Кинески телефони

Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Кинески реплики на iPhone, Nokia...

Што мислите за кинеските реплики на овие опасните мобилни телефони (iPhone, Nokia N97, Nokia N71...) ???
Максимална цена е 100 евра, и мислам дека сите се со по две сим картички.
Дали некој имал искуство со ова?
Јас гледав нешто на youtube, и iPhone -от е многу тапа, али нокиава ми изгледа многу добра и тоа за 100 евра. Ако има некој искуство со ова пишете.. Поздрав!!!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Купив Нокиа е71и, и досега супер е, јака маска има и вака добар изглед има.Има два сима, телевизор, антена има 20 см,радио и тоа само за 50 евра го зедов.

Но нема јава, не може да се поврзеш на интернет и да симнуваш теми и други ствари.Инак меморија има само 400кб ама му ставив мемориска картичка.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Значително е побавен софтверот. До ниво каде почнува да иритира и ти доаѓа да го ставиш под нози и скокаш. :)
 
P

Princ

Гостин
Све е тоа тапа. Би ти препорачал да најдеш начин да купиш некоја оригинална нокија, макар и поефтина, отколку со кинески копии да се заебаваш.
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Значи освен на изглед, во перформанси значително се разликуваат од оргиналите.. :nesvest:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Значи освен на изглед, во перформанси значително се разликуваат од оргиналите.. :nesvest:

Епа друже ако им се исти перформансите сите ке купуваат кинески до максимум 100 евра, нема да купуваат оригинали. :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Баш прееска гледав еден кинески Ајфон. Имаше и wireless :icon_lol:
Него менито лагира многу. Стискам back, после буквални 2 и нешто секунди респондира. А камоли некоја апликација да отворев.
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Ај што лагира, но и екранот му е многу помалку осетлив на допир од оргиналот.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430
И јас гледав да купам кинески iPhone но од тие што го имале ми препорачаа да не си ги давам парите за џабе,дека не вреди,.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
И јас гледав да купам кинески iPhone но од тие што го имале ми препорачаа да не си ги давам парите за џабе,дека не вреди,.

Дали тие што ти кажале дека не вреди да купуваш iPhone кинески дали имаат купено и користено ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Абе не зе зезајте со кинези ... не ги бива ама ич ... а тачот да го чукаш ич не е осетлив :pos2:
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Абе не зе зезајте со кинези ... не ги бива ама ич ... а тачот да го чукаш ич не е осетлив :pos2:

Ама кога немате користено и споредено незнам што пишувате глупости тука ај видете убаво на www.youtube.com и споредете ги со оригинал и кинески iPhone F003+

eve original:
eve kineski :
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ама кога немате користено и споредено незнам што пишувате глупости тука ај видете убаво на www.youtube.com и споредете ги со оригинал и кинески iPhone F003+

eve original:
eve kineski :
АМА кога секој ден ги продавам кинезите > знам какви се + истиов модел го имаме со wifi F003 и уште 10 други модели ... споредба со оргинал е тешка глупост :pos2:

кој сака кинез нека си купи :helou:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Ако е само за чаталење и на маса ваѓање ондак кинески.
Освен визуелна (и тоа првите 5 секудни), друга сличност немаат
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Ако е само за чаталење и на маса ваѓање ондак кинески.
Освен визуелна (и тоа првите 5 секудни), друга сличност немаат
АМА кога секој ден ги продавам кинезите > знам какви се + истиов модел го имаме со wifi F003 и уште 10 други модели ... споредба со оргинал е тешка глупост :pos2:

кој сака кинез нека си купи :helou:

Лесно е да кажиш дека.... во споредба со оригинал е тешка глупост...
Дај кажи обајсни во што се разликуваат ете на youtube на двата линка убаво се гледа дека лесно работи на допир дисплејот убаво се споредува со оригиналот и кинескиот нема некоја разлика исто работи .... друго што нема кинескиот а има оригиналот ? .... јас знам повеке апликации дека има кинескиот и дека има плус TV и антена за TV значи тоа го има кинескиот а го нема оригиналот... мој пријател има продадено 6 од овие модели никој досега немал мана еве година дена се користени некои однив од кога се купени :toe:
Еве кажуваш дека продаваш кинески точно така те разбрав ? Па ако имаш продадено некој кажини која мана ја имаат колку се квалитетни....пиши повеке ако сакаш ок?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom