Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?

Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Со сета должна почит кон навивачите на Интер, ама се гледа од Марс (и кога не е на 500 метра од земјата :) ) кој дуел е поинтересен и потенцијално ужасно атрактивен.

Ова навистина е ненормално :)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Офффф....ретардациии...сеа не можам да гледам утакмица на мојта омилена екипа :tapp::tapp::tapp:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Сфаќаш дека Канал 5 + не планираат да пренесуваат мечеви од ЛШ, иначе немаше да има волкава бука, мене сеедно би ми било на кој канал ќе иде натпреварот на Интер, али проблем е што само 1 меч ке даваат а од другиот ке се уклучуваат кога ке падне гол. :toe:
Сваќам, али затоа пишав може да се реши лесно, нека пуштат и на 5+ и сите ќе бидат задоволни, сигурно некој од одговорните ќе ѓи прочита мислењата па можда и ќе се смени нешто.

Како што пишав и погоре, вака сите сме лишени, и тие што не фаќаат 5+ и тие што фаќаат 5+ а башка што бројот е поголем на тие што фаќаат одколку на тие што не фаќаат.
Незнам зашто не има дадат можност за избор на тие што ги ваќаат двата канали??

Нека не забораваат дека дур идеа два натпревари во фазите од групи сите беа среќни и задоволни, бар поголемиот дел...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.443
Поени од реакции
42.646
Сваќам, али затоа пишав може да се реши лесно, нека пуштат и на 5+ и сите ќе бидат задоволни.
Епа немале дозвола за тоа, бар така разбрав од форумов.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.600
Поени од реакции
69.980
:tapp::tapp:

Истава тортура ја правеше телма со Лацио. Секоја недела само Лацио го гледавме. Ај сега колку толку Интер заслужува да го даваат на Телма, ама Лацио?? Па сега оваа утакмица која не е ни приближно квалитетна како Арсенал-Барселона :kesa:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Me боли за канал 5. Ќе си гледам на ХРТ.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Само претпоставувам, но, можеби вака прават затоа што реваншот планираат барса-арсенал да го дадат, сепак тоа е на прв поглед понеизвесен натпревар, и најверојатно ќе се решава на вториот натпревар, па не бива двата меча од тој дуел да се пренесуваат, а интер да остане игнориран. Секако дека поатрактивен е мечот меѓу Арсенал и Барселона, за неутралните љубители, но Интер има голема публика, и на овој начин веројатно се прави некаков компромис.
Нема да биде игнориран,во Москва се игра од 18:30.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.600
Поени од реакции
69.980
имам кабелска, и ја фаќам хрт :toe:
И јас ја фаќам ХРТ, ама ХРТ 1 :pos::pos:
Ставив кабловска во 2005 и ми ја тргнаа ХРТ 2 одма :(:(:(
Со ХРТ 1 можам само да се сликам :nesvest:
Која е таа кабловска што ја има ушпте ХРТ 2 :toe:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Me боли за канал 5. Ќе си гледам на ХРТ.

Не е тоа муабетот, муабетот е да се издејствува да ја даваат поинтересната, поквалитетната утакмица, чим веќе не можат да ѓи даваат двете утакмици на К5 и К5+.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Лелелел ропаци еј не знаат нешто саглам до крај да напраат.:tapp:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
И јас ја фаќам ХРТ, ама ХРТ 1 :pos::pos:
Ставив кабловска во 2005 и ми ја тргнаа ХРТ 2 одма :(:(:(
Со ХРТ 1 можам само да се сликам :nesvest:
Која е таа кабловска што ја има ушпте ХРТ 2 :toe:
Ги имам и двете бе :) БТВ кабелска, од Битола.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.600
Поени од реакции
69.980
Ги имам и двете бе :) БТВ кабелска, од Битола.
Ех Битолска работа :pos:
На мојава кабловска сите програми што имаа асална програма ги укинаа :nerv:
Ако не на ХРТ, си гледав барем на DSF. Сега курац, мачи се со стримови :nesvest:
 
M

Mario Gómez

Гостин
шоимате со луѓето, си имате стримови, кафичи, кладилници, сателитски, кабелски итн, јебига неможат да им удоволат на сите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom