Интер - Јувентус, Дерби на Италија, (2:0)

Како ќе заврши дербито? (или, да се преброиме...)


  • Вкупно гласачи
    178
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
A вие знаете од кога е снимкава или така од ракав си тропате а? Ова е од пред скоро месец дена, пред мечот со Аталанта.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Многу бурек се изеде последниве недели, што очекувавте, црвен тепих?

Не го оправдувам ова патем ама не се сите навивачи мирни и фини. И Интер беше пречекан вака во Неапол па никому ништо.

Ова е од пред скоро месец дена, пред мечот со Аталанта.
Незнам од кога е снимкава што ја постираа ама читав вчера дека имало нешто...
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
A вие знаете од кога е снимкава или така од ракав си тропате а? Ова е од пред скоро месец дена, пред мечот со Аталанта.
Да тоа е во Торино но нема медиум во Италија кој не пренесе дека 50 навивачи на Јувентус го нападнале тимот во Милано.
Но во Македонија инспектор Кришо открил дека тоа се навивачи на Интер.

è stato aggredito da un a quarantina di tifosi bianconeri
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Да тоа е во Торино но нема медиум во Италија кој не пренесе дека 50 навивачи на Јувентус го нападнале тимот во Милано.
Но во Македонија инспектор Кришо открил дека тоа се навивачи на Интер.
За тоа кој стои зад нападот кој се случил денес не реков ништо:toe: Само за снимкава знам дека е од пред мечот со Аталанта.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Вака јас да си најавам за вечер...ако тепаме ке ви дадам незаборавен ремет :) ако пак изгубиме ке си честитам фер и поштено и ке си трпам ремет. :)

Очекувам цврста утакмица ,,со доста фаули.Со тоа сакам да кажам дека нема да гледаме мелем за очи утакмица туку сосема напротив.И на двата тима му се потребни бодови тоа е повеке од јасно,но дали јувентус има капацитет да го победи Интер? Јас лично не верувам,,,но ке видиме дали утакмицата ке ме потврди или демантира,,,
:helou:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
ЧиС кец...Бидејки Рома имаат добри шанси да земат 3 од дербито, Интер не смее ни да помисли на нешто друго освен 3 поена.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Еве едно клипче ова е денеска додадено ,искрено врска немам за што се работи :tv:
Имаше уште едно ама тоа е веќе тргнато

 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Не се знае ништо Јувентус е за никаде но ни Интер не е во некоја сјајна форма.
Сите очекуват победа на Интер но никогаш не се стигало до победа против Јуве така лесно како на пример со Милан што е во последно време.
Ако даде Интер гол во првите минути ќе биде лесно.
 

VratislavGresko

self-declared Macedonian
Член од
17 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
48
ганерче тоа се навивачи на вашиот смрден и селски клуб шинтернационале + тука нее наведено дека и чадни бомби во хотелот се фрлени и дека било под знак прашање играњето на натпреваров
Na juve se navivacite, potocno navivacka grupa viking, a vesto e potvrdena i od tuto(jube)sport...:nesum:
jas na toj ligav vesnik ne mu veruvam nisto, no ovaa vest ke ja zemam kako tocna :)
ovaa e dobro za podignuvanje na timskiot duh na 'staricata' ...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Се нервирам зашто не уплатив кец, а ме мрзи сега на вакво време да одам... 1.7 коеф. за кец еј!
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Na juve se navivacite, potocno navivacka grupa viking, a vesto e potvrdena i od tuto(jube)sport...:nesum:
jas na toj ligav vesnik ne mu veruvam nisto, no ovaa vest ke ja zemam kako tocna :)
ovaa e dobro za podignuvanje na timskiot duh na 'staricata' ...
значи му веруваш.Инаку фановите се на јуве како што кажа.:smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Интераши земете си шамивчиња за вечер :wink:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ко шо гледам постовиве, ќе има потписи од јубенташи вечер.:tv:
 

VratislavGresko

self-declared Macedonian
Член од
17 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
48
значи му веруваш.Инаку фановите се на јуве како што кажа.:smir:
abe cuti si tamu, vie medju sebe ke se ispotepate, vamu gadjaat so jajca, vo torino specijalci vi go cuvaat rakovodstvoto (navodno bidejci go predale moggi, pa nekoj bara osveta)...
toa si e vasa rabota, samo nemoj da pocnat i da se ubivaat medju sebe jubentasite-ke ja obrukate,POVTORNO!!!, seria a...
vi posakuvam cesen i ubedliv poraz:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom