Саудијци финансираат омраза на Балканот кон Западот

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
муслиманите се миролубиви луѓе.
:kesa:

Само ќе го спомнам Беслан, како доказ колку се мирољубиви.
Можеа се, ама баш се друго да нападнат, а тие се одлучија да нападнат деца...
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
427
Поени од реакции
10
Фудбал у Босна со Српски глави кој играше?
„У“ Босна за тоа не немам слушнато, знам дека за време и по заземањето на возуча се убиени околу 500 српски војници но ниеден цивил. Не знам зошто плачеш за србите за нешто што не знаеш дали е така.:toe:

:kesa:

Само ќе го спомнам Беслан, како доказ колку се мирољубиви.
Можеа се, ама баш се друго да нападнат, а тие се одлучија да нападнат деца...
Добро бе ти разбираш што реков или тресиш од ракав. ДАЛИ ХИТЛЕР ЗА ТОА ШТО УБИ 6 000 000 000 ЕВРЕИ И 26 000 000 000 РУСИ Е ДОКАЗ ДЕКА ТИ НЕ СИ МИРОЛУБИВ?

ДАЛИ ЗНАЕШ КОЈ ГИ СТРЕЛА 13 МОМЧИЊА ВО ВАТАША?

Ова изгледа бин ладен го направи.
Ваташа.


Можеби и грчките специјалци кои парадираа и викаа се и сешто саудите ги финансираа
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Добро бе ти разбираш што реков или тресиш од ракав. ДАЛИ ХИТЛЕР ЗА ТОА ШТО УБИ 6 000 000 000 ЕВРЕИ И 26 000 000 000 РУСИ Е ДОКАЗ ДЕКА ТИ НЕ СИ МИРОЛУБИВ?

ДАЛИ ЗНАЕШ КОЈ ГИ СТРЕЛА 13 МОМЧИЊА ВО ВАТАША?

Ова изгледа бин ладен го направи.
Ваташа.
Намерно влегување и поставување на експолизв во училиште полно со деца и тоа сето заради религијата!!!

Хитлер не дејствуваше заради тоа што религијата влијаеше врз него, Хитлер едноставно сакаше одмазда за тие што му ја упропастија земјата во Првата светска војна.
Ако не можиш то да го сфатиш, тогаш тоа не е мој проблем, а за решавање на тој проблем постојат институции...или па можеш да се зачлемниш во некоја од таквите организации кои убиваат деца...само да знаеш, во денешно време таму не е безбедно, многу брзо се менуваат лидерите.....
 
B

Borg_Drone

Гостин


Можеби и грчките специјалци кои парадираа и викаа се и сешто саудите ги финансираа
И каква врска има сега бугарската полиција со стреланите патриоти од Прилеп со темава??
Ова не е сликата од Ваташа инаку....
Дајте бе престанете веќе бе, секоја тема ја уништивте со Бугарите.Не може човек да дискутира со вас на раат, мора секоја тема да биде уништена со приказни за Виетнам, LSD, Америка vs. Русија, како и со тоа дека носот на Пинокио пораснал зошто ја излажал принцезата Дијана дека ако се убие дека ќе се најде во светот каде што течат реки од мед и млеко.

Аман веќе....
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
427
Поени од реакции
10
И каква врска има сега бугарската полиција со стреланите патриоти од Прилеп со темава??
Ова не е сликата од Ваташа инаку....
Дајте бе престанете веќе бе, секоја тема ја уништивте со Бугарите.Не може човек да дискутира со вас на раат, мора секоја тема да биде уништена со приказни за Виетнам, LSD, Америка vs. Русија, како и со тоа дека носот на Пинокио пораснал зошто ја излажал принцезата Дијана ако се убие дека ќе се најде во светот каде што течат реки од мед и млеко.
Аман веќе....
Дали има или нема нека каже fmi

И каква врска има сега бугарската полиција со стреланите патриоти од Прилеп со темава??
Ова не е сликата од Ваташа инаку....
Дајте бе престанете веќе бе, секоја тема ја уништивте со Бугарите.Не може човек да дискутира со вас на раат, мора секоја тема да биде уништена со приказни за Виетнам, LSD, Америка vs. Русија, како и со тоа дека носот на Пинокио пораснал зошто ја излажал принцезата Дијана дека ако се убие дека ќе се најде во светот каде што течат реки од мед и млеко.

Аман веќе....
ddddddd

Намерно влегување и поставување на експолизв во училиште полно со деца и тоа сето заради религијата!!!
Дечко чеченците се борат заради независна Чеченија.

Намерно влегување и поставување на експолизв во училиште полно со деца и тоа сето заради религијата!!!
Дечко чеченците се борат заради независна Чеченија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.411
Поени од реакции
79.370
„У“ Босна за тоа не немам слушнато, знам дека за време и по заземањето на возуча се убиени околу 500 српски војници но ниеден цивил. Не знам зошто плачеш за србите за нешто што не знаеш дали е така.:toe:
зошто плачам за Србите?

Затоа што тие што праеа ѕверства врз нив не дојдоа во Босна заради слободата на Бошњаците, туку заради убивање "неверници". Со тоа тие ги уназадија Бошњаците, да бидат во очите на светот исти како и Србите кои правеа такви срања.

Тие не дојдоа во Македонија заради правата на Албанците, туку за убивање на "неверници". Пак ќе ти кажам за ѕверското мачење кај Карпалак и Вејце: дерење кожа, сечење прсти и др. Правата на Албанците како етнос нив не ги интересираат, затоа што шират не анационализам туку антинационализам*. Така да, Албанците како Албанци, први ќе го пијат од вас, па после и ние ќе си имаме работа со вас. Само ние сме Балканци, имајте го тоа у предвид.

Тука не го споменувам истото такво мачење на работниците од Маврово, затоа што тоа го направија немуџахедински единици од УЧК.

Остатокот од компарациите што си ги напишал не се дури ни за коментар. Мешање баби и жаби.


*морам да додадам дека кај нас во секојдневниот говор, поимот национализам, што е благородна одлика, се меша со национал-шовинизмот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.411
Поени од реакции
79.370
Ова може да го објасниш или нешто на закана личи.
Не, само имајте у предвид дека од кај 14 век па наваму ги трпиме вашите навлегувања и сеуште сме Христијани, сеуште сме тука. А овие на запад се сосема друга приказна. Париз и Лондон ќе бидат Џеда.

Не ме интересираат никакви албанци па ни македонци.
Уф, па јасно ми е тоа. Дали на Албанците им е јасно?
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Fakt e deka islamskite fundamentalisti imat silni pozicii vo Kosovo i nekoi chasti na Bosna
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.411
Поени од реакции
79.370
Fakt e deka islamskite fundamentalisti imat silni pozicii vo Kosovo i nekoi chasti na Bosna
Нека имаат.
Туку, дали ќе ги чекаме да дојде до дерење луѓе и вадење прсти или побргу ќе реагираме. Тоа е прашањето.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Дечко чеченците се борат заради независна Чеченија.
:pos2::pos2::pos2:


За каква борба зборуваш?! Ако се борат за независна Чеченија, тогаш сигурно нема да убиваат деца, очигледно е друга борба во прашање.
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Нека имаат.
Туку, дали ќе ги чекаме да дојде до дерење луѓе и вадење прсти или побргу ќе реагираме. Тоа е прашањето.
Mislim sto veke e malko kasno ,kako i da se reagira.
veke od nekolko godini Islamot izprevari Hristianstvoto kako najgolema religia
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.411
Поени од реакции
79.370
Mislim sto veke e malko kasno ,kako i da se reagira.
veke od nekolko godini Islamot izprevari Hristianstvoto kako najgolema religia
Не, 2,2 милијарди се Христијани, а 1,3 муслимани.
Но тоа не е проблем, проблем е нивниот погрешен став кон сопствената религија.

Во втората светска војна на секој нацистички германски војник на ременот на панталоните им пишело: „бог е со нас“ дали тоа значи дека ти си нацист? не.:tapp:
Кој Бог? Вотан & co. ? Тоа не се богови, туку демони.
Само неук може да го поврзе Христијанството со идеологијата на Хитлер. Прочитај ги неговите планови за Христијанството.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Нема врска ова што го кажуваш, муслиманите се миролубиви луѓе и тоа се гледа со војните во бивша југославија. Кој ги направи масакрите во Вуковар, Сребреница, вишеград, горажде, дечани, рачак, кој го гранатираше дубровник, кој уби 13 000 луѓе во Сараево, плитвичкиот крвав ускрс, масакрот во госпиќ.....

за Муџахедините во Босна имам читано дека во заземањето на возуча убиле околу 500 српски војници од кои добар дел ги стрелале и главите со секирчиња им ги отсекле како одмазда за сребреница но ни еден цивил не бил убиен. Во Косово имаше неколку масакри од албанците во село Клечка и од страна на Рамуш Харадинај во неговиот реон но не од муџахедините. Во Косово речиси и немаше муџахедини а имаше голем број доброволци од други европски земји.
lelelele .lelelelele:pos2:ko da si videl licno sto i kako bilo.:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom