Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

hYstericAl

Front Bumper
Член од
10 март 2010
Мислења
336
Поени од реакции
305
На сите легенди треба да им се продолжи договорот ..Сосема заслужено оваа легенда доби продолжување...
Добро тоа весниците го пишуваат, но штом тие тоа го велат значи има нешто вистина во тоа .. го заслужува тоа!!
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Прочитав таму нешто поназад, за тоа...но мене не ми е проблемот Јунајтед...Секоја чест за Сер Алекс, и секоја чест за титулите, тоа никој не го оцрнува....се само грешно разбирате....

Сакав да кажам за неправдите за судиите, кои „случајно“ ви одат во Ваша полза ? Секоја чест за вашите победи против Нас, но тоа не го оспорувам, јас....Само видете до крајот како се одвива ситуацијата...

Ако малце побарате по странските страници, ке ја видите анализата која ја направија некои англиски стручнаци, и ке видите дека тој чуден сплет на околности ви оди во ваша полза, повторно....

Само ке го кажам пеналот против Ливерпул, кој беше надвор од шеснаесетникот и нормално не можжи да има црвен, оти едноставно не беше последен играч, туку Карагер стигаше...

Иронично Вермален заработи директен црвен и ке го нема во последните кола од Англија....за старт кој судијата изјави дека не бил за црвен картон...

Побарајте....

Поздрав...:smir:
Каква наша полза? Го гледаше мечот против Шити од ЛК, првиот на гости кога Рафел и Белами исто така се туркаа пред шеснаесетник и Дин досуди пенал за Шити?

Тоа не е во корист на Шити нели, ама кога се суди за нас вакво нешто тогаш очигледно ни е во корист спрема вас, некои фанови.

Зошто Рио за лактот доби суспензија а затвореникот не? Зошто за нас оди се` во полза, очигледно...
Фала на признанието дека Ферги ного добро го надмудрува Венгер, и дека МЈ го шие Арсенал. Тва за пенало со Ливерул и јас мислам исто как тебе, ама неможам да го кажам тва как намерна помош од судијата или ФА. Пенало на Сити, неможе да се спореде со тај, Рафаел беше наивно наместен од Белами, а неможам да кажам оти и тај пенал еднаков как некои остри шо се случуват. И за Рио и Џерард, и тва неможе да се праве споредба, прочити ги соопштенијата на ФА (Џену) зашо не го казнуват. Јас ги оправдувам ненамерните судиски грешки, фудбало неможе да се донесе до совршенство коо нема да има грешки на судиите, остри стартове, кршење нозе и сл. Га сакам Премиер Лигата заради факто шо е пасија за секој англичанец и нема простор за манипулации. Не викам дека и там нема местенки и намерни судиски "грешки", ама да споредеш со Серија А, Англија е дом на фудбало. Додека постоо само еден шампион сите други ќе се бунат и ќе одат контра. :) Слабаците имат право да плачат, дали как лани за минутте-продолженија или как таа година за судиските грешки, сеедно. Наредната година ќе има друга причина зашо Челзи или Арсенал не е шампион, а тајната леже само у Ферги! ФАКТ! :)

Многу реално. Само што очекувам арсенал да изгуби од сити, или пак манчестер да ги тепа челзи, се друго е реално.
Јас мислам оти нема така да излезе, според мене не е реално.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.546
Поени од реакции
6.223
Би сакал уште 1 сезона да бидат во тимот Гигс,Сколс и Невил но да добиваат помалку шанса т.е. Ферги да не се потпира многу на нив и да донесе нивни замени во летниот преоден рок. :toe:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Смолинг е во првиот состав против Тотенхем за реваншот од ФА купот вечерва
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Читам нешто сезонските билети за наредната сезона ќе биле со иста цена, нема да поскапувале, Глејзери нешто попуштаат под притисокот... :devil3:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Ви ги избришав глупостите, мислам дека бев јасна кога пишав да не го полните фан клубов со безврска постови.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Нешто од ваму таму...



спомени од 99та... широки.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Харгривс вечер нема да настапи за резервите бидејќи почнува да тренира со првиот тим и наскоро ќе го видиме во акција!
 
S

StereoLove

Гостин
Харгривс вечер нема да настапи за резервите бидејќи почнува да тренира со првиот тим и наскоро ќе го видиме во акција!
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:


ааааааааааааааааааа тоа се цени...ама сепак Фергусон кажа дека нема многу да го форсира оваа сезона.
Сакам да настапи против Челзи а штета што не е регистриран за настапите во лш.

Инаку како Руни со коленото?сериозно ли е или има шанси да настапи во Сабота?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom