Ролери

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Па ако сакаш може да почекаш до 27ми септември ќе доаѓаат од Бугарија доста луѓе за натпреварот и ќе може да ти ги донесат, а за доставка за ролери по пошта се доплаќа 15 еура(зависи од тежина али скоро секогаш е толку) али може да направат проблеми на царина, нешто + да ти бараат за доплата.
Girl кажи ми кој број си и ќе ти кажам дали може да се донесат од царина, ќе проверам јас во дистрибуција дали има али како што гледам ги има повеќето броеви :)
Инаку може да се или лош модел, или да е некоја фабричка грешка или па да не се развозени али се развозуваат за ден-два максимум.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
хак види ги овие брат (леле какви се, се стопив јас)
http://www.kateskates.co.uk/productdetails.html?x5=2147369945&x1=2060188471&x2=2142577872&x3=2142577872
ама никаде не и пишува колку аvec се.
Ааа убави се :)
Пишува дека имаат SG9 лагери, и како што читав тоа се некои што Rolleblade ги направиле некој нивни стандард само не знам баш какви се, прв пат слушам за нив искрено :)
Само што не можам било какви да порачам можам само од Powerslide што ги произведуваат, еве линкови со повеќето нови Powerslide modeli, на секој сајт има различни ролери:
http://alpine.powerslide.de/index.php?datei=newsframe.htm&navi=navi.htm&head=head.htm
Кликај S3 Venom, R4 Venom и C4 Venom
http://racing.powerslide.de/
Горе има икони за ролери, шини, тркала итн. кликни на што сакаш да видиш.
http://www.freestyle-syndicate.com/
Клик на Skates за да ги видиш ролерите.
http://pure.powerslide.de/
Од лева страна ти е изложено што има само кликај што те интересира.
http://phuzion.powerslide.de/
Горе ги има ролерите изложени и има уште повеќе клик на лево и десно за скролање :)
Има и детски али тие не ги издвоив, ако некого го интересира повеќе еве линк до целата фирма со нејзините под фирми:
http://powerslide.de/

Ако сакаш додади ме на мсн ќе ти објаснам се што како одма во момент :)
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
ајде бе ролеристи пишете нешто! ја секој ден ролам по 3 часа со една другарка. мн. ни е интересно, посебно по удолниците, прво она се залета, па јас ја стигнам па ја фатам за половина, и двете: "брм брм брм". сите ни се смеат, како божем не е смешно..... ај пишете и вие шо сте се глупирале! п.с. хак нешто те нема на скајп!
 
Член од
8 јуни 2008
Мислења
189
Поени од реакции
2
Луѓе како иде работава?:)...Јас еве само што се вратив денес од одмор и вечер морам да возам да видам што е ново тука во Скопје.И Xak сакав да те прашам дали почнавте со правење на местата за MISC?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
ајде бе ролеристи пишете нешто! ја секој ден ролам по 3 часа со една другарка. мн. ни е интересно, посебно по удолниците, прво она се залета, па јас ја стигнам па ја фатам за половина, и двете: "брм брм брм". сите ни се смеат, како божем не е смешно..... ај пишете и вие шо сте се глупирале! п.с. хак нешто те нема на скајп!

Денес како си ебав матер :) Сакав да ставам еден трик на шипка (soul to 450 royale) и ми се лизна предната нога кога пробував да го сменам трикот и вртење хорзонтално вртење и за малце не ја плеснав главата во шипка и си ја откорнав кичмата и десната рака доле :)
За скајпот ти пишав пп :)

Луѓе како иде работава?:)...Јас еве само што се вратив денес од одмор и вечер морам да возам да видам што е ново тука во Скопје.И Xak сакав да те прашам дали почнавте со правење на местата за MISC?
Па почнуваме деновиве, гледам да најдам некој спонзор што ќе донира пари за да направиме гелендарот во фабрика како што ни ја направија шипката во скејт парк, во фабрика се и после само си ја транспортиравме и ја монтиравме во скејт парк. Деновиве го досредуваме гринд боксот и ја правиме правата шипка. Првото место за возење а воедно и почетокот на MISC ќе биде на жардињерата на кеј.

ова се најубавите ролери! take a look: http://phuzion.powerslide.de/images/products/desc_phz5xxP.jpg
Ааа стварно се убави :) Скрос бело, обожавам светли бои :)


Добри се добри се само од Remz најмногу ми се свиѓаат Chris Haffey 04 и 0602. Chris Haffey 04 ги имав кога излегоа и ми беа ролера што најмногу ми има легнато во живот :)
 
Член од
8 јуни 2008
Мислења
189
Поени од реакции
2
Порано мислев дека Remz е дури и најдобра марка ама како што гледам има и некои нови модели на Razors што се многу подобри како на пример новиов модел што многу ми се свиѓа:
Razors Brian Aragon 2


Не се ништо посебно на изглед ама според видеава што ги гледав за ролерава мислам дека има многу нови работи кои другите фирми како Remz ги немаат...на пример linerot е нешто помек од кај другите предходни модели на Razors што значи дека подобро ќе лежат на нога, исто така на дното на ролерката скоро нема пластика со што кога ќе се прават триковите на шипка, ѕид или гелендар ке имате повеќе осет на трикот кој го правите што значи има само еден тенок слој на пластика помеѓу boot-от и шината, имаат и подобар soul plate со што soul grind-овите ќе бидат многу подобри, а со тоа воедно ќе имате и поголема контрола на topside(за тие што не знаат што значи ке објаснам попосле) и нештото што највеќе ми се свиѓа кај овие ролерки е backslide plate-от со кој ке имате многу поголема контрола на триковите како backslide или torque slide итн.
За повеке информации ако се заитересирате за ролеркиве имате цели видеа кои ги презентираат перформансите на повеќе Rzrs модели на странава:http://www.razorskate.com/2008_site/pages/products.html


Да сите викаат дека се добри Remz08two затоа што се најнов модел на remz ама мене многу ми се добри и јаки на изглед Remz07one незнам дали воопште се во продажба сега...
Еве слика од нив:


Е сега ни јас самиот незнам и секогаш ги мешам кои беа 04 Chris Haffey, а кои 07one ама овие ми се мн добри на изглед:)
 
Член од
8 јуни 2008
Мислења
189
Поени од реакции
2


Ова мислам дека се 07 one само што сликата не се гледа во предходното мислење што го напишав:S
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Порано мислев дека Remz е дури и најдобра марка ама како што гледам има и некои нови модели на Razors што се многу подобри како на пример новиов модел што многу ми се свиѓа:
Razors Brian Aragon 2


Не се ништо посебно на изглед ама според видеава што ги гледав за ролерава мислам дека има многу нови работи кои другите фирми како Remz ги немаат...на пример linerot е нешто помек од кај другите предходни модели на Razors што значи дека подобро ќе лежат на нога, исто така на дното на ролерката скоро нема пластика со што кога ќе се прават триковите на шипка, ѕид или гелендар ке имате повеќе осет на трикот кој го правите што значи има само еден тенок слој на пластика помеѓу boot-от и шината, имаат и подобар soul plate со што soul grind-овите ќе бидат многу подобри, а со тоа воедно ќе имате и поголема контрола на topside(за тие што не знаат што значи ке објаснам попосле) и нештото што највеќе ми се свиѓа кај овие ролерки е backslide plate-от со кој ке имате многу поголема контрола на триковите како backslide или torque slide итн.
За повеке информации ако се заитересирате за ролеркиве имате цели видеа кои ги презентираат перформансите на повеќе Rzrs модели на странава:http://www.razorskate.com/2008_site/pages/products.html




Да сите викаат дека се добри Remz08two затоа што се најнов модел на remz ама мене многу ми се добри и јаки на изглед Remz07one незнам дали воопште се во продажба сега...
Еве слика од нив:


Е сега ни јас самиот незнам и секогаш ги мешам кои беа 04 Chris Haffey, а кои 07one ама овие ми се мн добри на изглед:)
Амер од Куманово ги зема Razorsot кога беше во Америка пред неколку дена ги пробав онака на нога кај нога дома кога бевме да гледаме места за натпревар во Куманово. По тврди ми беа од постарите модели на Razors, и по неудобни ми беа некако, али може обликувани се за неговата нога и мене не ми одговараа али како и да е, не се подобри од Remz, а ни Remz од нив. Не постои најдобра ролера за агресив, зависи тебе што најмногу ти одговара на нога, а тоа што го кажуваат возачите на Razors за новата ролера не значи дека е баш така, може на нив им е така а и они мораат да прават промоција на новиот модел, платени се за тоа :)
А инаку доле тие се 0701 и тие на сликата над мојот пост се истите ролери, добри се, исти се како сите модели на Remz (освен Open Shell concept и Franky Morales) само различни се боите. Ги имав кога излегоа ама после Chris Haffey 04 не ми легнаа мн другите Remz, и сменив доста пара на ролери додека да најдам која ми лежи најдобро (Remz 0601, USD Evo 2006, USD Evo 2007 и на крај ми дојдоа на нога Razors Murda 3 и најмногу ми лежат после Remz-от). Ќе најдам попосле слика од Chris Haffey 04 ќе постувам.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
ајде бе ролеристи, па пишете нешто! ја уште возам, мада немам мн. време, сега знаете на школо.... а па не знам шо ке биде, кога ке залади... бу ху! али ја и другарка ми се договоривме да роламе со шалчиња..:icon_lol::icon_lol:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464


Значи натпревар во екстремно возење ролери се оддржува 27ми Септември 2008 година те. следната сабота или за 8 дена со почеток во 11 и 30 на кеј покрај камениот мост поточно на жардињерата што е карши B2. Натпреварот ќе се состои од возење на 3 места, 1во место за возење - жардињерата на кеј, второ место за возење - шипка на пролазот меѓу градежен факултет и основното училиште Коле Неделковски и третото место за возење ќе биде на гелендар на кај новиот парк што е кај жабарот. Ќе се вози во групи по 10 минути на првото и на второто место и по метод а елиминација (најслабите неколку луѓе зависно од колку ќе се пријават ќе отпаднат) на финале (трето место) ќе се вози Jam Session на третото место или сите возат додека ги држат нозе и ќе се одредат победници зависно од тежината на триковите кои ги ставиле. После натпреварот нормално ќе следува и After Party на Бела Ноќ.
Најавени се луѓе од секаде од Македонија и од страна како од Бугарија, Србија и се чека одговор за луѓе од Романија и Словенија па ќе биде интересно :)
Сите се поканети да дојдат да учестуваат на натпреварот или да дојдат да гледаат и на дружeње :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Знае некој да ми каже каде во Скопјево освен во Саломон се продаваат добри ролери?:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom