Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
:pos2: Ти изгледа само бундес лига пратиш. Но и тоа не сум сигурен, штом Клосе го наведе како опасност.
Да кажеше Озил, Марин, Вестерман ајде де, ама Клосе...
Dovolno e nekoj da mu namesti topka na glava pa togas ke si vidis dali e opasen ili ne.A za Marin i za Ozil i za Kroos i za Sweini i za Ballack pak da ne praam muabet Srbija ke ja izgubi utakmicava uste na pocetok koga ke im ja fatime sredinata.

--- надополнето ---

Јас навивам за Германија од 1941 година. Deutschland uber alles!!!
Toa sakav da go slusnam od nekogo "RESPECT"
 
Н

'Никола'

Гостин
hehe , da . dobri bea sezonava za keln i za baern . a sredniot red se se neiskusni deca , a ballack i sweini zaboravija so e toa fudbal bidejki vo svoite timovi igraat tepanje :)

odbanata koj im se ? mertesacker ( werden prima po 3 gola u prosek ) i metzelder ( moze vlegol so alkorkon da igra sezonava , ne znam ) .
Ајдееееееее.:tapp:
Нема што повеќе да те читам, си го докажа експертството.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ајдееееееее.:tapp:
Нема што повеќе да те читам, си го докажа експертството.
Ostaj go lupa gluposti samo ke si vidi samiot na svetskovo koga ke mu se smeam u faca koga na Srbija ke i go napolnime gzot.
 
Н

'Никола'

Гостин
Ostaj go lupa gluposti samo ke si vidi samiot na svetskovo koga ke mu se smeam u faca koga na Srbija ke i go napolnime gzot.
Абе пак ќе кажам јас, воопшто не ми е галје со Србиве што ќе биде на светсково, само да ми кажува дека Швајни не знаел да игра фудбал и дека тепал на терен, слободно може да оди и да гледа карлинг.
 
А

Анноун

Гостин
Ајдееееееее.:tapp:
Нема што повеќе да те читам, си го докажа експертството.
е да не е бастијан случајно креатор на играта на баерн ? се знаа преку кој играчи се креираат нападите.

максимумот на германија е 1/8 финале , и таму ќотек од англија ( бидејќи ќе завршат 2ри во групата швабите , сила се моментално србија за овој блед состав )
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ми се гади од аматери кои сигурно не се ни полнолетни а глумат експерти на форумов.Зошто само не си читате на темава и ако се осмелите да пишувате напишете нешто реално и со факти,зошто стварно незнам дали сте за смеење или за плачење.(Ќе се пронајдат самите во текстов)
 
Н

'Никола'

Гостин
е да не е бастијан случајно креатор на играта на баерн ? се знаа преку кој играчи се креираат нападите.

максимумот на германија е 1/8 финале , и таму ќотек од англија ( бидејќи ќе завршат 2ри во групата швабите , сила се моментално србија за овој блед состав )
Ама ме тераш да ти реплицирам на глупостите. Бастијан Швајнштајгер е еден од најдобрите, најстандардните играчи на клубот. Не само што е организатор на играта, премногу е корисен и во одбраната кој годинава си го пронајде вистинското место на теренот. Самото тоа што е баран од многу европски гиганти го потврдува тоа. А само пак за Германија да знаеш како игра, таму остава 120% на теренот. Ама нормално, ти тоа нема да го сватиш и пак ќе ми лупниш некоја зелена. Не сакам да се инаетам или да се карам, воопшто не сум таков човек, ама стварно не трпам коментари одд ваков тип. И ајде доста е офтопик тука, ако имаш уште нејаснотии слободно повели на профил.:wink:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Нит сум навивал за Бугари, нит за Хрвати, нит за Срби нит некогаш ќе навивам. Нити па сум живеел (свесно) во заедничката држава и не сум никако врзан за нив. Не ги мразам како што може да се мрази една грција ама никогаш не би можел ни да навивам. Мислиш ги боли дупе за нас? Знаеш со кого се побратимени навивачите на Ѕвезда и Паризан? Со „браќа по вера и боја“ - Олимпијакос и мислам ПАОК (не сум сигурен)... Нек си бидат.

Од секогаш сум бил за Германија заради менталитеот и поставеноста кон играта.
Не е можеби најубаво за око ама затоа фајтерски и додека не свирне судијата крај нема предавање. Ретко има театар и глумење, нема ѕвезди и ѕвездички од насловни на таблоиди и од модни писти - едноставно сите се максимално професионални.

Бек он топик Србите имаат дефинитивно добар тим ама едноставно мислам ќе направи нешто Гана - мора да има бар една Африканска што ќе игра до некаде. Ј Африка се жива мувла едноставно не ми се верува. БСГ евентуално ама и они начекаа лоша група.

Исто...А и во последно време и за Шпанија. Мислам дека не постои навивач на фудбалот што не ги обожава Шпанците.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Исто...А и во последно време и за Шпанија. Мислам дека не постои навивач на фудбалот што не ги обожава Шпанците.
Слично ко Бразил и Аргентина и Шпанците ми играле стално добар фудбал и едноставно „фудбалски“ ќе те освојат да навиваш во еден момент. А на „политичка“ основа да се навива е чист дебилизам по мене :toe:

Инаку синоќа Германија ја победи Малта со 3:0 :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: (шала) со голови на Какао - 2 и некој автогол си дал. Аого, Гроскројц (едно младо копиле, има потенцијал да го биде) и Како одиграа солидно. И Полди ок беше.

Составот изгледаше нешто од прилика вака:

---------------Нојер
Бек---Фридрих--Таски---Аого
-------------Кедира
Троховски--Кроос--Подолски
---------Какао--Кислинг
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Abe druze ti poseizgleda pojma nemas od fudbal ... podolski sam ke gi resi ne pa so Klose zaedno ke letaat preku niv ne da gi gazat.
Баш така ќе биде како што кажа ти, лол ... швабите ќе се позади србите ќе видиш :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Германија во групава доминира....а за 2 место борбата ќе биде помеѓу Гана и србија....а може и Австралија да се замеша...
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Како може да има луѓе како некои овде неможам да сфатам,како прво темата е отворена за оваа група на сп и да се коментира и да се даваат мислења за тоа како ке се изигра прогнози и така натаму а не политика дали сме за србија зошто сме и дали треба да сме ...ако има некој фан на некоја од репрезентациите во оваа група разбирам ама дасе води политика неразбирам...друго ја сум за сртбија и сум регистриран како србин тука прочитав некои коментари каде ги вреѓаат тие што навивале за србија па се почуствувам навреден и би сакал да се банираат тие од оваа тема.
Мое мислење имаме јака репрезентација со врвен стручњак на клупа и со добри поединци ,многу ке значи за нас првата утакмица како ке изиграме ама мое мислење е дека завршуваме на прво место така да..
1.Србија
2.германија\гана
3.гана\германија
4.Австралија
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Финале: Бразил - Србија


Научно-новинарски тадем ја претстави формулата според која "кариоките" ќе ја освојат титулата светски првак во ЈАР совладувајќи ги "орлите", кои во полуфиналето ќе го елиминираат европскиот првак Шпанија

Репрезентацијата на Бразил на Светското фудбалско првенство во Јужна Африка ова лето (11 јуни - 11 јули) може да ја очекува својата шеста титула, а Србија својот најдобар резултат на мундијалите - второ место. Ова се предвидувањата на новинарот Сајмон Купер и научникот Стефан Симански.
Авторите на книга "Зошто Англија губи" на светот му ја претставија математичката формула според која во финалето на Мундијалот ќе играат Бразил и Србија.
Употребувајќи нестандардни статистички методи, како што се земањето за фудбалски потреби на податоците за бруто-општествениот производ, големината на популацијата и повеќедециниските остарувања на теренот, овој научно-новинарски тандем тврди дека со нивната формула предвидувањата на исходите на меѓународните натпревари може да се погоди во речиси 3/4 случаи.
Користејќи ја оваа математичка формула Купер и Симански дојдоа до заеднички заклучок дека Србија ќе биде втора во групата во која на првото место ќе заври Германија.
Патот на "орлите" по ова станува интересен: Избраниците на Раодмир Антиќ по ред ќе ги совладуваат репрезентациите на САД, потоа Јужна Кореја во четвртфиналето, актиуелните прваци на Европа, Шпанците, во полуфиналето, а потоа во финалето ќе загубат од Бразил во борба за титулата наменета за светскиот првак.
За потребите на ова истражување Сајмон Купер и Стефан Симански истражуваа статистички потатоци од сите држави кои имаат претставник на Мундијалот во ЈАР, а притоа тврдат дека со математичката формула што ја создадоа можат да го погодат исходот на меѓународните фудбалски натпревари во дури 72 отсто стручаи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom