Rock Fest 2010 М.К.Ц.

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346


Rock Fest

10-ти Април
1. Arrested Army - Кичево
2. Nightfall - Битола
3. Genocide - Куманово
4. Exotist - Скопје
5. Random - Скопје
6. Rebellion's Wraith - Скопје

Гости:
7. Screeming for change - Скопје

16-ти Април
1. Оловна Рестрикција - Велес
2. Heart Stroke - Скопје
3. Primary Priority - Скопје
4. Generiss - Скопје
5. Тоалетна Хартија Crew - Прилеп

Гости:
6. Крпен Живот - Пробиштип
7. Комунална Хигена - Охрид

17-ти Април:
1. Way Out - Тетово
2. Sai Baba Experience - Велес
3. Complex Disorder - Куманово
4. Mindshot - Скопје
5. Deadshot - Битола
6. Carnage - Битола

Гости:
7. S.O.F.A.R. - Скопје

23-ти Април Ревијална Вечер:
1. Дефект - Скопје
2. Лоши Деца - Скопје
3. Тотално Опуштање - Скопје (промоција на албум)
4. Grupa Tvog Zivota - Осијек, Хрватска

24-ти Април Финале
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Што убави имиња имаат групиве... Кое од кое поубаво... Тоалетна хартија, Комунална хигиена, Крпен живот, Лоши деца, Deadshot, Mindshot, Grupa Tvog Zivota, Heart Stroke... :pop:
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346
Што убави имиња имаат групиве... Кое од кое поубаво... Тоалетна хартија, Комунална хигиена, Крпен живот, Лоши деца, Deadshot, Mindshot, Grupa Tvog Zivota, Heart Stroke... :pop:
Имињата на бендовите си имаат свое значење, само работата е што некој не го разбира тоа. Еве да земеме пример нешо од твојот жанр, на пр. Infected Mushrooms или како и да се викаат, објасни ми го тоа име на проект, бенд или што и да е?! Инфицирани Шампињони ли, или?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Имињата на бендовите си имаат свое значење, само работата е што некој не го разбира тоа. Еве да земеме пример нешо од твојот жанр, на пр. Infected Mushrooms или како и да се викаат, објасни ми го тоа име на проект, бенд или што и да е?! Инфицирани Шампињони ли, или?
Мислам дека името им е поради psilocybe mushrooms a.k.a. Magic Mushrooms и ваљда им е синоним за музиката што ја прават т.е. халуциогена, што ќе те натера да трипаш итн. Иако денес Infected Mushroom се далеку од стилот со кој почнаа сепак името им остана исто. Еве слушни ја песнава и ќе сфатиш што зборам. А ај сеа ти ќе те замолам да ми го објасниш значењето на некоја од групиве. Let's say... Тоалетна Хартија или Комунална Хигиена... Какви имиња човече...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Myspace od Rebelions Wrath

http://www.myspace.com/rebellionswraith

Пичат crossover и имаат доста влијание од RATM. Свеж бенд со музичка историја позади нив. Пеачот исто така лупа бубањ во Ambroz. Иако ми се другарчиња многу ми се свиѓаат песните, мада само името уопште не го сакам xD

Aj бе преку КУР сте ми со препуцавања веќе! Отворете си тема рок вс техно и серете колку сакате, веќе неколку теми упропастивте вака -.- Дај пораснете малце.

Мислам дека името им е поради psilocybe mushrooms a.k.a. Magic Mushrooms и ваљда им е синоним за музиката што ја прават т.е. халуциогена, што ќе те натера да трипаш итн. Иако денес Infected Mushroom се далеку од стилот со кој почнаа сепак името им остана исто. Еве слушни ја песнава и ќе сфатиш што зборам. А ај сеа ти ќе те замолам да ми го објасниш значењето на некоја од групиве. Let's say... Тоалетна Хартија или Комунална Хигиена... Какви имиња човече...
Комунална Хигена
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Aj бе преку КУР сте ми со препуцавања веќе! Отворете си тема рок вс техно и серете колку сакате, веќе неколку теми упропастивте вака -.- Дај пораснете малце.

Комунална Хигена
Не се препуцаваме туку дискутираме. За тоа е и форумов, нели.
Каков збор е хигена? Ја не сум слушнал за таков во македонскиот јазик и плус Комунална е атрибут па си претпоставив дека е утната една буква и пишав хигиена.
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346
А ај сеа ти ќе те замолам да ми го објасниш значењето на некоја од групиве. Let's say... Тоалетна Хартија или Комунална Хигиена... Какви имиња човече...
Како прво ти слушаш сосема различна музика и затоа не ги разбираш имињата на Oi!-Punk-Metal и сличните такви бендови, исто како и јас што не ја разбирам твојата музика, нели?
Второ...За Тоалетна Хартија незнам, но сигурно членовите на бендот не го дале името онака без врска, има тука регистрирани членови од бендот на форумов, па можат да објаснат ако сакаат.
Трето... За Комунална Хигена мислам дека е повеќе од јасно, се мисли на комуналната свест на луѓето во земјава, еве ти ја и песната...

Комунална Свест

Отпадоци,ѓубре,тоа е нашиот град,
улици без канти,ова е Македонија,
смрдливи паркој,депонија и смет
луѓе без мозок,малограѓанштина и свест

Тука ке скапувам,во смрдеа и реа
овде ке живеам, по болници на смена.

Реф:

Ова е нашата мала и смрлдлива Држава
се е кристални гнасно и потполно нечисто
......................Комунална Свест

 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
23-ти Април Ревијална Вечер:
1. Дефект - Скопје
2. Лоши Деца - Скопје
3. Тотално Опуштање - Скопје (промоција на албум)
4. Grupa Tvog Zivota - Осијек, Хрватска

24-ти Април Финале
Идам само за нив :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Жанр на бендовите, ако може.
Инаку присуствувам, ако не на сите на повеќето.
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Жанр на бендовите, ако може.
Инаку присуствувам, ако не на сите на повеќето.
Nightfall-Na pocetocite svirevme Heavy/Doom Metal,sega malce imame i drugi stilovi smesano na muzika:).Random se Thrash kako sto znam,Deadshot se isto Thrash/Hardcore,Exotist ti se Instrumental Neoclassical Death Metal,Arrested Army se nesto Thrash/Death,Genocide se Thrash/Hardcore,Carnage se Thrash za ovie bendovi imam podatoci ima i bendovi za koi prv pat slusam:).Ke bide jako na Rock Fest godinava:)

I nadopolnuvanje Toaletna Hartija-Hardcore Punk,Komunalna Higena i Krpen Zivot-Oi Punk,Screaming For Change-Hardcore,S.O.F.A.R-Black Metal/GOthic
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
ХАхАХАХАХАХАХахахАХАХаХАХАХАхахАхААХАХАХАхАХА!!!:vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2:
Не.

Nightfall-Na pocetocite svirevme Heavy/Doom Metal,sega malce imame i drugi stilovi smesano na muzika:).Random se Thrash kako sto znam,Deadshot se isto Thrash/Hardcore,Exotist ti se Instrumental Neoclassical Death Metal,Arrested Army se nesto Thrash/Death,Genocide se Thrash/Hardcore,Carnage se Thrash za ovie bendovi imam podatoci ima i bendovi za koi prv pat slusam:).Ke bide jako na Rock Fest godinava:)

I nadopolnuvanje Toaletna Hartija-Hardcore Punk,Komunalna Higena i Krpen Zivot-Oi Punk,Screaming For Change-Hardcore,S.O.F.A.R-Black Metal/GOthic
Фала, ќе пробам да присуствувам на сите.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
А ај сеа ти ќе те замолам да ми го објасниш значењето на некоја од групиве. Let's say... Тоалетна Хартија или Комунална Хигиена... Какви имиња човече...
Нека појади некој говна .... да има кој да му го забриши муцето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom