Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Значи ко прво и основно,информирај се прво кој колку гола има дадено.
Снајдер,Виља,Форлан и Милер имаат по пет гола дадено.
Е сеа утре ако даде некој гол од првите двајца кај него оди наградата.
Додека според мене подеднакво ја заслужија наградата и Снајдер и Форлан.
Снајдер поради тоа што е главен играч во Холандија,организатор на целата игра,постигна многу значајни голови за репрезентацијата,а Форлан поради тоа што што цела репрезентација ја понесе на грб и видовме до кај стигна.
Едноставно зверка играч е,заслужува многу подобар и поголем клуб од сегашниов.
е да ти кажам сеа:
убаво напишав доколку не дадат утре виља и шнајдер наградата иде кај форлан
форлан одигра одлично ама и шнајдер и виља ја заслужуваат повеќе наградата од него!беа лидери и ги однесоа своите репрезентации во финале!а форлан до 4 место.ке го видиш и изборот на фифа утре!
кога бе заслужува подобар клуб на 31година!не постигнал гол 8месеци во манчестер информирај се малце може не му оди во голем клуб.според мене кариерата му е на место и не заслужил ништо повеќе од тоа што го има постигнато до сеа
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
е да ти кажам сеа:
убаво напишав доколку не дадат утре виља и шнајдер наградата иде кај форлан
форлан одигра одлично ама и шнајдер и виља ја заслужуваат повеќе наградата од него!беа лидери и ги однесоа своите репрезентации во финале!а форлан до 4 место.ке го видиш и изборот на фифа утре!
кога бе заслужува подобар клуб на 31година!не постигнал гол 8месеци во манчестер информирај се малце може не му оди во голем клуб.според мене кариерата му е на место и не заслужил ништо повеќе од тоа што го има постигнато до сеа
Вауууу не дал гол во Манчестер 8 месеци пред 7 години и не му оди. Па сезонава на Атлетико му донесе ЛЕ.
Лесно е да даваш голови кога зад себе ги имаш Чаби Алонсо, Чави, Иниеста. Форлан сам го донесе Уругвај до тука, со мала помош од Суарез.
Снајди да, донекаде заслужува ама Виља??
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
е да ти кажам сеа:
убаво напишав доколку не дадат утре виља и шнајдер наградата иде кај форлан
форлан одигра одлично ама и шнајдер и виља ја заслужуваат повеќе наградата од него!беа лидери и ги однесоа своите репрезентации во финале!а форлан до 4 место.ке го видиш и изборот на фифа утре!
кога бе заслужува подобар клуб на 31година!не постигнал гол 8месеци во манчестер информирај се малце може не му оди во голем клуб.според мене кариерата му е на место и не заслужил ништо повеќе од тоа што го има постигнато до сеа
ХА ХА ХА !

Ало ало достапен си ??
Се читаш ли што пишуваш бе ?
Снајдер е лидер на холандската репрезентација,постигна значајни голови на светсково,кога требаше одигра најдобро...значи лидер во вистинска смисла на збоорот !!
Не ми го спомнувај Виља ко лидер на репрезентација те молам,бар не коа ми реплицираш мене,точка.
Форлан за мене,а и за повекето обични фанови,навивачи и познавачи на фудбалот,покажа највеќе.Ист е ко Снајди во Холандија,лидер во репрезентацијата,сам го доведе Уругвај во можност да се бори за трето место на СП.

За вториот пасус не знам дали да ти се изнасмеам или да ти реплицирам ??
Ај ке ти реплицирам,да ти поцртам малце,ваљда ке сфатиш....
Кој кур ондак сине ако не дал 8 месеци гол во Јунајтед,големи ташаци ке ти кажат сите,Го гледаш ли сега како игра,во Атлетико Мадрид,за Уругвај ??
Форлан и те како заслужува да игра во поголем клуб,заеби го ти Манчестер и тоа што не дал гол 8 месеци таму.
Отиде во Шпанија и се повампири.
Ти ќе кажеш дали заслужил или не повеќе,така ??
Аааах бе деца,што ти прават мафијашки филмови...
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
ХА ХА ХА !

Ало ало достапен си ??
Се читаш ли што пишуваш бе ?
Снајдер е лидер на холандската репрезентација,постигна значајни голови на светсково,кога требаше одигра најдобро...значи лидер во вистинска смисла на збоорот !!
Не ми го спомнувај Виља ко лидер на репрезентација те молам,бар не коа ми реплицираш мене,точка.
Форлан за мене,а и за повекето обични фанови,навивачи и познавачи на фудбалот,покажа највеќе.Ист е ко Снајди во Холандија,лидер во репрезентацијата,сам го доведе Уругвај во можност да се бори за трето место на СП.

За вториот пасус не знам дали да ти се изнасмеам или да ти реплицирам ??
Ај ке ти реплицирам,да ти поцртам малце,ваљда ке сфатиш....
Кој кур ондак сине ако не дал 8 месеци гол во Јунајтед,големи ташаци ке ти кажат сите,Го гледаш ли сега како игра,во Атлетико Мадрид,за Уругвај ??
Форлан и те како заслужува да игра во поголем клуб,заеби го ти Манчестер и тоа што не дал гол 8 месеци таму.
Отиде во Шпанија и се повампири.
Ти ќе кажеш дали заслужил или не повеќе,така ??
Аааах бе деца,што ти прават мафијашки филмови...
ццц цекај малце форлан дое во атлетико и се прослави како тогаш да иде во боље клуб коа во атлетико му оди.сеа на 31год не е моментот да иде во поголем клуб а ако бил толку добар на помлади години ке играл у голем клуб.у негова кариера имал една шанса да игра у голем клуб и ја испуштил и сеа да плачеме.
шпанија игра тимски ама виља го крши отпорот и ако тоа не е за респект не знам шо е

--- надополнето ---

Вауууу не дал гол во Манчестер 8 месеци пред 7 години и не му оди. Па сезонава на Атлетико му донесе ЛЕ.
Лесно е да даваш голови кога зад себе ги имаш Чаби Алонсо, Чави, Иниеста. Форлан сам го донесе Уругвај до тука, со мала помош од Суарез.
Снајди да, донекаде заслужува ама Виља??
до ден денес и уше 5 години ќе му се :cuc: на форлан шо му донесе на атлетико ЛЕ - фан сум на атлетико и немам ништо против форлан,мој херој е али според мене кариерата му е на место а не слушам заслужувал у поголеми клубови да игра глупости.има трофејче за кое е најзаслужен неколку пати најдобар стрелец.шо ке му е поголем клуб да не го ставаат или да не се снајде
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ццц цекај малце форлан дое во атлетико и се прослави како тогаш да иде во боље клуб коа во атлетико му оди.сеа на 31год не е моментот да иде во поголем клуб а ако бил толку добар на помлади години ке играл у голем клуб.у негова кариера имал една шанса да игра у голем клуб и ја испуштил и сеа да плачеме.
шпанија игра тимски ама виља го крши отпорот и ако тоа не е за респект не знам шо е
Ау ау ау !!
Ццц кај најдов бе со тебе да “дебатирам“ не знам,благе везе си немаш од животот,па камоли од фудбал.

Пак ке те прашам,кој кур ако има 31 година и му оди во Атлетико ??
Челзи на пример да даде 25 милиони фунти,Форлан би отишол,напредок е тоа за самиот играч,оди фактички во поголем клуб за уште да се докажува.

У негова кариера имал шанса да игра за поголем клуб и ја пропуштил бла бла бла...ај ај оди легни си,ќе те кара мамичка,седиш касно на компјутер.

ПС-Знаеш што е за респект ??
Против “најсилната“ Барса да играш со 10 играчи на Кампот и на крај да плачат ко пичиња....е тоа се вика РЕСПЕКТ !! :icon_lol:
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
дефинитивно ти немаш појма и не сери до коа да седам на компјутер.кај да се докажува бе абдал еден коа ова му е врв дане може подобро од ова или да остане во ваква форма ццц боже какви луѓе има на светов. без виља шпанија сеа ке глеаше фудбалче од дома усвари ке си се спремаа за ла-лига

--- надополнето ---

и не понуди челзи туку тотенхем и кој напредок е од атлетико во тотенхем.уживај понудиле.понудија барса и реал лани ама остана атлетико и стана нивни херој а таму ке дремеше на клупа.има уше нешо шо не ти е јасно??
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
ццц цекај малце форлан дое во атлетико и се прослави како тогаш да иде во боље клуб коа во атлетико му оди.сеа на 31год не е моментот да иде во поголем клуб а ако бил толку добар на помлади години ке играл у голем клуб.у негова кариера имал една шанса да игра у голем клуб и ја испуштил и сеа да плачеме.
шпанија игра тимски ама виља го крши отпорот и ако тоа не е за респект не знам шо е

--- надополнето ---



до ден денес и уше 5 години ќе му се :cuc: на форлан шо му донесе на атлетико ЛЕ - фан сум на атлетико и немам ништо против форлан,мој херој е али според мене кариерата му е на место а не слушам заслужувал у поголеми клубови да игра глупости.има трофејче за кое е најзаслужен неколку пати најдобар стрелец.шо ке му е поголем клуб да не го ставаат или да не се снајде
1. На Ибра не му одеше во Интер, па отиде во Барселона..
2. Еве пример и од Македонијава. Мирко Ивановски освои титула со Македонија Ѓ.П и отиде во Славија Прага. Се прашувам зошто?
Изгледа несакаш да си оди, а збориш дека не заслужува бидејќи си фан на Атлетико:smir:
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
хахаа ок неќам да се карам више може ради тоа мојот став е ваков :smir:
иначе дефинитивно неќам да си оди он е веќе легенда на атлетико и е спомнуван у песна со агуеро таман работа да си оди.атлетико кај и дае ке има нов стадион уше од оваа година или следната па треба ли он да ја отвори.шо мајка бара у друг клуб после ова шо го доживеа у атлетико.
иначе онака само различно е ова со ибра и годините и карактерот на играчот и барса е во прашање самиот играч кажа барса е фаворит го бацуваше логото различо е сепак
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
дефинитивно ти немаш појма и не сери до коа да седам на компјутер.кај да се докажува бе абдал еден коа ова му е врв дане може подобро од ова или да остане во ваква форма ццц боже какви луѓе има на светов. без виља шпанија сеа ке глеаше фудбалче од дома усвари ке си се спремаа за ла-лига
Торле ај кажи ми зошто немам појма ??
Ако ти си фан на Атлетико Мадрид и идол ти е Форлан,да ова е врв за него у кариера,од твој пусти страв да не пропадне бившиот најпопуларен шпански клуб.
Ајде ајде напиј се од лековите за мозочето да ти се развива (ако уопште постојат такви за тебе) и легни си...

П.С Акси фала на црвенкото,знам дека боли вистината .!.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Да кажам само дека сум ужасно разочаран од исходот.
Многу се изнервирав кога Муслера избрка мушички при 3тиот гол и го пушти швабата да постигне многу ... лешперски погодок... ужасна голманска грешка.
И кога Форлан ја погоди пречката во последна секунда !!!
Сепак... утре чекам Холандија да ја изненади Шпанија... ова го велам зашто октоподов на моја несреќа повторно фати , така да според него Шпанија е големиот фаворит на Хартија.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
сеа ке ти кажам ако не си знаел:викаш дека форлан заслужувал поголем клуб-божем он незнеа шо требало и како,виља не заслужувал а по шнајдер е втор во анкетата и фаворит на доста луѓе,атлетико не бил бифши најпопуларен и е прогласн за вечно трет шо не ме интересира,го барале челзи-форлан а го бараа тотенхем и пиши уше нешо па ке казувам до утре зашо немаш појма
незнам зашо толку сакаш да се распрааш нема смисла веќе по десети пут реплицираш срамота е
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
сеа ке ти кажам ако не си знаел:викаш дека форлан заслужувал поголем клуб-божем он незнеа шо требало и како,виља не заслужувал а по шнајдер е втор во анкетата и фаворит на доста луѓе,атлетико не бил бифши најпопуларен и е прогласн за вечно трет шо не ме интересира,го барале челзи-форлан а го бараа тотенхем и пиши уше нешо па ке казувам до утре зашо немаш појма
незнам зашо толку сакаш да се распрааш нема смисла веќе по десети пут реплицираш срамота е
да...па си стојам на тоа дека си заслужува поголем клуб Форлан,само што ти си премногу “паметен“ и си фан на Атлетико за да го укапираш тоа....

За останатото така е,ај барем верувај си дека се разбираш од нешто :pos: :pos: :pos:

Не е срамота што по десетти пат те реплицирам,срамота е што се нафатив со тебе да “дебатирам“ за нешто од што си немаш врска.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Форлан=обичен просек,ништо повеќе.
Затоа и игра во просечен клуб.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Ако Виља и Цнајдер утре не дадат гол прв ќе биде Милер бидејќи има една утакмица помалку изиграно (поради жилтите картони) а исто голови. Баш гледав на ФИФА дека и тоа имало улога во доделување на коефициент, а и плус последен постигна гол. Но ова е се со претпоставка ако не постигне ниту Виља ниту Снајдер гол. ДОколку постигнат двајцата прв ќе биде тој што постигнал последен, има на официалната проверете
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Форлан=обичен просек,ништо повеќе.
Просек кој е најдобар играч на светсково заедно со Снајдер.

--- надополнето ---

Ако Виља и Цнајдер утре не дадат гол прв ќе биде Милер бидејќи има една утакмица помалку изиграно (поради жилтите картони) а исто голови. Баш гледав на ФИФА дека и тоа имало улога во доделување на коефициент, а и плус последен постигна гол. Но ова е се со претпоставка ако не постигне ниту Виља ниту Снајдер гол. ДОколку постигнат двајцата прв ќе биде тој што постигнал последен, има на официалната проверете
Последен гол постигна Форлан;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom