Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.656
Поени од реакции
43.500
Aко изгуби Холандија во финалето, ако не се лажам, Нов Зеланд ке биде единствената репрезентација на ова СП без пораз. :tv:
Точно.. :)

Исто така САД нема изгубено, но во регуларните 90 минути :).. Од Гана загубија по продолженијата :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.809
Поени од реакции
6.810
Господе Боже шо играчиште го напрај Форлан? Овој има како на ПЕС карактеристика: development>late-lasting :pos2:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Форлан и Суарез треба да играат во подобар тим,жално е такви ѕверови да не освојуваат. За мене најдобар играч на СП е Форлан :toe:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Да не знае некој каде може да се купи дрес на Германија?!?! Многу типски им изгледаат овие црните!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.809
Поени од реакции
6.810
Имаш до зградата на Оне фан-шоп и во ГТЦ кај Милениум лево една продавница. Јас од таму си зедов денеска од Холандија (додуша стара верзија) за 350 ден.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Имаш до зградата на Оне фан-шоп и во ГТЦ кај Милениум лево една продавница. Јас од таму си зедов денеска од Холандија (додуша стара верзија) за 350 ден.
Да не знаеш случајно да не има од црниве дресови на Германија?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Да не знаеш случајно да не има од црниве дресови на Германија?
Црните не се во продажба сеуште и се многу тешки да се набават дури во Германија...ако сакаш да купиш можеш да си порачаш од таму, отколку да купуваш копии( кои сеуште ги нема), адидас оригинал црн со златни линии, мераци...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Боби[Мкд];3666703 напиша:
Црните не се во продажба сеуште и се многу тешки да се набават дури во Германија...ако сакаш да купиш можеш да си порачаш од таму, отколку да купуваш копии( кои сеуште ги нема), адидас оригинал црн со златни линии, мераци...
Сега баш барав на нет, излегува некаде 50 Е само горен дел(со се транспорт)!
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
форлан имаше шанса во англија а он имаше добри игри и во 2006 пропушти шанса за финале во ЛШ со виљареал кои беа во врвот во европа тогаш,кои им е крив шо не искористија пенал во 92.има индивидуални награди(златна копачка на европа-двапати)со атлетико стана прв победник на европа лига.малку е тоа за таков играч али :toe:.јас сум голем симпатизер на атлетико и он ми беше надешта лани,а на светсково ги постигна скоро најдобрите головии!доколку утре не постигнат гол виља и шнајдер он ја добива златната копачка на СП поради тоа шо последен дал гол и тоа би била добра награда за наеговата игра.честитки за играта на германија и освоеното трето место и го поправиа моето мислење за нив нема што голема репрезентација се.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Кедира,мајсторе....:eek:jea:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
форлан имаше шанса во англија а он имаше добри игри и во 2006 пропушти шанса за финале во ЛШ со виљареал кои беа во врвот во европа тогаш,кои им е крив шо не искористија пенал во 92.има индивидуални награди(златна копачка на европа-двапати)со атлетико стана прв победник на европа лига.малку е тоа за таков играч али :toe:.јас сум голем симпатизер на атлетико и он ми беше надешта лани,а на светсково ги постигна скоро најдобрите головии!доколку утре не постигнат гол виља и шнајдер он ја добива златната копачка на СП поради тоа шо последен дал гол и тоа би била добра награда за наеговата игра.честитки за играта на германија и освоеното трето место и го поправиа моето мислење за нив нема што голема репрезентација се.
Значи ко прво и основно,информирај се прво кој колку гола има дадено.
Снајдер,Виља,Форлан и Милер имаат по пет гола дадено.
Е сеа утре ако даде некој гол од првите двајца кај него оди наградата.
Додека според мене подеднакво ја заслужија наградата и Снајдер и Форлан.
Снајдер поради тоа што е главен играч во Холандија,организатор на целата игра,постигна многу значајни голови за репрезентацијата,а Форлан поради тоа што што цела репрезентација ја понесе на грб и видовме до кај стигна.
Едноставно зверка играч е,заслужува многу подобар и поголем клуб од сегашниов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom