ANIME (Генерална дискусија)

Член од
17 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Супер блог...А што имаш гледано од страна на sci-fi,supernatural,horror...
Опасно блогче нели!...Хмм..ако гледаме,се во едно купче да има се...Trinity Blood,Ghost Hound,Ghost Hunt,Claymore...друго не ми текнува сега...Bleach не го ставам во таа категорија баш,иако ми е најомилена manga & anime.И Vampire Knight е исти случај. :).Повеќе сакам манги да си читкам! :)


@Lea-chan: ЈАс едвај чекам да завршат со "airing" Code Geass 2 i Macross Forntier па да си најдам torrent со добар sub - има нешто во собирањето кутии, и кутии, и дискови и дискови аниме... битно, генерално - се разбираме :)
И да ти кажам веќе се и пред крај...Kaj Code Geass веќе се почна да се разоткрива така да...и кај Macross е нешто слично...
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
Omileni mi se Sailor Uranus i Sailor Neptun...
Sailor Moon 4ever in my :cheeky2:...
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
All time favorites mi se:
Full Metal Alchemist
Berserk
Dragon Ball Z
Gun Grave
Elfen Lied

Momentalno gleam Code Geass R2 i Blassreiter, ako znae nekoj od Blassreiter kaj mozam da gi najdam od 12-15 epizoda so angliski prevod neka mi pise.

Inace imase nekoj napisano za zbunuvacko anime, mene najvise me zbuni Gantz a i nekako najzabegano mi bese.

A da be ke zaboravev :D definitivno najdobro anime na site vreminja:
Gall Force: Eternal Story
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Da, gi imam 3te dela, ti pisav msn na pm, staj me ako sakas da se dogovorime da ti gi dadam.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Аниме

Ајде тука сите давајте предлози за аниме шо би требало да го глеаме :) Некое шо вас ви се свиѓа за сите да видиме дали е ок :)

Немојте одма со Dragon Ball Z и Naruto :) Тоа сите глеале...

Мој предлог е да ѕирнете Death Note или пак Ninja Scroll :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom