Гејминг војна

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Пишеше така сеа му направив cancel и пишеше processing cancellation, сеа гледам не е направено cancel и пак пишит processing. Сеа ќе најдам телефон и ќе им звонам да кажат праќет или не :)

--- надополнето ---

Сеа ми пишиот status awaiting Despatch
Ок ко така, има шанси да ти го пратат.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ок ко така, има шанси да ти го пратат.
Штотуку добив маил од сендит никаде не пишува дека нема да го пратат, тоа е добро еве што поточно

Hello Goko Smileski,
Thanks for placing your order with us at Sendit.com, order number 13827597.
We're sorry that your order for the product(s) below has not yet been sent.

  • Kinect

We're still waiting for the suppliers there is to many orders for KINECT and we'll keep you updated on the status of your order.


You can check the status of your order by clicking on order tracking in your account pages.
Thanks for your patience, if you have any further questions please contact our customer services colleagues and they'll be happy to help.
Many Thanks,
Sendit.com Team
Па дечки кој сака да порача kinect сторетего што побрзо жустра е работава :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
:pos2::pos2:







Ништо ново не е тоа пушкиштето само што ќе биде далеку попрецизно од wii.

--- надополнето ---

HELPPPPPPP

Значи гледам сеа парите од сметка ми се земени ама кога ќе влезам во my shop немам ништо? Испратените рабпоти треба да седат тука или ги бришат автоматски?

--- надополнето ---

ОК добив маил дека е испратен денеска кинектот. Конечно викаат за 10-15 дена ќе биде тука.

Hello Smileski,

Thank you for your message.

I can see that your item has been dispatched to you, we usually wouldn't allow an item of such value and size to travel that far
Се смилуваа да ми го пратат
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Леле си се изнасмеавте. Баш ми е мило :)
Пукајте си вие со прсти на кинектот ...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Џои слушам ќе правеле секс симулација за Кинект. Ќе треба да си земеш блиндирано заштитно стакло за телевизорот за да не му праиш дупки! :pos2:

Јас пошто имам PS3 сум фраер у маало и ќе си собирам женски по дома, а ти боцкај ги на ТВ за ачивменти!

 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
I can see that your item has been dispatched to you, we usually wouldn't allow an item of such value and size to travel that far

You are one lucky bastard. МЕНЕ НЕ МИ ЈА ПРАТИЈА ГИТАРАТА!!! ФУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Џои слушам ќе правеле секс симулација за Кинект. Ќе треба да си земеш блиндирано заштитно стакло за телевизорот за да не му праиш дупки! :pos2:

Јас пошто имам PS3 сум фраер у маало и ќе си собирам женски по дома, а ти боцкај ги на ТВ за ачивменти!
Абе дан ми ѕвониш да резервираш термин ќе видиш тогаш ти убо :pos2:

I can see that your item has been dispatched to you, we usually wouldn't allow an item of such value and size to travel that far

You are one lucky bastard. МЕНЕ НЕ МИ ЈА ПРАТИЈА ГИТАРАТА!!! ФУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ
Брат јас не ни ги прашав туку одма го порачав, и чекав. Ама додека чекав и ја пукнав главата од маилови и ДУРИ им звонав на

0844 801 0311 during opening hours which are Monday to Friday: 08.00 - 18.00
, така да ти оди порачај го ставиго таму нека седи па ќе се смилуваат можеби. Него пишува дека кинектов ќе стигне за 10-15 дена ама со празнициве се појма немам се надевам дека пред нова година ќе е тука.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Абе и јас без да ги прашам порачав. Два дена процесинг беше и тие направија Cancel и ми рекоа дека не можело то да се прати во МК -.-
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе и јас без да ги прашам порачав. Два дена процесинг беше и тие направија Cancel и ми рекоа дека не можело то да се прати во МК -.-
Абе пробај пак, и онака ништо не губиш :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ја остадовне темава да ни пропаднит ајде да ја размрдаме. 2010 помина па можеме да одбереме победник а :)

Почнуваме со игри според игн кој добиле 8+




Игри со над 8,5




Игри со над 9+ одсно игри кој мораат да се пробаат :)



AND the winner is




PART 2: DIVERSITY

PART 1: EXCLUSIVES wii?


Ок ќе ја памтам оваа година по мојата омилена Alan Wake. Ми остави убав впечаток излезе ТОЧНО на мојот родеден 14 мај хахах одличен подарок ми се погоди. Како и да е нареднава 2011 изглееда дека ќе биде најдобра година (ever :)) во гејмингов. Толку големи наслови излегуваат што неможе ни да се набројат. ЕДНО е сигурно ќе сме на форумов ќе се дружиме ќе се караме и ќе ве убедувам секогаш спротивно.

Да поФторам уште еднаш тхе виннер ис хбох 360. Технкју гоод најт енд хеппи ну иар.
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Џои , најбољи си.

#1 Bayonetta (9.5 US / 9.6 UK) – X360
Бајонета ја има и за ПС3. http://en.wikipedia.org/wiki/Bayonetta

Third-Person Shooters
#1 Splinter Cell: Conviction (9.3 US / 9.2 UK) – X360
#2 Alan Wake (8.5 AU / 9.0 US / 8.0 UK) – X360
Да ја наречеш Alan Wake , third person shooter , треба стварно да си фејл. http://www.remedygames.com/games/alanwake

Престанав да читам после ова. Не ми треба/значи review од човек што прави вакви пропусти.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Зошто уште кога почнав да го читам постот на Џои и стигнав до зборот победник веднаш во главата ми текна на конзолата Xbox360 ? Чудна работа ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom