играше ко крилен играч.

Затоа, пак ке кажам, по 100ти пат, целта на Интер беше да не се замори тимот, да нема повредени играчи но и да не се прими гол во второ уз целосна контрола, контрола која ја имаа Се до вториот гол на Тотенхем кога се создаде тотален хаос, Сантон згреши и падна и третиот. На слична слика инсиситраше и Мур лани со Милан на полувреме кога водеа 3-0, но односот, односно пристапот на момците да биде ист ко и по првите 45 минути, тоа денес не беше случај, се потфрли и тоа катастрофално, а и криво ми е за Цезар, зашто пред својот национален тренер се избламира, само молам Господ и сезонава да не греши у клучни натпревари.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
^еј ми падна смешно кога го прочитав она што му го рекол Морати: "барем да се фрлеше на топка":pos:
ипак како што читам навистина лош ден за Цезар...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom