Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ама ќе те возам во ѓепек(или под хауба:pos2:) во Аудито на ДИ:icon_lol:...да не биде на крај Бенз и ДИ во прв состав, а двајца други да греат клупа?!:back:

Ако биде Бензема прва постава а Пипита на клупа тоа ќе биде најголемата глупост последниве 10 години можда и повеќе.
Горе гледам напишаново Аргентина било „дајте му ја топката на Меси“, ами во Реал се знае кои се носители на играта, а тоа не би бил Ди Марија и ако не се снајде пак истото ќе го викаш?
Мене иако не ми е по ќеиф се надевам дека нема да биде промаршен трансферов и дека ќе го биде во Реал.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
По кола ќе збесне...да не ќе збесне на теренот.Го подржувам Мур за трансферот..Марија е добро момче и добро би ни дошол на клупата заедно со Бензема :)
Ми изгледа дека и овој е неписмен како Бензема... али нека се покаже на теренот.

А која бројка ќе ја носи?


Прегледај го приврзокот 31436

Му одговара ова а?
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ако биде Бензема прва постава а Пипита на клупа тоа ќе биде најголемата глупост последниве 10 години можда и повеќе.
Горе гледам напишаново Аргентина било „дајте му ја топката на Меси“, ами во Реал се знае кои се носители на играта, а тоа не би бил Ди Марија и ако не се снајде пак истото ќе го викаш?
Мене иако не ми е по ќеиф се надевам дека нема да биде промаршен трансферов и дека ќе го биде во Реал.
Од кај знаеш, можда Бенз се покаже подобро од Хиго, тогаш зошто да биде голема глупост ако заигра на неговото место???
А за ДИ ако не се покаже против Барса, Севиља, Атл.Мадрид и уште некои јаки, тогаш нема што да се збори за него...едноставно ШИТ, како повеќето кај нас. Мене не ми треба он да ги прави мајмуни само слабите, треба барем малце и на јаките да им покаже што знае.:toe:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Од кај знаеш, можда Бенз се покаже подобро од Хиго, тогаш зошто да биде голема глупост ако заигра на неговото место???
А за ДИ ако не се покаже против Барса, Севиља, Атл.Мадрид и уште некои јаки, тогаш нема што да се збори за него...едноставно ШИТ, како повеќето кај нас. Мене не ми треба он да ги прави мајмуни само слабите, треба барем малце и на јаките да им покаже што знае.:toe:

Глупост затоа што не се покажал. Гонзало е најдобриот стрелец на Реал изминатава сезона, заедно со Роналдо најдобар напад во историјата на Реал. Досега на светсково даде 4 гола, Бензема не ни беше на него. Да замениш играч кој е во топ форма, со некој кој далеку од очекуваната форма е лудост.
Марија ако се снајде со тие шо ги наброја плус ЛШ мило ќе ми биде
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Глупост затоа што не се покажал. Гонзало е најдобриот стрелец на Реал изминатава сезона, заедно со Роналдо најдобар напад во историјата на Реал. Досега на светсково даде 4 гола, Бензема не ни беше на него. Да замениш играч кој е во топ форма, со некој кој далеку од очекуваната форма е лудост.
Марија ако се снајде со тие шо ги наброја плус ЛШ мило ќе ми биде
А што нема да те задоволи доколку Бенз изигра како во Франција??? финта шут гол, знае да се бутка и заградува добро има доста сила...само во Шпанско ќе треба на малце поголемо ниво да игра...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ама доколку :)
Не само толку, туку ќе треба да покаже дека е во подобра форма од Гонзало за да биде пред него, а тоа тешко ќе биде :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ама доколку :)
Не само толку, туку ќе треба да покаже дека е во подобра форма од Гонзало за да биде пред него, а тоа тешко ќе биде :)
Можеби, можеби:pipi: јас имам само една желба, да играат Бенз, Хиго и ДИ во првсостав...Битно нека поминат 1/8 финале и титула во ЛШ или Примера:icon_lol: Па ако сака нека игра и Станко и Петко во напад...
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ај нешто ново што сеа го слушнав на радио:)
Манчестер Сити го бараат Касиљас. На оваа покана Икер кажал само фала ви за поканата, јас сум дете на Реал и немам план да си отидам. (едно големо ЛАЈК) Но, сепак во фудбалот се случуваат чуда...
Абе сеа дали се случувале чуда или не, Икер ќе си седи кај што му е место и ќе си ја врши работата како и до сега.
П.С. Им се сака бе:)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Можеби, можеби:pipi: јас имам само една желба, да играат Бенз, Хиго и ДИ во првсостав...Битно нека поминат 1/8 финале и титула во ЛШ или Примера:icon_lol: Па ако сака нека игра и Станко и Петко во напад...

И јас сакамд а ги гледам заедно во нападот ама изгледа формацијата ќе е ваква


Роналдо - Кака- Ди Марија
Бензема или Игуаин​
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
- Икер -
- Маикон - Пепе - Рамос - ??? -
- Чаби - Лас -
- Роналдо - Кака - Бензема/Ди Марија -
- Игуаин -​

Савршенство без мане :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
^
----------------------xabi-------------------------------
-------------------------------kaka---------------------
------ronaldo------------------------------di maria--------
---------------------------------------------------------
---------------higo-------------benz-------------------

Ово ти је савршенство:pipi:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
- Икер -
- Маикон - Пепе - Рамос - ??? -
- Чаби - Лас -
- Роналдо - Кака - Бензема/Ди Марија -
- Игуаин -​

Савршенство без мане :)
Наместо прашалниците си можел мене да ме пишеш:) најбољи опција:pipi:
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
^
----------------------xabi-------------------------------
-------------------------------kaka---------------------
------ronaldo-------------------------di maria--------
---------------------------------------------------------
---------------higo-------------benz-------------------

Ово ти је савршенство:pipi:
Дај прекни со овај неможам поќе да те читам во секој пост само Ди Марија го имаш напишано ќе го видиме ко ќе почни сезоната има време на светсково досега тапа е.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Дај прекни со овај неможам поќе да те читам во секој пост само Ди Марија го имаш напишано ќе го видиме ко ќе почни сезоната има време на светсково досега тапа е.
Најди моментално подобар од него на таа позиција, нема да го пишувам(роналдо десно останува):toe:

П.С. од Реал!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom