Потврдена казната за Јохан Тарчуловски, останува во затвор

Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Точно но каде е грешката на Македонија во оваа војна?Тоа што се бранеше?Албанците имаа многу големи права и пред да почне конфликтот.Е сега тие почнаа со радикализам да си ги бараат правата.И што Македонија не требаше да се брани од терористи кој касапат по македонски села во западна Македонија?Требаше да им даде половина од територијата?Каде е тука грешката на Македонија?
Neli site prava gi imavme Makedonija cutese neli???? :toe:
a kaj si ziveel da te prasam jas tebe be altanko?


eden mal dokaz zosto dojde do 2001 i kako nie sme bile tretirani kako Albanci so "prava" da ne spomnam uste mnogu nesta nesakam da se zamaram so ignoranti. Ednas bidete realni i gledajte vo rabotite kako sto eden razumen i human covek bi gledal a ne samo crno i belo. 2001 bese vojna imase voen konflik zatoa sto bevme diskriminirani i tretirani poloso i od zivotnite pa se sluci toa sto se sluci. Krivicata barajte si ja kaj vasite politicari koj i den denes gi glasate zosto ja donesoa drzavava do ova deredze i dosta pljukate kon celiot Albanski narod. Politicarite neka odgovorat za ubienite policajci i vojnici tie ja donesoa 2001..
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Neli site prava gi imavme Makedonija cutese neli???? :toe:
a kaj si ziveel da te prasam jas tebe be altanko?

Пак ќе кажам како и на други членови на форумов, ЛАЖЕШ. Срам да ти е бе , пропаганда ко Хитлер штанцаш.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.757
Ако го разглобиш проблемот, му ја тргнеш сета шминка доаѓат до една гола вистина.
Албанците живеат во голема Албанија а Македонците се кираџии само.
Створена од западни сили, спонзорирана и подржувана од истите.
Само Македонецот треба да свати дека светот не е културен натпревар меѓу народите, нема правдини, нема фер плеј.
Користиш историски момент, поентираш и седиш мирен.
Косово ни е свеж пример, утре западна Македонија, мада и централна ќе ни биде.
Отсекогаш големите го обликувале Балканот според нивни потреби, а и според нивното влијание.
За среќа, во денешно време ситуациите се менуваат многу брзо. Само колку пати во последниве години се променија границите во Балканот?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Neli site prava gi imavme Makedonija cutese neli???? :toe:
a kaj si ziveel da te prasam jas tebe be altanko?


eden mal dokaz zosto dojde do 2001 i kako nie sme bile tretirani kako Albanci so "prava" da ne spomnam uste mnogu nesta nesakam da se zamaram so ignoranti. Ednas bidete realni i gledajte vo rabotite kako sto eden razumen i human covek bi gledal a ne samo crno i belo. 2001 bese vojna imase voen konflik zatoa sto bevme diskriminirani i tretirani poloso i od zivotnite pa se sluci toa sto se sluci. Krivicata barajte si ja kaj vasite politicari koj i den denes gi glasate zosto ja donesoa drzavava do ova deredze i dosta pljukate kon celiot Albanski narod. Politicarite neka odgovorat za ubienite policajci i vojnici tie ja donesoa 2001..
Чекај?Вие немавте права во Македонија?Вие ги имавте сите малцински права во Македонија иако не спорам дека имало дискриминација но нема потреба за граѓанска војна.Но граѓанската војна вие ја започнавте бидејќи сакавте територија и пари и ништо друго.Е сега за време на граѓанската војна МХП беше почитувано од страна на Македонија но дали вашите борци за права ака терористи ги почитуваа?Малтретирање на цивили,спалување на села,детонирање на цивили и друго не е непочитување на МХП?
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Lol... go imam celiot material od slucuvanjata vo gostivar 1997 duri i lugeto pretepani do smrt vo bolnica no ne e za tebe. mozes slobodno da prodolzis po forumi jas ti go kazuvam toa sto e. Imam faktovi ne samo jas sekoj tuku ne se zamaram da prodolzam so idioti da se raspravam se vide i uste se gleda koj e vo pravo a koj ne.. koj skita po hag a koj ne.. :) poz

--- надополнето ---

Чекај?Вие немавте права во Македонија?Вие ги имавте сите малцински права во Македонија иако не спорам дека имало дискриминација но нема потреба за граѓанска војна.Но граѓанската војна вие ја започнавте бидејќи сакавте територија и пари и ништо друго.Е сега за време на граѓанската војна МХП беше почитувано од страна на Македонија но дали вашите борци за права ака терористи ги почитуваа?Малтретирање на цивили,спалување на села,детонирање на цивили и друго не е непочитување на МХП?
Truenje po skoli kade ucea albanci srednoskolci i osmodelenci gradinki i takanatamu, da pretepas do smrt luge toa e diskriminacija? toa e brutalnost prijatele sto mnogu sogragani se slepi ili nesakat da go potvrdat deka toa se slucuvase i koga dojde do vojna se cudea i uste ne vi e jasno zosto dojde? sramota e ova
 

Sp1r0

Заљубен
Член од
8 мај 2010
Мислења
157
Поени од реакции
19
Им дадовме сите можни права сеа ќе се чудиме кога некои ко овој горе ќе јадат гомна.Епа да ми простите,али иде времето кога ќе се фатат пак пушките у рака и ќе се истребат ваквите.
 
H

HITCH

Гостин
Вие не ги примивте, ги прими Америка. Америка стои позади се. Дури и позади убиството во Радуша и шверцот. Јас се предавам, викам дека не можам против Америка. И вие не можете, ама фала богу имате форум и ќе си лечите фрустрации.
Не вредиш да ти реплицирам, а имам толку многу работи да ти кажам. Само ќе те замолам да не им кажуваш на Македонците каде да лечат фрустрации. Имај малку осет. Навистина ми е мака што не не разбираш т.е. што не се трудиш да не разбереш. Ако Јохан доби 12 години затвор, тогаш колку треба да добијат „борците за човекови права“. Добро бе зарем не ја примтуваш оваа апатија која се јави кај Албанците за Македонците? `Ко ние да сме ви криви за се`. Епа, знаеш што?! Ќе мора да почнете сами да се вадите од таму кај што се набутавте, оти нас веќе ни е мака да ви се правдаме и извинуваме за се`. Што е оној делот со пезниите за ОНА??? Зарем толку сте луди? Изгледа осиромашениот ураниум со кој го напаѓаа Косово нашите заеднички пријатели ви уди пребрзо в глава.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Рекол меѓународен суд? Остави го ти судот. Гледаме од човечна страна надвор од закони. Имало ли злосторства? Ти ги сметаш нив за злосторства? Ако си разумен ќе ги и секој нормален, освен ако не е заслепен од други нешта. Има злосторства треба да се одговара. Ова зашто цело време го спомнуваш Хаг, Хаг рекол не се злосторства и ние сега сите треба да речеме така е! Се убивале и касапеле, измачувале и се иживувало врз луѓе, не ми е гајле мене за кфалификацијата дали биле воени или криминални, тие активности имаат едно име ЗЛОСТРОСТВА.
И во Германија со Хитлер на времето, секое убиство и секој злостор си бил комплетно легален, си имале закони со кои сето тоа се правело во законска рамка. Ако одбиел некој да спроведе наредба и пред суд одел, а судот се водел по законите, законите велеле убивај. И ако одиме по таа логика на командантите не требало да им се суди, оделе тие по закон, сосема чисти од легална смисла. Но дали се чисти од човечна смисла? Не. И тоа го знаеле и самите Германци и цела Европа, па е направен пресврт во правото и се воведени оние начела за човекови слободи и права и сл. преку кои кое било позитивно право што и да препишува во неговата држава, ако се повредат тие не може да помине неказнето. Така им се судело и на командантите во Нинберг.

За киднапирани Албанци не сум чула, а ако ги имало, треба да одговара и за нив некој, велам концизно, за разлика од тебе што велиш дека некој треба да помине неказнето ради што меѓународен суд рекол не е злостор тоа.

Да погледнеме низ призма на луѓе, обични луѓе и само тоа без ниедна поделба и припадност друга, ако така погледнеме ќе видиме јасно дека се работи за злосторства.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Која животна иронија а? Идјот, рекетар, навивач (Комита), нискоинтелегентен профил, оп Херој. Ами такви биле сите херои нема гајле. :)
Идиот го викаш човекот што ја бранел државата од терористи ????
Можеш само да клекнеш на колена и да му го :pusk: на ЈОХАН !
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Не да е идиот, повеќе од тоа е, монструм невиден, да даде господ да го казни таму кај што најмногу го боли. Не заслужува тој човек ни живот, а камоли друго.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не да е идиот, повеќе од тоа е, монструм невиден, да даде господ да го казни таму кај што најмногу го боли. Не заслужува тој човек ни живот, а камоли друго.
Зошто не заслужува бе ???
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Зошто не заслужува бе ???
Не подобро он заслужува, но да го казни господ со неговите најблиски, исто како што овој идиотот остави деца без татко, и ден денес да патат.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Lol... go imam celiot material od slucuvanjata vo gostivar 1997 duri i lugeto pretepani do smrt vo bolnica no ne e za tebe. mozes slobodno da prodolzis po forumi jas ti go kazuvam toa sto e. Imam faktovi ne samo jas sekoj tuku ne se zamaram da prodolzam so idioti da se raspravam se vide i uste se gleda koj e vo pravo a koj ne.. koj skita po hag a koj ne.. :) poz

--- надополнето ---



Truenje po skoli kade ucea albanci srednoskolci i osmodelenci gradinki i takanatamu, da pretepas do smrt luge toa e diskriminacija? toa e brutalnost prijatele sto mnogu sogragani se slepi ili nesakat da go potvrdat deka toa se slucuvase i koga dojde do vojna se cudea i uste ne vi e jasno zosto dojde? sramota e ova
Тие училиѓшта храната ја купуваат од пекари а не им ја дава владата така да тие си имаат проблем со фирмата а не со државата и треба да тужат.Во војната вие не детониравте македонци,не ги малтретиравте,не спалувавте цркви,гробишта,не уништувавте македонски села?
Ах боже дај ми два предатора и фрли ме во западна Македонија.

--- надополнето ---

Не подобро он заслужува, но да го казни господ со неговите најблиски, исто како што овој идиотот остави деца без татко, и ден денес да патат.
Аха да деца без татко кој бил член на УЧК убивал македонци и дома имал еден куп оружје?Зарем не треба да се убиваат терористи?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не подобро он заслужува, но да го казни господ со неговите најблиски, исто како што овој идиотот остави деца без татко, и ден денес да патат.
Збориш за татковците кој што се шетаа со калаши по улица и тепаа што ќе им дојде при рака ?
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
[/COLOR]Аха да деца без татко кој бил член на УЧК убивал македонци и дома имал еден куп оружје?Зарем не треба да се убиваат терористи?

Збориш за татковците кој што се шетаа со калаши по улица и тепаа што ќе им дојде при рака ?
Да да за тие ви зборам,погледнете го видеото, и кажете кај гледате униформа и калашникови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom