Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ова ми навира спомени од далечната 99 година, кога искрено не навива за ниеден од двата тима, па дури и повеќе бев за Баерн. Но тогашниот пресврт во последните минути на Камп Ноу толку ме воодушеви, што тогаш и Манчестер стана дел од моите омилени екипи:)

Баерн не може да се смета за слаб противник, но генерално цела сезона играат неубедливо и доколку се неутрализираат Робен и Рибери (а бековите на Јунајтед се способни за тоа) не би требало да има проблеми.

Очекувам пласман во финале 3та година по ред.

Во недела одмазда против Ливерпул за поразот на Енфилд.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
moze li da znam sho e shemata so LUHG ? :smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
moze li da znam sho e shemata so LUHG ? :smir:
Love United,Hate Glazer.. :)

Глејзер --> газдата на Јунајтед,поради кој се во долгови,па навивачите сакаат да го продаде клубот..Но копилето не попушта.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Love United,Hate Glazer.. :)

Глејзер --> газдата на Јунајтед,поради кој се во долгови,па навивачите сакаат да го продаде клубот..Но копилето не попушта.
И иако Манчестер секоја година излегува со дебел профит, е во долгови заради Глејзер!
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Епа, дечки да ве известам за финалниот дизајн на маичките кои ќе се делат утре.

Напред ќе има не многу голема слика LUHG, поточно тоа ќе биде оваа слика



На грбот го има нашето старо знаме, краците и амблемот и пишува RED ARMY MACEDONIA

За втората тура маички ќе се примаат утре нови порачки, но ќе се печатат само ако има малку поголем број порачки, да нема само 3-4. И уште еднаш утре ги делиме маичките и уште еднаш ги замолувам сите кои имаат порачано маичка утре да понесат 200 ден. за секоја маичка (доколку некој има порачано повеќе од една).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Епа, дечки да ве известам за финалниот дизајн на маичките кои ќе се делат утре.

Напред ќе има не многу голема слика LUHG, поточно тоа ќе биде оваа слика



На грбот го има нашето старо знаме, краците и амблемот и пишува RED ARMY MACEDONIA

За втората тура маички ќе се примаат утре нови порачки, но ќе се печатат само ако има малку поголем број порачки, да нема само 3-4. И уште еднаш утре ги делиме маичките и уште еднаш ги замолувам сите кои имаат порачано маичка утре да понесат 200 ден. за секоја маичка (доколку некој има порачано повеќе од една).

Мац, гледам утре гости лузерпулски ќе сме имале, точно е ова? :)))))
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Со братучед ми се кладев во 500 ден дека Манчестер ќе заврсши пред Арсенал во ПЛ и во 1000 дека Манчестер ќе стигне повеќе од Арсенал во ЛШ ,после ждребката во ЛШ сум сигурен дека ќе добијам а за во ПЛ исто така мислам дека ќе добијам.:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Ги гледав Баерн сега и понатаму го потврдуваат она што го мислам а нив и понатаму ми е криво што не ни паднаа во ЛШ.

Баерн, една шанса, еден гол. Франкфурт, барем 10 шанси, и на крај заслужени 2-1, а можеа да бидат 5-1.

Не сте ни свесни каков поклон добивте :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ги гледав Баерн сега и понатаму го потврдуваат она што го мислам а нив и понатаму ми е криво што не ни паднаа во ЛШ.

Баерн, една шанса, еден гол. Франкфурт, барем 10 шанси, и на крај заслужени 2-1, а можеа да бидат 5-1.

Не сте ни свесни каков поклон добивте :)

Ооооо,колку само жалам вие што не ни се паднавте......

И баш ми е мило што го имаш тоа мислење за нас,поголем ќе ти биде шокот коа ќе ти се отворат очите.

И доста лижеш гз жити се.

Им се извинувам на фановите на Манчестер за репликата!
Со среќа против Ливепрул!:helou:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Ооооо,колку само жалам вие што не ни се паднавте......

И баш ми е мило што го имаш тоа мислење за нас,поголем ќе ти биде шокот коа ќе ти се отворат очите.

И доста лижеш гз жити се.

Им се извинувам на фановите на Манчестер за репликата!
Со среќа против Ливепрул!:helou:
Во 50 постови пред ждрепката напишав дека сакам да ни паднете вие недоквакани, луди кокошки, инвалиди и соло артисти кои се мачевте со Келн и Нирнберг, Фиорентина ви одржа лекција а денес Ајнтрахт ви играше како да е Барселона.

Во фан-клуб Манчестер си пишувам често зошто ми се омилена екипа во Англија одааааамна, уште пред повеќето нивни фанови овде. И искрено ќе се радувам кога ќе ве распердашат и ќе кога ќе видиш дека од Баерн останало само името.

П.С.
Финалето 1999, посебен настан. Цел студентски „Гоце“ за Манчестер само еден навивач за Баерн. Се славеше од сите страни :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ооооо,колку само жалам вие што не ни се паднавте......

И баш ми е мило што го имаш тоа мислење за нас,поголем ќе ти биде шокот коа ќе ти се отворат очите.

И доста лижеш гз жити се.

Им се извинувам на фановите на Манчестер за репликата!
Со среќа против Ливепрул!:helou:
Верувај ми не жалиш...не дека интер е кизнај колку јак туку кај вас освен роббен ништо друго не гледам..туку ај доста со офф...
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Не сам информиран, у врска со Фрајзер Кембел, позајмен е у Сандерленд или продаден, некој дел од договооро да го вратеме нешто? Го гледам последните 3-4 утакмици и ного ме ареса как играа, се гледа оти ного е напреднал. :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Во 50 постови пред ждрепката напишав дека сакам да ни паднете вие недоквакани, луди кокошки, инвалиди и соло артисти кои се мачевте со Келн и Нирнберг, Фиорентина ви одржа лекција а денес Ајнтрахт ви играше како да е Барселона.

Во фан-клуб Манчестер си пишувам често зошто ми се омилена екипа во Англија одааааамна, уште пред повеќето нивни фанови овде. И искрено ќе се радувам кога ќе ве распердашат и ќе кога ќе видиш дека од Баерн останало само името.

П.С.
Финалето 1999, посебен настан. Цел студентски „Гоце“ за Манчестер само еден навивач за Баерн. Се славеше од сите страни :pos:
Во право си, и како фан на една од најсилните екипи во европа во последниве години која освои све можно со право се надеваше да паднеш со екипа од која само името остана.:kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom