Диети и слабеење

Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Eпа таман,за 10тина дена мислам дека би требало да симнеш 5 кг.
Ајде па кажи за резултати;)
Зависи од метаболизам, ако така се намалувале килограми рапидно со една сјеб*на диета ондак пластичниве хирурзи би немале работа, мислете малце не јадете брокули за ручек ...
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Dieta ...Nikogas nemojte da stanuvate rob na hranata.Dietite se nesto najloso sto mozete da mu go dadete na vasiot organizam za zal ne postoi efikasna dieta,se e samo kontrola na nagonot za jadenje za zal kontrola koja ne moze da trae vecno nikogas covekot nema da odolee na prekrasnite iskusenija koi gi sozdava hranata i zadovolstvoto od nejzinoto konzumiranje
duso znaes li ti voopsto sto znaci terminot dieta?
ova boldiranovo ako go povrzes edno so drugo,ispaga bas taka...:)
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
denes rekov ke si dozvolam sto sakam...koga poglednav sto jadev denes svativ deka jadev se sto jadam sekoj den samo plus edna kriska integralen leb za rucek....i sabajleto solenka ...
nemav potreba od nesto stoe samo na vkus dobro....
zasto e toa taka? zasto teloto ne bara koga ke svati deka e bezpotrebno...
ne velam deka se otkazuvam od se...ne velam deka sum rob na zdravaili nezdrava hrana...ama sum rob na mislata-sakam da bidam zdrava.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
denes rekov ke si dozvolam sto sakam...koga poglednav sto jadev denes svativ deka jadev se sto jadam sekoj den samo plus edna kriska integralen leb za rucek....i sabajleto solenka ...
nemav potreba od nesto stoe samo na vkus dobro....
zasto e toa taka? zasto teloto ne bara koga ke svati deka e bezpotrebno...
ne velam deka se otkazuvam od se...ne velam deka sum rob na zdravaili nezdrava hrana...ama sum rob na mislata-sakam da bidam zdrava.
e pa sekoja cest,...bravo...:)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Абе луд сум ја шес дена неам леб каснато што ми е ???????
 
U

UniqueGirl

Гостин
Абе луд сум ја шес дена неам леб каснато што ми е ???????
ти кажав..не се постигнува резултат со јадење еднаш дневно,..мин 5-6 оброци во помала количина, протеини, спорт, добра диета т.е добар режим на здрава исхрана и резултатите се тука =)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ти кажав..не се постигнува резултат со јадење еднаш дневно,..мин 5-6 оброци во помала количина, протеини, спорт, добра диета т.е добар режим на здрава исхрана и резултатите се тука =)
Свакам али јас реков едно класично јадење пр ориз.И помали оброци поздрава храна овошје и зеленчук во одредена количина.тоа го мислам за еднаш јадење
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Свакам али јас реков едно класично јадење пр ориз.И помали оброци поздрава храна овошје и зеленчук во одредена количина.тоа го мислам за еднаш јадење

3дупло ке ги враќаш =) веруј =)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Свакам али јас реков едно класично јадење пр ориз.И помали оброци поздрава храна овошје и зеленчук во одредена количина.тоа го мислам за еднаш јадење
Голема грешка, да се повторам. Треба повеќе пати да јадеш ало, не само еднаш за ручек ориз и после само зеленчук и овошје! Тоа е фактички еднаш јадење, не го рачунај зеленчукот и овошјето. И ќе згрешиш слушај ме, имам искуство со овие работи!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Нема со одглед на тоа дека ке одам во теретана ако не одам ке ги вратам знам
Другар ако одиш во теретана треба и редовна и здрава исхрана,не само еднаш во ден да јадеш одиш во теретана се празниш и ке осетиш невиден глад,и 100% цел леб ке изедеш дома...

Пред да одиш во теретана касни малку,кога ке дојдеш уште малку,но со повеке овошје и зеленчуци јади...

Голема грешка, да се повторам. Треба повеќе пати да јадеш ало, не само еднаш за ручек ориз и после само зеленчук и овошје! Тоа е фактички еднаш јадење, не го рачунај зеленчукот и овошјето. И ќе згрешиш слушај ме, имам искуство со овие работи!
Во право си и јас знам како е тоа,се зезнав на велико и уште еднаш така ни под разно не правам !!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Голема грешка, да се повторам. Треба повеќе пати да јадеш ало, не само еднаш за ручек ориз и после само зеленчук и овошје! Тоа е фактички еднаш јадење, не го рачунај зеленчукот и овошјето. И ќе згрешиш слушај ме, имам искуство со овие работи!
Добро тогаш ке се обидам да јадам повеке во денот и сега и кога ке тренирам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom