Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.736
Поени од реакции
43.998
Скај вчера, а еве и вечерва потврдува дека главна трансфер цел на Интер е Озил и дека неговиот прогрес бил следен цела година ...
Ќе видиме деновиве што ке бидне со дечково, пак се потенцира дека Барса е екипата која пројавува интерес за него но со новото засилување Виља, со Ибра во тимот, Меси и Бојан, и можноста да дојде Мата, мали шанси се даваат тој да заврши таму.

И наместо да се фрлаат пари за уште 1 играч у средина ко Маскерано, да се паметни да го соберат Чигарини од Наполи, 24 години има и важи за играч со голем потенцијал, бар важеше до лани кога и Милан се интересираа за него но заврши во Наполи. Поентата ми е, италијанец е, доста солиден играч е и нема да го обрзува тимот со првотимски статус. Па уз Мота, Дејо, Камби, Занети, Интер ке добие уште една солидна опција во средниот ред. Дека е добар играч потврдува и сумата која ја плати Наполи за него, 11м евра, плус е поранешен младински репрезентативец. Тоа што е добро во оваа ситуација е што може да биде земен или во косопственост или со позајмица уз откупна клаузула, така да од старт тимот финансиски ништо нема да загуби ( освен плаќањето на договорот ) и во случај да задоволи ке плати сума помала од 15/10м евра за да го купи.

п.с. Ова е само идеја, сеуште немам ништо сретнато за овој играч и Интер, како можни дестинации во моментов кои се споменуваат се Лацио и Болоња.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
И Морати сакал да го вклучи Чаби Алонсо во замена за Маикон, е тоа е веќе нешто што ме радува :) (иако мислам дека нема шанси да се согласи Мурињо)

Иначе 3ца играчи од Примавера се повикани за во репрезентација на Италија под 19 години: Калдирола, Тремолада и Дестро и плус Фараони(кој што најверојатно ќе премине кај нас од Лацио)...
Комшииве и Рома имаат по 1 репрезентативец, а Италијанскиот тим Губентус има дури 0 репрезентативци...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
----------------------Цезар------------------
----------------------------------------------
-Занети------Лусио-------Самуел------Киву-
----------------------------------------------
----------Маскерано----Камбијасо-----------
----------------------------------------------
--Ето--------------Снајдер------------Озил--
----------------------------------------------
--------------------Милито------------------

Најверојатно ќе се тера на ова, Бенитез преферира 4-2-3-1 формација, а ова се засилувањата кои се најзвучни, реални и најверојатно ќе се десат. Со овој тим сум презадоволен, ае погледнете одбраната заедно со деструктивната линија, ебење. Мислам дека ова е бедем во вистинска смисла на зборот, Камбијасо-Маскерано-Лусио-Самуел, втф е работава :)
Десен бек, Занети сигурно добро ќе тера на таа позиција, мислам дека не треба да се избрзува со носење на нов бек, пред се поради тоа што треба да му се даде шанса на Сантон, кој ќе се убацува од клупа, а за година-две со сигурност ќе го наследи Занети на десната бековска позиција.
Лев бек, нема потреба од нов, Киву е доста добар, скапо платен и сигурно е во плановите на Рафа, едноставно е, од моја гледна точка Киву е идеален на левата бековска позиција. Е сега, треба да се земе еден како резерва, зошто го продадоа Максвел бе -.-
Деструктивциве, врв. Камбијасо знае да дели топки, додека Маскерано и неговите лизгачки стартови се створени за во Италија, мислам дека многу лесно преку овие двајца ќе се пренесува топката до Снајдер-Ето-Озил, а од друга страна ќе треба стварно некој да има јајца за да организира напад преку овие двајца ѕверови.
Ок, нападот скоро ист, само што доколку дојде Озил, Пандев ќе биде на клупа. Со Озил ќе добиеме на брзина и креативност, па уз Снајдер и убицата Милито нападот ќе биде доста ефикасен. Е сега незнам Рафа дали ќе го игра Ето како вингер, али јас би го играл така, Ето не прави проблеми, а не му одеше лошо кога играше на таа позиција што му ја даде Мурињо.

Сега околу клупата, има проблем, Матераци и Кордоба не ми изгледаат како некои солидни измени, мора да земат некој млад централен дефанзивец. Останатото е океј, Мунтари аут, Мансини аут. Балотели, Сантон, Мота, Марига.. доста солидна клупа, а и мудра xD
 
M

mercenary

Гостин
Ја ќе бидам презадоволен со ^ тим.Само Бенитез ме плаши,може да напраи некој epic fail како на пример да го продаде Камби или Милито...или да го донесе Quit да игра лево место Ето.
Со таа клупа,сигурно ќе освоиме 2 место у Италија,позади првиот тим на Интер..:pos:
Балотели,Пандев,Станкович,Мота,Марига,Кутињо,Матераци,Сантон,Кордоба(или нов),Киву(мислам дека ќе земеме нов лев бек),Кастелаци..

- Кастелаци -
- Сантон - Матераци - нов(Кордоба) - Киву -
- Марига - Станкович - Мота -
- Кутињо -
- Балотели - Пандев -
Доволно за 2ро место покрај такви конкуренти..:tv:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Каков Мело какви бакрачи.Нека си седи во Ѓубрентус.Озил може да дојде за реална сума кај нас.Незнам за вас ама мене многу мерак ми прави овој Бастос што игра за бразил како лев бек!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ако правиме реално муабет озил ќе биди исклучително тешко да дојди иако според игрите кои ги покажа овој дечко до сега секој би го посакал во екипата но кој знае што планови имаат морати и бранка........Мело ако дојди, ништо страшно нема да биди освен тоа што ќе имаме + во клупата(сигурно пред мота нема да игра)....јас сеупте тврдам дека треба еден аослен лев бек...бастош,таиво,коларов кој било само не киву.....не знам како можите да тврдите дека киву е добар по таа позиција кога еднаш го немам видено откако игра кај нас да направи еден пробив или центашут по левата страна..тој повеќе е дефанзивно орјентиран а и плус скоро сите голови што ги примивме од таа страна идеа или се развиваа акциите на противниците...киву го гледам како најслаба точка во тимот.....:toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Оезил го продолжи договорот една година само за да игра ЛШ со Вердер годинава, не верувам дека ќе се одлучи да замина негде на млади години без да е сигурен дека ќе се развива таму и сигурно ќе игра прва постава. Пред месец дека агентот негов исклучи заминување во Италија поради тоа што млади играчи многу тешко успеваат, а во Интер би имал голема конкуренција. Сепак мислам дека милијарда % нема да си замине годинава... Имам другар од Бремен кој го гарантираше тоа, Оезил самиот им се обратил на фановите.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.736
Поени од реакции
43.998
^ Проблемот е што ако не замине ова лето, од први Јануари, односно, за пола година ке има можност да преговара со било кој клуб и наредното лето да замине за една преголема Нула од евра ...
Ако се испрати солидна понуда до Вердер, гарант ја прифаќаат, баш ради ова што сега го кажав, да не ќарат ни евро од неговото заминување кое кад тад ке се деси.

Не викам дека ке иде у Интер, али логично е ова што го зборам, дал Барса, Интер или некои трети сеедно, за јака финансиска понуда он 100% заминува, самиот клуб ке го избутка тоа.
 
Член од
22 април 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Aуу ако им го зееме xabi alonso уз трнасфер на мајкон ке биде јебење.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.736
Поени од реакции
43.998
Aуу ако им го зееме xabi alonso уз трнасфер на мајкон ке биде јебење.
Нема теорија, играчот нема да сака од проста причина што Реал беше негов избор и затоа и замина од Ливерпул и се одвои од Рафа. Сега ке има можност да работи и со Мурињо така да нема шанса да го доведат.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Мене ич не ми прави мерак Бастос... добро, знам дека сега ќе ме нападнете и ќе ми кажете какви игри покажува али се гледа дека позицијата лев бек не му одговара целосно... Исто ко за Дани Алвеш да речете да го земем за во средина :)
А и против Коларов сум.. Сантон, Занети, Киву, и Матиас Агуриегерерај и завршена работа, и така нема да атакуваат и нема да се надеваат на ЛШ а за Серија А не е потребен до толку бек како Маикон(нема веќе дерби за Интер :) )
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.877
Поени од реакции
16.088
Мене ич не ми прави мерак Бастос... добро, знам дека сега ќе ме нападнете и ќе ми кажете какви игри покажува али се гледа дека позицијата лев бек не му одговара целосно... Исто ко за Дани Алвеш да речете да го земем за во средина :)
А и против Коларов сум.. Сантон, Занети, Киву, и Матиас Агуриегерерај и завршена работа, и така нема да атакуваат и нема да се надеваат на ЛШ а за Серија А не е потребен до толку бек како Маикон(нема веќе дерби за Интер :) )
Де некое инфо повеќе за овој фудбалер, мислам ако сакаш, гледам многу го форсирате.

А за Бастош, факт е тоа дека лев бек не му одговара, незнам зошто и на таа позиција го игра Дунга. Ама мислам дека е доста квалитетен играч во секој случај. Ако не во Интер, сигурно во некој голем клуб ќе замини.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
^Инфо за него, колку знаеш ти, толку и јас :)
Веќе имам пишувано за тоа, еве ќе се повторам, значи ги имаме Занети и Сантон кои можат да играат и лево и десно(кој друг клуб има вакви универзалци?), потоа го имаме Киву за лево кој изигра солидно, и дали е потребно да се дадат 20 милиони за Коларов или некој друг кој ќе треба да има загарантирано прво место во тимот, другото место е за Занети, и сега ќе треба Сантон повторно да скапе на клупа а исто и Киву кој зима голема плата и кој го плативме скапо...
Додека овој играч е избор на Бранка(знаеме каков сенс има за играчи) и може да се покаже како многу добро засилување за малку пари, додека Коларов и остали не се ништо посебно, ретко се наоѓа квалитетен бек(затоа викав дека не може да се замени Маикон со играч од ист квалитет)...

Кој и да го земе Бастош ќе се зезне ако го играат лев бек, направете букмарк на ова и ќе збориме на крај на сезоната(истото го зборев и за Красич)...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom