Скопјанки - спремајте бикини!

Плажа на Вардар?


  • Вкупно гласачи
    186

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Добра идеа бе Скопјани шо пак не ви чини... еве сега на лето немора да одете Охрит ќе си имате своја плажа у Скопје, вакво спокојство да ми простит господ ни на гробишча немој да најш кога ќе му ја легнете на кејот убавини... :pos:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.580
Поени од реакции
33.900
Незнам што ви е толку смешно, дури 28 страни пополнето.
Зависи како ќе ви е сервирана идеата. Со неколку маркетингшки трикови, 2-3 "VIP" фаци, стриптизерка, и ефтин алкохол - сите ќе сте таму. Колку за opening oва.

Толку лесно се перат денешниве мозоци што би се бањале во гомна битно да бидат видени.
Една пуфла да стави на фб слика на новата плажа како прчи усти4ка со цвик од чајнашоп и ебен tit-slip, другиот ден ќе има 20 нови пуфли. Кај има разголени пуфли, има и мачо-меновци со 3 кила фамилијарно злато закачено на врат.
Колку да се вклопам со вас, ќе се насмеам. Онака горчливо.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Незнам што ви е толку смешно, дури 28 страни пополнето.
Зависи како ќе ви е сервирана идеата. Со неколку маркетингшки трикови, 2-3 "VIP" фаци, стриптизерка, и ефтин алкохол - сите ќе сте таму. Колку за opening oва.

Толку лесно се перат денешниве мозоци што би се бањале во гомна битно да бидат видени.
Една пуфла да стави на фб слика на новата плажа како прчи усти4ка со цвик од чајнашоп и ебен tit-slip, другиот ден ќе има 20 нови пуфли. Кај има разголени пуфли, има и мачо-меновци со 3 кила фамилијарно злато закачено на врат.
Колку да се вклопам со вас, ќе се насмеам. Онака горчливо.
Па баш за тоа се смееме. Дека е дегенерирана идејата. Како што се дегенерирани и шмизлите. У Скопје нема пуфли. Ќе има коа ти ќе бидеш Дојранчанец.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Абе сите сте предавници штом не ја сакате плажата!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Предавници сте и не сте ха - це вмроовци.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Добра идеа бе Скопјани шо пак не ви чини... еве сега на лето немора да одете Охрит ќе си имате своја плажа у Скопје, вакво спокојство да ми простит господ ни на гробишча немој да најш кога ќе му ја легнете на кејот убавини... :pos:
Да али после пари од каде ? ќе се жалите пак, дека немало туристи :icon_lol::icon_lol:

Не си ја барај бељата со сила :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.428
Поени од реакции
7.803
Стигна рекламата за плажава.

Инаку за сите што не веруваат во идејава ќе ви дадам линк први и линк втори.

Како што можете да прочитата на линк први, и на Bertrand Delanoe му се смееле но веќе по отворањето, плажата заживеала. 7 години подоцна е вистинска атракција.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
13.341
Стигна рекламата за плажава.

Инаку за сите што не веруваат во идејава ќе ви дадам линк први и линк втори.

Како што можете да прочитата на линк први, и на Bertrand Delanoe му се смееле но веќе по отворањето, плажата заживеала. 7 години подоцна е вистинска атракција.
Тоа е во ред тончи но види каков е кај нив менталитетот на чување, конзервирање, пласирање на тоа што народот го сака? Кај нас е пребрзо, прехаотично, звучи како да е дадено како чирот пред ГТЦ да профитира некој. И да... често кај нас важи оноа - секое чудо за 3 дена. Нели е со крстот така? Пропаѓа тоа здание. Ова... Тек бетер ќе биде... И некој ќе се офајди на заработка за краток рок. Башка - види ја околината.
 
Х

Ханзо

Гостин
Башка - види ја околината.
Ми го зема зборот од тастатура. Не може да се спореди плажата во Париз со оваа тука, околку плажата во Париз има Париз, околу нашава плажа има ѓубре во реката, огромни џбунови на другата страна од реката, Роми во и околу реката и општонародно распаѓање на секое човечко здание околу реката (мостови, електрични инсталации). Сиви депримирачки згради муабетот.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Плажава може да се вика Shit happens!
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Ме радува помислата дека ќе можам да згазам на песоче, а да нетреба да мавнам 200км претходно.Идеава ми изгледа лудило.Али после малку време ми текна на жежок песок, јако сонце... и ми текна....чекај а кај ќе се "жбрцнам" во вода! Во Вардар сигурно не!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom