Гејминг војна

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Темава ни е цела година отворена еј, од почетокот ви кажував што како а исто така и ерт

Луѓе, 2010 година е година на ПС3. Како што почна новава година пепел прават. Се турија од конзоли продавање. Тек сега кога ќе излезе God Of War 3, Gran Turismo 5, Heavy Rain, леле што ќе биде :). Толку беше со 360ката, сега ветуваат нешто со Натал али џабе е то.
:pos2:


Сите години до сега викаа дека ќе се година на сону, ама кога ќе видиш од 94 навака ни една година не е на сони. Како што стојат работиве 2011 ќе биде НАЈЈАКА до сега година за сони, имаат ПРЕМНОГУ експлузиви но не мора да значи дека сите ќе се закон нели? Сигурен сум дека половина ќе тушнат.

А да ^ кој губит имат право да се љутит.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Ја остадовне темава да ни пропаднит ајде да ја размрдаме. 2010 помина па можеме да одбереме победник а :)

Почнуваме со игри според игн кој добиле 8+




Игри со над 8,5




Игри со над 9+ одсно игри кој мораат да се пробаат :)



AND the winner is




PART 2: DIVERSITY

PART 1: EXCLUSIVES wii?


Ок ќе ја памтам оваа година по мојата омилена Alan Wake. Ми остави убав впечаток излезе ТОЧНО на мојот родеден 14 мај хахах одличен подарок ми се погоди. Како и да е нареднава 2011 изглееда дека ќе биде најдобра година (ever :)) во гејмингов. Толку големи наслови излегуваат што неможе ни да се набројат. ЕДНО е сигурно ќе сме на форумов ќе се дружиме ќе се караме и ќе ве убедувам секогаш спротивно.

Да поФторам уште еднаш тхе виннер ис хбох 360. Технкју гоод најт енд хеппи ну иар.

Joey колку оригинали имаш купено за 360-та па што си забегал толку по статистики.............и рејтингот е индивидуална работа(секој човек си има свое мислење за некоја игра....) + IGN, Gamespot и т.н. добиваат бајаги пари за тие 9.0+ за да луѓето кои што немаат појма од добра игра за подарок или сл. да си земат една од нив..................
..........И ЗА НА КРАЈ Wii има доста добри игри кои заслужуваат да се најдат во тие 9.0+ игри.
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Изгледа микрософт почнале да ги ставаат своите чипови и на луѓе (види Joey).
Друго логично објаснување за вакви постови не глеам.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Купил XBox зш немал пари да дават за оригинали на PS3, а овде докажвит/се тешит демек XBox е подобро од PS3...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Значи цела година се расправаме, и сега на крај кога излезе дека хбох 360 е победник се браните со тоа што ме напаѓате. Значи темава не е за тоа што има joey а што нема. (имам 6 оригиналки иначе, купени од на сендит за 4-5-6 фунти онака од кејф да си ги имам). Сеа ќе ја порачувам и Alan Wake Collector Edition. Но што е битно тоа стварно незнам? Имате пс3 со 4-5 експузиви останато играте на ПС и сте џекови? Тоа неможам да разберам.

И тоа пази 90% од играчите на сони имаат НАЈМНОГУ до 10 игри во просек, а од тие 10 игри 8 им се експлузиви. Ако грешам поправетеме......

П.С

Утре ќе имам уште една оригинал Kinect Adventures :pos2:
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Значи цела година се расправаме, и сега на крај кога излезе дека хбох 360 е победник се браните со тоа што ме напаѓате. Значи темава не е за тоа што има joey а што нема. (имам 6 оригиналки иначе, купени од на сендит за 4-5-6 фунти онака од кејф да си ги имам). Сеа ќе ја порачувам и Alan Wake Collector Edition. Но што е битно тоа стварно незнам? Имате пс3 со 4-5 експузиви останато играте на ПС и сте џекови? Тоа неможам да разберам.

И тоа пази 90% од играчите на сони имаат НАЈМНОГУ до 10 игри во просек, а од тие 10 игри 8 им се експлузиви. Ако грешам поправетеме......

П.С

Утре ќе имам уште една оригинал Kinect Adventures :pos2:
HAHAHAHAHHA . ROFL!
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Значи цела година се расправаме, и сега на крај кога излезе дека хбох 360 е победник се браните со тоа што ме напаѓате. Значи темава не е за тоа што има joey а што нема. (имам 6 оригиналки иначе, купени од на сендит за 4-5-6 фунти онака од кејф да си ги имам). Сеа ќе ја порачувам и Alan Wake Collector Edition. Но што е битно тоа стварно незнам? Имате пс3 со 4-5 експузиви останато играте на ПС и сте џекови? Тоа неможам да разберам.

И тоа пази 90% од играчите на сони имаат НАЈМНОГУ до 10 игри во просек, а од тие 10 игри 8 им се експлузиви. Ако грешам поправетеме......

П.С

Утре ќе имам уште една оригинал Kinect Adventures :pos2:
Според ИГН е најдобар Xbox еве. Ама можеби Gamespot i Gametrailers имаат други мислења ... Тоа што го викаат потплатените интернет страни за филмови и игри немора да значат ништо ... А за игри јас до сега сум купил најмалку 20 ама имам многу продадено дека ми здосадуваат. Ексклузиви сум имал само 4-5 ако не се лажам.
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Според ИГН е најдобар Xbox еве. Ама можеби Gamespot i Gametrailers имаат други мислења ... Тоа што го викаат потплатените интернет страни за филмови и игри немора да значат ништо ... А за игри јас до сега сум купил најмалку 20 ама имам многу продадено дека ми здосадуваат. Ексклузиви сум имал само 4-5 ако не се лажам.
Не само што не мора , туку не значи.
Ти посочив неколку shit работи у review-от.
Joey , tе прашувам - дали според тебе мислењето од таков човек е релевантно за да донесеш заклучок ?
 

Mistikot

The
Член од
1 јануари 2011
Мислења
14
Поени од реакции
0
PS3 и Xbox се најголеми ривали, така да и да прдне едниот другиот ќе сака да се посере... Едниве кинект другиве плејстејшн мув со тоа рачките, така да шо и да изберете нема да погрешите сем ако не издаат нова верзија по 2 месеца од коа ќе го купиш...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Sony CES 2011 presentation--LIVE!

Сони се први, Мајкрософт е за накај 3:30 ајде да видиме што ќе презентираат.

--- надополнето ---

Сега за сега сони зборува само за 3д, друго ништо. Се очекува да го претстават телефонот. Ама на крај тоа сеа чекајте уште 3д ќе зборуваат :)

--- надополнето ---

http://techie-buzz.com/tech-news/watch-sony-ces-2011-press-conference-live-online.html

Линк во живо

--- надополнето ---

Заврши, кој го футна да не му е мака, се што ќе слушневте во овај еден час беше 3Д,3Д,3Д,3Д,3Д,3Д,3Д,3Д и на крај 3Д,3Д.

--- надополнето ---

За некоја минутка треба да почне мајкрософт, би требало да кажат нешто ново за кинект хмм, некое телефонче а можеби и таблет некој.

--- надополнето ---

Линк за во живо http://www.microsoft.com/presspass/events/ces/liveevent.aspx

хмм го пренесуваат самите, можеби ќе има нешто интересно што сакаат сите да видат.

--- надополнето ---

АЈМО одма кинект добро е
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
:coffee: Ми се приспа... Ај ако не те мрзи пиши утре на кратко што имаше интересно
Поздрав
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Аплаузи од цела публика за 60 дена продадени 8 МилионИ кинект.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Аплаузи од цела публика за 60 дена продадени 8 МилионИ кинект.
И колку заработи ти од тие 8М. продадени.........(со или без царина)..............па што се фалиш.............фали се кога ке играш некој шутер, РПГ, РТС или несто сл. на него..........зш ја со MOVE го можам тоа уште од денес...............барем тие се жарновите на игри кој јас си ги играм........:D

--- надополнето ---

Според ИГН е најдобар Xbox еве. Ама можеби Gamespot i Gametrailers имаат други мислења ... Тоа што го викаат потплатените интернет страни за филмови и игри немора да значат ништо ... А за игри јас до сега сум купил најмалку 20 ама имам многу продадено дека ми здосадуваат. Ексклузиви сум имал само 4-5 ако не се лажам.
Што РС имаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom