Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.684
Поени од реакции
9.311
Мхм, ни Сити не се засилија ич :)
Сити да, се засили...се засили и минатата сезона, ама џабе. Дојдоја Робињо, Тевез, Санта Круз, Белами и ред други, а сега истите бараат да си заминат. Кога ќе ги води некој како Манчини и Хјуз...пропадната инвестиција се сите трансфери потоа.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Сандерленд е спремен да понуди 7 милиони фунти за Керик додека исто така сега се приклучува и Тотенхем кој е спремен да го врати Керик на Вајт Харт Лејн и да понуди 12 милиони фунти.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.782
Поени од реакции
6.762
Сандерленд е спремен да понуди 7 милиони фунти за Керик додека исто така сега се приклучува и Тотенхем кој е спремен да го врати Керик на Вајт Харт Лејн и да понуди 12 милиони фунти.
Нека го дадат Модриќ и не е проблем ама јас сакам повеќе Британци во тимот.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Како така, досега тие најмногу се засилија во ПЛ, иако ги мрзам од дното на срцето, не се за потценување.Поготово ако вака останеме без нови засилувања.

Резервите вчера играле во новиот дрес


 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Диуф, Руни, бербатов, Овен, Македа, Хернандез, Обертан, сеа ако дојде и Балотели.....глеам ја ке играме формација 1-2-7:pos2:

Добро од сите овие играчи ај кажи барем еден асален освен Руни кој може да игра цела сезона на исто ниво,кој Бербатов, Хернандес стварно детево игра али сепак ако однего очекуваме да постигнува погодоци како Руни тогаш за опстанок треба да се бориме нарднава сезона а за Диуф Овен и пријателите да не зборуваме еден натпревар играат 5 не и кој Руни сам ќе дава голови ,затоа не лудувајте а да знаете капак на се ќе ни биде ако и Балотели дојде на Олт Трафорд,затоа гледајтеги работиве сериозно мора барен еден напаѓч кој е барем 50 посто до Руни и неговите квалитети,а несакам да помислам за некоја несакана повреда затоа да не тропаме глупости и да се надеваме дека некој како дедо Овен и внуците Македа Диуф Обертам идр ќе даваат голови нареднава сезона.
 
B

BooBojan

Гостин
Не знам од каде да почнам па затоа ке почнам од случајот Балотели.
Во него има огромен потенцијал и ако е точно тоа што го има кажано Сер Алекс дека сака да го доведи во тимот тоа е веке нешто.И колку и да збориме Балотели има поголем потенцијал од сите наши напагачи(освен Руни) колку и да не ни се допага на нас тоа. Само да не биде нешто слично како Анелка.Погледнете го само каков е токму таков ни треба на нас дрзок играч кој ке знае да постигне гол во вистинско време и кога Руни или некој друг не може.Тој е одлично граден висок,цврст,добро си ја гради топката,има добар дриблинг,одличен силен шут и со него во тимот би го добиле она што го загубивме минатата сезона со заминувањето на Роналдо а беше карактеристика за Јунајтед,поголема опасност при нафрлени топки односно головите со глава по нафрлувања без разлика дали се тоа корнери,слободни удари или аути.Јас за Балотели би ги дал и Македа и Диуф заедно затоа што во нив не гледам потенцијал како кај Балотели.
А ако не го земеме Балотели мислам дека Хернандез ке добива голема минутажа можеби поголема отколу онаа која ке ја добива дрвото Бербатов.Се секавате ли минатата сезона на кој дерби мечеви кога играше Руни како партнер во нападот играше Бербатов. Јас не се секавам и мислам дека Бербатов уште минатата сезона ја загуби довербата кај Сер Алекс и сега со квалитетот во нападот кој го добивме со Хернандез ке бидеме далеку поубоити и попродорни.
И имам една многу голема желба за тимот наредната сезона сакам да почнат младите момци да добиваат шанса во првиот тим а мислам дека Метју Џејмс треба да одигра некој меч едноставно е одличен каков разигрувач мене ме потсека на Чави.

--- надополнето ---

Ај ако може некој да остави линк од некој балкански форум за фанови на Манчестер Јунајтед.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Нема изгубено бербатов доверба кај фергусон, се работи за принципот на ферги дека бугарот е измислен за да држи баланс меѓу средината и нападот...он го сака бугарот, факт.
А друг е муабетот што не сака да признае дека на таа позиција и друг играч (помалку вреден од 30 милиони фунти) би го правел истото!
Тоа е...

Btw

Real Madrid to scupper Man Utd deal for Balotelli
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.782
Поени од реакции
6.762
Нема изгубено бербатов доверба кај фергусон, се работи за принципот на ферги дека бугарот е измислен за да држи баланс меѓу средината и нападот...он го сака бугарот, факт.
А друг е муабетот што не сака да признае дека на таа позиција и друг играч (помалку вреден од 30 милиони фунти) би го правел истото!
Тоа е...

Btw

Real Madrid to scupper Man Utd deal for Balotelli
Море море ко некој мршојадци одма! А ти пројавиш интерес за некој играч еве ги тие одма:
- Абе ние ќе ви дадеме повеќе пари пуштете го кај нас.


И како да не ги мрзазиш после? Така го упропастија Бензема лани, а да си го земевме ние веќе една сезона ќе имаше искуство и ќе играше на СП и....
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
Добро од сите овие играчи ај кажи барем еден асален освен Руни кој може да игра цела сезона на исто ниво,кој Бербатов, Хернандес стварно детево игра али сепак ако однего очекуваме да постигнува погодоци како Руни тогаш за опстанок треба да се бориме нарднава сезона а за Диуф Овен и пријателите да не зборуваме еден натпревар играат 5 не и кој Руни сам ќе дава голови ,затоа не лудувајте а да знаете капак на се ќе ни биде ако и Балотели дојде на Олт Трафорд,затоа гледајтеги работиве сериозно мора барен еден напаѓч кој е барем 50 посто до Руни и неговите квалитети,а несакам да помислам за некоја несакана повреда затоа да не тропаме глупости и да се надеваме дека некој како дедо Овен и внуците Македа Диуф Обертам идр ќе даваат голови нареднава сезона.
Па Руни еве тука е ....Хернандез го рачунам половина од Руни зошто дечкото има талент брз во нападот супер ке се заедно...Обертан исто добар е сега се надевам дека ке добие повеќе шанса, Овен е супер е сеа повредите си го прават своето...А бербатов влечугата и диуф слободно нека се шитат нека се донесе некој поасален....

--- надополнето ---

Andres Iniesta, who at the weekend added a World Cup winners medal to his already impressive collection, has today revealed that he would love to play at Old Trafford… sadly, in his Barcelona colours though.
“It’s a league I love to watch, but I never have any intention of leaving Barcelona,” said Iniesta. “It’s a dream of mine to play at Old Trafford – but as a Barcelona player and nothing else. I hope I stay for my whole career.”
Iniesta was missing for both legs of the European Cup semi-final in 2008, although it has to be said, we should take it as a compliment that someone who plays at the Nou Camp every other week wants to play at our place!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
Sochaux have sounded out Manchester United for striker Mame Biram Diouf.

The French club want to take Diouf on-loan for the new season as they seek to boost their attacking options.

Sochaux management have been following Diouf since he was with Molde in Norway
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
32
Поени од реакции
0
Вака да е жив и здрав тој што ја направи темава! мачестер јунајтед е секогаш јунајтед и не се дели и да падне последна лига (што не е возможно) нема да се откажам од него. сега единствено ме интересира кои фудбалери се на листа маркирани од нашиот крал фергусон за трансфер во манчестер јунајтед ? па да не видат и вгодина на прво место
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Дај боже ни еден друг играч да не земиме !
Со овај тим да видите како се станува шампион....

Ај нека иде овај 16-ти ,да го прославиме почетокот на новата година (да си честитаме Среќна Нова) оти неможам да чекам уште ебаго...

^ за сошо муабетов да искоментирам....мОЕ МИСЛЕЊЕ Е ДЕКА НА Маме Бирам Диуф не му треба позајмица оваа година,туку му треба добра минутажа во првите кола од првенствово кога очекувам Руни да потфрли....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom