Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.704
Поени од реакции
3.685
Не, ако евентуално му го одземат скудетото на Интер, тоа нема да има сопственик ко она од 2004, тоа е '' најлошото '' можно сценарио за Интер, кое нормално, прашање е дали ке се реализира.
Иначе како е изводливо да му го дадат на Јувентус кога Џируаудо е веќе осуден од судот на Наполи и прогласен за виновен под точка, местење утакмици...
Не се праи наудрен.

Трите поста над мојот, се у стил као демек „Јувенташите викаат дека ке одиме во втора лига :tv:“. Аналогно, реагирав на тоа да ви објаснам (на крајот на краиштата сватиле или не ме боли курот) дека тоа не е став на Јувенташите од соседниот фан клуб (тики аи, ние не сме ништо), ниту пак било кое официјално лице на Јувентус или бившо (читај Моџи) побара Интер да оди ранг подоле.
Целта беше таа, да појаснам дека никој не мисли така, освен како што кажа и самиот, некои квази навијачи од Замбија.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.063
Не се праам наудрен али не и ментално заостанат, Џируаудо, еден од директорите на Јуве е веќе осуден и прогласен за виновен во скандалот за местење на натпревари, капираш ? Барај логика у тоа дека скудетото ке им се врати на Јуве по ова, затоа, реков, во најлош случај ( за Интер ) тоа ке биде одземено и ко и она во 2004, нема да има сопственик, сигурно нема да го вратат на екипа каде 1 од директорите е веќе прогласен за виновен од судот во Наполи, значи од независен суд, истиот кој сега му суди и на Моџи ...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
You make me jelaous! Честитки, па сега да си магистрираш:pipi:

--- надополнето ---

Може некој да отвори интер.ит?!?! Од вчера е падната кај мене.....:nesum:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Фала за честитките па и вие да си дочекате, :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Guess who's back? :)

Мота тренира со екипата... Линк
Ја прочитав пред некој ден дека пред 25ти нема шанси да се врати.

You make me jelaous! Честитки, па сега да си магистрираш:pipi:

--- надополнето ---

Може некој да отвори интер.ит?!?! Од вчера е падната кај мене.....:nesum:
Удри му рифреш 3-4 пати по ред, и мене така ми прави.

п.с. Честитки до Ико
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ико честито дипломската и да си дочекаш повеќе титули од страна на Интер!:smir:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас немам некое големо очекување од овие набројаниве..би требало сантон најповеќе да просперира бидејќи има веќе искуство и знае како се игра на големи натпревари...би требало кутињо да биди идниот лидер на екипава заедно со поискусните во составот да го водат тимот кон нови трофеи во наредните години..и морам да споменам дека ди мариа ужасно го посакувам во овој тим и потајно се надевам на негова катастрофална сезона во мадрид и дека морати и бранка ќе го донесат во милано барем за две сезони..но сепак тоа се само желби а надлежните не мислат така а и плус ди амриа како што гледам ги оправдува вложените пари и заедно со озил и роналдо играат одлично во белиот дрес!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Ја имам од Дестро и Крисетиг, а Ранокиа доаѓа 99% во јуни па ќе видиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom