Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
El canterano Isaac, que suple al lesionado Dudek, principal novedad en una lista en la que tampoco están Lass, Gago y Mateos, por decisión técnica y Kaká y Garay, por lesión

Laura Navas
José Mourinho ha convocado a 20 jugadores para el partido ante el Atlético. El técnico portugués ha incluido en la lista al guardameta canterano Isaac que suple la baja del lesionado Dudek, que no ha podido recuperarse de una lumbalgia. Lass, Gago y Mateos son baja por decisión técnica, además de los lesionados Kaká y Garay.
CONVOCATORIA DEL REAL MADRID

Porteros:
Casillas, Adán, Isaac.
Defensas: Carvalho, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Arbeloa, Albiol.
Centrocampistas: Granero, Xabi Alonso, Diarra, Pedro León, Khedira, Özil, Di María, Canales.
Delanteros: Cristiano Ronaldo, Higuaín, Benzema.

--- надополнето ---

Ласс изглеа почнал многу да забушава и со Милан беше изоставен
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Sea na Radio 90,3 slusnav spomna toj komentatorot, deka se povredile Higuain i Pepe, a Higuain sigurno nemal da se oporavi do pred derbito. Se nadevam deka ne e vistina :toe:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Sea na Radio 90,3 slusnav spomna toj komentatorot, deka se povredile Higuain i Pepe, a Higuain sigurno nemal da se oporavi do pred derbito. Se nadevam deka ne e vistina :toe:
После клипот што го остаи од Манга, и не ми е чудно ова што се дешава... лошо од Игуаин, но сосема добро од Мурињо... нека не лета во облаци.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.274
Sea na Radio 90,3 slusnav spomna toj komentatorot, deka se povredile Higuain i Pepe, a Higuain sigurno nemal da se oporavi do pred derbito. Se nadevam deka ne e vistina :toe:
После клипот што го остаи од Манга, и не ми е чудно ова што се дешава... лошо од Игуаин, но сосема добро од Мурињо... нека не лета во облаци.
Higuain y Pepe entrenan con normalidad y seran titulares contra el Atletico.

Точно е дека после натпреварот со Милан се пожалиле и двајцата на повреди, но денеска им биле извршени тестови, и двајцата се во одлична форма, тренирале нормално денес, и ќе бидат во можност да настапат против Атлетико, секако доколку Мурињо се одлучи да ги игра нив.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Sea na Radio 90,3 slusnav spomna toj komentatorot, deka se povredile Higuain i Pepe, a Higuain sigurno nemal da se oporavi do pred derbito. Se nadevam deka ne e vistina :toe:
Тој е изгледа коментаторот што беше на Милан - Реал, пошто имаат соработка со К5, па не ме чуди да направил теорија на заговор и од ова.

После клипот што го остаи од Манга, и не ми е чудно ова што се дешава... лошо од Игуаин, но сосема добро од Мурињо... нека не лета во облаци.
Абе пишав, погледнете поубаво на клипот дека на друг начин се поздравува Игуаин со Мур. А дека треба да се спушти на земја се согласувам. :)



Ко шупелка или зурла да свири :pos:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Мурињо рекол дека ќе игра со истите 11 така да муабетиве за наводната расправија меѓу него и Игуаин не држат вода
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
CONVOCATORIA DEL REAL MADRID

Porteros:
Casillas, Adán, Isaac.
Defensas: Carvalho, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Arbeloa, Albiol.
Centrocampistas: Granero, Xabi Alonso, Diarra, Pedro León, Khedira, Özil, Di María, Canales.
Delanteros: Cristiano Ronaldo, Higuaín, Benzema.



Кај им ги наоѓаат имињава, ова Кака ги одбира изгледа, прво Исус, сеа Исак, цела библија. :icon_lol:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.274
Гадно чувство имам за натпреварот утре, прв пат оваа сезона. :/
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
^Ми ту....сите очекуваат дека ќе биде лесно,но мислам дека ќе биде сосема спротивно.

--- надополнето ---

Сепак очекувам победа !
HALA MADRID !
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
muabetov neznam po koj pat go slusam denes deka Real ke bide mnogu teska, a jas si mislam deka ke si gi zgazat i sakam da ja igram singl, ama od mnogu glasovi se predomisluvam:toe:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Гадно чувство имам за натпреварот утре, прв пат оваа сезона. :/
Не верувам дека Патетико ќе направат нешто освен што ќе ни шибнат 2-3 гола. Али сепак бодовите ќе останат на Бернабе. Последниве неколку години редовно постигнуваат погодоци против нас. Но ништо не се знае....традицијата кажува нешто сосема друго,дека Реал е непобедлив против Пететико. Но останува утре да видиме што како :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom