Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
И само едно ќе ве молам, не ја потценувајте Германија и нејзината фудбалска јачина, ќе ви се врати како бумеранг.
Ама добро, ние не ја потценуваме Германија. Чак што више, некои играчи уживам да ги гледам, како Марин, Вестерман и Лам. Веројатно се најсилната репрезентација во групава, но мене ме нервира потценувањето на Србија од страна на многумина, иако знам дека тоа е резултат на некои други работи.

Еве, двете репрезентации по 7 бода и сите задоволни. :smir:
 
Н

'Никола'

Гостин
Што слушнав сега на вести, можно било Србија да ја дисквалификуваат од Светско??
Не ја слушнав целосно веста, само тоа го начекав. Некој да знае?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
:jaj: Глупости. Зш? Освен за местење мислам дека се друго е неоправдано и крајно глупо а имале такви испади ФИФА (Индија и Југославија први ми паѓаат на памет...)
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.613
Поени од реакции
1.112
Што слушнав сега на вести, можно било Србија да ја дисквалификуваат од Светско??
Не ја слушнав целосно веста, само тоа го начекав. Некој да знае?
Чиста бесмислица. Демек, ќе не избацеле од СП заради влегување на еден „навијач“ во терен, на саботната утакмица меѓу Зеланд и Србија, што нема врска со здравиот мозок. ФСС, ќе биде казнет, но тоа ќе биде парична казна, далеку од тоа дека ќе не исфрлат од СП.
Само за потсетување. На минатото СП во Германија, еден навијач на Хрватска влезе у терен и покрај огромното обезбедување, а Хрватска не беше исфрлена, туку навијачот плати казна од неколку илјади евреи.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Глупости, едино организаторот треба да се казни.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Србија вечерва со уште еден пријателски меч со Полска пред СП. Очекувам подобра игра и победа за разлика од мечот со Нов Зеланд.
 
В

Вори

Гостин
Чиста бесмислица. Демек, ќе не избацеле од СП заради влегување на еден „навијач“ во терен, на саботната утакмица меѓу Зеланд и Србија, што нема врска со здравиот мозок. ФСС, ќе биде казнет, но тоа ќе биде парична казна, далеку од тоа дека ќе не исфрлат од СП.
Само за потсетување. На минатото СП во Германија, еден навијач на Хрватска влезе у терен и покрај огромното обезбедување, а Хрватска не беше исфрлена, туку навијачот плати казна од неколку илјади евреи.
Извини вака што се убацуам,ама србин си?Имаш некакво српско потекло или..?
Ако си србин тогаш добро,ама македонец ова да пише ми е стварно глупо и килаво.

Да не дојде до забуни,и мене Србија ми е еден од фаворитите на светсково и ќе бидам за нив,али не ги чувствувам како мои.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
среда, 02. јун 2010, 00:11 -> 10:47
Пољаци тестирају "орлове"


"Кивији" отрезнили "орлове", а против Пољака изабраници Радомира Антића имаће шансу за поправни. У екипу се враћају Ивановић, Луковић, Станковић, Јовановић и Красић. Меч почиње у среду у 20.30 часова, доректан пренос можете пратити на нашем Првом програму.
Премијера против Новог Зеланда није била успешна, сада је ред на поправни. "Орлови" ће за противника имати Пољску, која је, бар на папиру, јачи и озбиљнији тим од Новозеланђана.

"Пеглају" се грешке из претходне утакмице.

У уторак увече ће се видети да ли су поуке извучене, односно да ли се нешто научило из грешака које су се догодиле на суботњој утакмици.
Пољска, иако се није пласирала на предстојећи Мундијал, представља ће можда и најбољу проверу пред почетак такмичења. Утакмица се игра на неутралном терену у Аустрији, а противник је квалитетан.
Срећа у несрећи, у претходном поразу "орлова" је што су медији и навијачи мало "охладили главе", и престали да буду еуфорични.
Пораз који је све спустио на земљу, бар мало је склонио притисак од репрезентативаца, од којих се на Мундијалу (не)реално очекује да јуришају на титулу.
Дух екипе остао је нетакнут, а "орлови" најављују да ће у меч са Пољском ући много озбиљније.

Одбрана мора боље.

"Свесни смо да можемо боље. Некада из пораза изађеш јачи него из победе. Морамо да погледамо где смо грешили, да не правимо индивидуалне грешке. И ту полазим од себе. Сигурно је да ћемо у меч са Пољском ући чвршће и јаче и показати део онога што се од нас очекује", рекао је Немања Видић
"Орлови" ће у меч са Пољацима ући комплетни, јер се у екипу се враћају Бане Ивановић, Александар Луковић, Милош Красић, Милан Јовановић и Дејан Станквић. Одсуство петорице стандардних првотимаца итекако се осетило против Новог Зеланда.
Утакмица се игра у аустријском граду Куфштајну, свих 7.000 улазница је распродато, па ће и навијачи имати шансу за поправни.

Капитен "орлова" се враћа у екипу.

Иако је публика већи део утакмице против Новог Зеланда пружала ватрену подршку "орловима", последњих десетак минута утакмице, када је почело утрчавање на терен, више не сме да се понови.
И ФИФА је најавила да ће пажљиво пратити понашање навијача на утакмици, тако да би у случају да се понове сцене из прошлог меча, казне за репрезентацију биле драстичне.
До почетка Мундијала, "орлови" ће имати још једну проверу, 5. јуна против Камеруна у Београду.
"Поправни" испит за "орлове" је заказан за среду у 20.30 часова, на стадиону у Куфштајну. а Радиотелевизија Србије преносиће директно овај меч.

И навијачи на поправном.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.613
Поени од реакции
1.112
Извини вака што се убацуамИмаш н,ама србин си?екакво српско потекло или..?
Ако си србин тогаш добро,ама македонец ова да пише ми е стварно глупо и килаво.

Да не дојде до забуни,и мене Србија ми е еден од фаворитите на светсково и ќе бидам за нив,али не ги чувствувам како мои.
Toкму така.:smir:
 
В

Вори

Гостин
Епа тогаш сосема оправдано.
Дека има некои што не се,а се филмуваат дека се.
И не само срби..туку и германци,англичани,французи...скраја!

Да не бидам скроз офтопик,може некој да ми каже колку години има Радослав Петровиќ од Партизан?
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Епа тогаш сосема оправдано.
Дека има некои што не се,а се филмуваат дека се.
И не само срби..туку и германци,англичани,французи...скраја!

Да не бидам скроз офтопик,може некој да ми каже колку години има Радослав Петровиќ од Партизан?
21 година има
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Извини вака што се убацуам,ама србин си?Имаш некакво српско потекло или..?
Ако си србин тогаш добро,ама македонец ова да пише ми е стварно глупо и килаво.

Да не дојде до забуни,и мене Србија ми е еден од фаворитите на светсково и ќе бидам за нив,али не ги чувствувам како мои.

Не е твој проблем кој што е по националност и за кого навива. Твој проблем е едино што не ги чувствуваш како твои. Исто ко мене што ми е глупо да гледам дечишта како се палат по Челзи Мелзи а од друга страна осудува нешто сосема природно. Немаш потреба да ја посетуваш темава за да лечиш комплекси.
 
В

Вори

Гостин
Не е мој проблем,ама ми смета коа те читам на пример тебе.
Појше ја сакаш Србија одколку Македонија.
Тим и родена земја е сосема различно.
Плус кој те прозва тебе?Што се палиш ко малолетничка на мотор?

Комплекси сум лечел...оф бе,што не ќе видиш на светов.

И молимте не ме цитирај,не ми ги прај цитрони.
 
M

Mario Gómez

Гостин
среда, 02. јун 2010, 00:11 -> 10:47
Пољаци тестирају "орлове"


"Кивији" отрезнили "орлове", а против Пољака изабраници Радомира Антића имаће шансу за поправни. У екипу се враћају Ивановић, Луковић, Станковић, Јовановић и Красић. Меч почиње у среду у 20.30 часова, доректан пренос можете пратити на нашем Првом програму.
Премијера против Новог Зеланда није била успешна, сада је ред на поправни. "Орлови" ће за противника имати Пољску, која је, бар на папиру, јачи и озбиљнији тим од Новозеланђана.

"Пеглају" се грешке из претходне утакмице.

У уторак увече ће се видети да ли су поуке извучене, односно да ли се нешто научило из грешака које су се догодиле на суботњој утакмици.
Пољска, иако се није пласирала на предстојећи Мундијал, представља ће можда и најбољу проверу пред почетак такмичења. Утакмица се игра на неутралном терену у Аустрији, а противник је квалитетан.
Срећа у несрећи, у претходном поразу "орлова" је што су медији и навијачи мало "охладили главе", и престали да буду еуфорични.
Пораз који је све спустио на земљу, бар мало је склонио притисак од репрезентативаца, од којих се на Мундијалу (не)реално очекује да јуришају на титулу.
Дух екипе остао је нетакнут, а "орлови" најављују да ће у меч са Пољском ући много озбиљније.

Одбрана мора боље.

"Свесни смо да можемо боље. Некада из пораза изађеш јачи него из победе. Морамо да погледамо где смо грешили, да не правимо индивидуалне грешке. И ту полазим од себе. Сигурно је да ћемо у меч са Пољском ући чвршће и јаче и показати део онога што се од нас очекује", рекао је Немања Видић
"Орлови" ће у меч са Пољацима ући комплетни, јер се у екипу се враћају Бане Ивановић, Александар Луковић, Милош Красић, Милан Јовановић и Дејан Станквић. Одсуство петорице стандардних првотимаца итекако се осетило против Новог Зеланда.
Утакмица се игра у аустријском граду Куфштајну, свих 7.000 улазница је распродато, па ће и навијачи имати шансу за поправни.

Капитен "орлова" се враћа у екипу.

Иако је публика већи део утакмице против Новог Зеланда пружала ватрену подршку "орловима", последњих десетак минута утакмице, када је почело утрчавање на терен, више не сме да се понови.
И ФИФА је најавила да ће пажљиво пратити понашање навијача на утакмици, тако да би у случају да се понове сцене из прошлог меча, казне за репрезентацију биле драстичне.
До почетка Мундијала, "орлови" ће имати још једну проверу, 5. јуна против Камеруна у Београду.
"Поправни" испит за "орлове" је заказан за среду у 20.30 часова, на стадиону у Куфштајну. а Радиотелевизија Србије преносиће директно овај меч.

И навијачи на поправном.
Значи Милојко, оток си, ти си тој што овде лечи комплекси заедно со твоите другари срПчиња. Кој кур постираш вести на српски на ваква тема, плус кршиш авторски права на сајтот што постираш а линк не оставаш. Шо сум јас должен тука тебе србче да те читам цело време кај шо користиш србизми и кошираш текстови од срПски сајтови. Дај барем само линк оставај и тоа во фан клуб Србија, оти тука се пишува само на македонски јазик, не на одвратниов српски. Куртон, ни ги потече на сите да докажиш дека си вистински патриот српп!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom