Група А (Јужна Африка, Мексико, Уругвај, Франција)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Мило ми е за Мексико бидејќи французите педерски се довлечкаа на светско и бев сигурен дека ништо значајно нема да сторат.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.733
Поени од реакции
979
Viva el Mexico...одлично изиграа Мексиканците и ептен ми е мило шо Французите немаат дадено ниту еден гол досега ( се надевам така и ќе остани до крај )...не требаше ни да се пласираат на Светско , требаше Ирска да биди на нивно место , но ете мило ми е шо сепак ќе бидат едни од првите кои ќе си одат дома..ха ха ха
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Можам да замислам како се осеќаат Ирциве по поразот на Франција.. :tv:
Сега комотно Уругвај и Мексико ќе си одиграат нерешено и ќе си идат и 2-те репрезентации понатака..:tv:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
Наградно прашање:

Зашто се толку немотивирани Французите ??? :toe: Што им е бутурот
 
M

Mario Gómez

Гостин
Наградно прашање:

Зашто се толку немотивирани Французите ??? :toe: Што им е бутурот
Абе а коа сте биле мотивирани? После Наполен се разбира? Не ги бива едноставно, дрва се сите, а го криват Доменех.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
не зезај....франција има одлични играчи,мешутоа Доменек е тој кој ги зема во тимот по положбата на хороскопските знаци.....деген!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Боби[Мкд];3625248 напиша:
Абе а коа сте биле мотивирани? После Наполен се разбира? Не ги бива едноставно, дрва се сите, а го криват Доменех.
не заебавај,реално има добри играчи,немаат за да освојат светско ама групата би требало од шала да ја поминат.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
многу ми е мило што ФК Африка Јунајтед изгуби од Мексико, да даде Господ да изгубат и од Јужна Африка и гол да не дадат како во 2002!!!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
Боби[Мкд];3625248 напиша:
Абе а коа сте биле мотивирани? После Наполен се разбира? Не ги бива едноставно, дрва се сите, а го криват Доменех.
Боби не кењај бе,кога и сам знаеш дека се добри играчи сите, па Рибери ви е бог у Баерн Мјуних , сите играат одлично у своите тимови.. Не е тоа , може само од инат да зборите,празна слама да дробите

--- надополнето ---

многу ми е мило што ФК Африка Јунајтед изгуби од Мексико, да даде Господ да изгубат и од Јужна Африка и гол да не дадат како во 2002!!!
И Италија нема далеку да стигне :wink:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Боби не кењај бе,кога и сам знаеш дека се добри играчи сите, па Рибери ви е бог у Баерн Мјуних , сите играат одлично у своите тимови.. Не е тоа , може само од инат да зборите,празна слама да дробите
Само Малуда и Билал а.к.а. Рибери играа добро и се играчишта. Анри и неговат рака :) на клупа цел натпревар без врска и така со стандардна француска игра без никаков мотив и желба не бива стално на среќа. И на минатото првенство со еден постигнат гол се пласираа во наредна фаза, за претходното во 2002 па да не правиме муабет. Не знам зошто некој би бил симпатизер на толку мизерен фудбал, разбирам навивање за тим од француско првенство ама овие играа како без душа и само Зидан и Анри ги извадија на претходното првенство.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Боби не кењај бе,кога и сам знаеш дека се добри играчи сите, па Рибери ви е бог у Баерн Мјуних , сите играат одлично у своите тимови.. Не е тоа , може само од инат да зборите,празна слама да дробите

--- надополнето ---



И Италија нема далеку да стигне :wink:
И Реал има ѕвезди во тимот па залудно е се,кога тимската игра е најбитна.

Гледа Господ како влегоа така и ќе си одат.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Одсекогаш сум викал дека денот кога Зидан ќе си отиде од Франција ќе биде крајот на убавите времиња за нив во фудбалот.

Дефинитивно најдобриот европски играч на сите времиња, (иако не го сакав)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
И Реал има ѕвезди во тимот па залудно е се,кога тимската игра е најбитна.

Гледа Господ како влегоа така и ќе си одат.
Помал резил ќе беше да не се пласиравме :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom