Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Било прошло непоновило се. У секој случај за да заслужиме респект мора да ги тепаме немците дури и да изигравме нерешено со Гана. Радува тоа што по исклучувањето на Луковиќ Србија крена у против офанзива и Лазовиќ одлично изигра. Ништо не е изгубено, имаме капацитет за високи дострели и верувам дека ќе идеме даље. Живела Србија !
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
А во врска со навивачите на Србија на темава. Некои од вас, ве запознавме, (од злоба) се фаќаат за двајца-тројца (само толку луѓе постираа клипови и слично) кои признавам претеруваа, додека барем 10 души пишуваа културно и без провокации. Со вашите глупи забелешки и провокации ме вреѓате мене, МилеРедДевил, НиколаТе, УлтраВк, Џанки и други културни форумаши.

Еве јас прв реков дека Германија ќе даде 4 комада и дека конечно видов фудбал и дека Србија изигра слабо вчера. Ама, Србија може многу подобро (како впрочем во квалификациите) и се надевам дека тоа ќе го покажат. Србија!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
А во врска со навивачите на Србија на темава. Некои од вас, ве запознавме, (од злоба) се фаќаат за двајца-тројца (само толку луѓе постираа клипови и слично) кои признавам претеруваа, додека барем 10 души пишуваа културно и без провокации. Со вашите глупи забелешки и провокации ме вреѓате мене, МилеРедДевил, НиколаТе, УлтраВк, Џанки и други културни форумаши.

Еве јас прв реков дека Германија ќе даде 4 комада и дека конечно видов фудбал и дека Србија изигра слабо вчера. Ама, Србија може многу подобро (како впрочем во квалификациите) и се надевам дека тоа ќе го покажат. Србија!
А со вашите уште поглупи квазипатриотски срања кои ми ги пласирате на форумов и во животот индиректно алудирате на неколкувековниот терор кој најмалку 5 пати побројниот народ наречен срби му го врши на мојот македонскиот и на мојата татковина Македонија. Кога вие “браќа“ ќе почнете да се однесувате со почит и вашето национално его ќе го смалите на минимум, тогаш ние Македонците повторно ќе изградиме пријателски однос со вас. До тогаш, наши вистински браќа ќе бидат Гана.

Многу сум среќен за победата на Гана и тие станаа мои фаворити. Всушност секогаш сум ги сакал африканските репрезентации, зашто се поистоветувам со нив. Во целото свое постоење, овие луѓе имале некој опинок кој доаѓал од север, небитно дали биле тоа холанѓани французи, енглези да ги малтретира, но денес тие се постојано расположени за убавите работи како спортот.





WorldWide support for Ghana... :) :eek:lee:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Katastrofa braka... Nogo slabo izigraano, bez zar, bez borba, ako igraat taka so nemcite si ebame mater. Najnogo ma razocara Zigic, nogo visoko mislejne imah za nego a on vcera tijna. Super igra od nemcite so milina da gledis kako a vezat. Germanija - Srbija ki bide edna od pointeresnite, posto za dodme ponatamu trebe da a tepme Germanija, znaci ki sa igrae napagacki i so malko sreka i gospod so nas moze i ki bide. Belkim Antic ki im pisne malko na vie zaspante ke gi razbude i ke sa svestat so kak se i dek se... NAPED SRBIJA!

flag-serbia.jpg
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
А со вашите уште поглупи квазипатриотски срања кои ми ги пласирате на форумов и во животот индиректно алудирате на неколкувековниот терор кој најмалку 5 пати побројниот народ наречен срби му го врши на мојот македонскиот и на мојата татковина Македонија. Кога вие “браќа“ ќе почнете да се однесувате со почит и вашето национално его ќе го смалите на минимум, тогаш ние Македонците повторно ќе изградиме пријателски однос со вас. До тогаш, наши вистински браќа ќе бидат Гана.

Многу сум среќен за победата на Гана и тие станаа мои фаворити. Всушност секогаш сум ги сакал африканските репрезентации, зашто се поистоветувам со нив. Во целото свое постоење, овие луѓе имале некој опинок кој доаѓал од север, небитно дали биле тоа холанѓани французи, енглези да ги малтретира, но денес тие се постојано расположени за убавите работи како спортот.





WorldWide support for Ghana... :) :eek:lee:
Првиот пасус ти е глупост, вториот ти е одличен.

А значи забрането е културно, мирно, без провокации да се бодри Србија? Добро, пријави ме кај тетка Гордана.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А со вашите уште поглупи квазипатриотски срања кои ми ги пласирате на форумов и во животот индиректно алудирате на неколкувековниот терор кој најмалку 5 пати побројниот народ наречен срби му го врши на мојот македонскиот и на мојата татковина Македонија. Кога вие “браќа“ ќе почнете да се однесувате со почит и вашето национално его ќе го смалите на минимум, тогаш ние Македонците повторно ќе изградиме пријателски однос со вас. До тогаш, наши вистински браќа ќе бидат Гана.

Многу сум среќен за победата на Гана и тие станаа мои фаворити. Всушност секогаш сум ги сакал африканските репрезентации, зашто се поистоветувам со нив. Во целото свое постоење, овие луѓе имале некој опинок кој доаѓал од север, небитно дали биле тоа холанѓани французи, енглези да ги малтретира, но денес тие се постојано расположени за убавите работи како спортот.

Аууу каква е д*****а :drk::drk::drk:

Иначе дај заебете веке со таа ебана политика,секој има право да си навива за кој сака,спорт е,не е војна ебате.
Само што некој претеруваат со сликите и клиповите за Србија,оладете и Србоманите и Швабите и некој од страна,најинтиресната група ја усравте со политика.

Во врска со темава,разочаран од Србија како одиграа вчера,а пријатно изненаден од Гана,која си одигра мудро,мада и повеке шанси имаа,додека Србија немаа визија како асално да го нападнат голот на Гана,за џабе имаат толкави звезди во екипа.Жикич не заслужува првотимски статус,Лазовик да беше на негово место подобро ке одиграше,додека кај Гана си одиграа тимски,цврсто на секој дел од теренот и си чекаа шанса.Ја добија преку ракометарот Кузмановик.

Шбавибе нема да ги коментирам,речи су сувишне за вчерашнта игра,со мерак ги гледав како играа лесно,везеа по терен.Исто така разочаран и од Австралијците,очекував поголем отпор од нив.

Како и да е,може ке ми се смеете,но сакам Гана да заврши на прво место,но тоа е рамно на научна фантастика.Но во фудбалот се е можно :)
 
В

Вори

Гостин
После она вчера,германциве уште повеќе ги придобија моите симпатии.
Ова ми е прво светско,каде што навивам за нив(заедно со Англија и Србија)и се надевам дека ќе стигнат до финале.
Мешавина на искуство и младост=добитна комбинација.Барем според мене.
Добар голман,солидна одбрана,одличен среден ред,супер напад,добар селектор.
Искрено,Германија е една од репрезентациите кои со многу ќеф ја гледам,мераклиски.Другиве мање-више.
Озил,Милер,Кедира,Марин,Швајни,Лам,Ноер,ѕверотињи!

Сигурен сум дека ќе ги тепаат Србија.Искрено и за жал,највеќе Србија против Германија може да извлече нерешено...
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Ја добија преку ракометарот Кузмановик.
Рукометаши не играју руком у голманов простор ... :nenene:

комплексу су чудо постоји форум политика и политичари идите тамо, не давите овде и не смарајте.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.116
Поени од реакции
5.877
Во случај на ист број бодови на крај се гледа гол разлика или меѓусебен дуел?

Јеби га, мора да се почне со математики после овој непланиран пораз вчера. Да беше барем нерешено скроз друга ќе беше ситуацијата. Сега ќе мора барем нерешено против Германија (а после ова вчера што го видов на двете утакмици тоа би било и максимум што може да се извлече нажалост), победа против Австралија за што има реални шанси, а Гана треба да изгуби од Германија и Австралија. Малку потешко ќе биде Австралија да ја победи Гана, ама во случај на нерешено, ако испадне на крај Србија и Гана да имаат ист број бодови, прво се гледа гол разлика или меѓусебен дуел?

EDIT: Еве, го најдов правилото.

The ranking of each team in each group will be determined as follows:
a) greatest number of points obtained in all group matches;
b) goal difference in all group matches;
c) greatest number of goals scored in all group matches.
If two or more teams are equal on the basis of the above three criteria,
their rankings will be determined as follows:
d) greatest number of points obtained in the group matches between
the teams concerned;
e) goal difference resulting from the group matches between the
teams concerned;
f) greater number of goals scored in all group matches between the
teams concerned;
g) drawing of lots by the FIFA Organising Committee.

http://www.fifa.com/mm/document/tournament/competition/fifa_wc_south_africa_2010_regulations_en_14123.pdf
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
добро де тепале швабиве со 4 комада, со исклучен еден од најдобрите во редовите на Австралија.
супер си изиграа, али средете се малце ова е прво коло, тек започна.
потребна е поцврста одбрана и играчи кој можат брзо да трансформираат контра напад, Србија тоа го има за да извади бар реми.
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
Оваа за :pusk: едно нешто!

Politics not allowed on this forum!

Дај да си збореме за фудбал...
 
В

Вори

Гостин
добро де тепале швабиве со 4 комада, со исклучен еден од најдобрите во редовите на Австралија.
супер си изиграа, али средете се малце ова е прво коло, тек започна.
потребна е поцврста одбрана и играчи кој можат брзо да трансформираат контра напад, Србија тоа го има за да извади бар реми.
А,кој тепа 4-0 досега?
Нигерија беше полесен противник од Австралија,па Аргентина едвај победи.
Франција требаше да го здрви Уругвај,па извади реми.Холандија требаше да прикаже брилијантна игра,а играше тиња.
Засега Германија покажа највеќе,за понатаму ќе видиме.
Србија тоа го има?Со тешко срце го кажувам ова,ама Србија немаа врска вчера.И тоа против Гана.За со Германија не сакам ни да помислам.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
А,кој тепа 4-0 досега?
Нигерија беше полесен противник од Австралија,па Аргентина едвај победи.
Франција требаше да го здрви Уругвај,па извади реми.Холандија требаше да прикаже брилијантна игра,а играше тиња.
Засега Германија покажа највеќе,за понатаму ќе видиме.
Србија тоа го има?Со тешко срце го кажувам ова,ама Србија немаа врска вчера.И тоа против Гана.За со Германија не сакам ни да помислам.
добро инвинсибл се швабите... тепале 4-0, брао големи бубрези шо напраиле.
без Кејхил?? па да им го извадеа Озил на Немачка, мин. ќе им израмнеа.
глеј вечер газење, не се пали на лузериве :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom