Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Маикон во интер го донесе Роберто Манчини и тој останува во Интер.
А Мурињо во Интер ги донесе : Мунтари, Марига, Кварезма, Мансини...нека си ги земи сонего и нека освојува ЛШ со Реал Мадрид.
Ти така мислиш:pos2: џабе ние и вие дискутираме тука ќе видиме што ќе се деси а јас сум 100% сигурен дека маикон оди во Реал....ПС Италијанскиот фудбал оти надолу и надолу...:tapp:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
абе да се задржат сите играчи од првиот состав веќе кога си замина Мур ионака ослабени ќе бидиме....нека заминат Мунтари,Кварезма,Марига и Арна и нека се ангажираат Гуркуф,Хамшик,Бонучи и во случај да си замини Мајкон или Милито на нивни места Сања и Агуеро и составот е пополнет...се разбира тренер МОРА да се ангажира Капело ако треба да направиме ние петиија да му ја пуштиме на Морати ,Бранка,Ориали и компанија да се обидат да го донесат Капело бидејќи друг тренер не гледам што може да не доведе повторно до европскиот трон....ако колку сакам да бидиме првите кој ја одбраниле титулата..можеби премногу звучам оптимистички и неблагодарно ноако го направиме тоа нешто ќе затниме дополнително огромен број на муцки кои тврдат дека без Мур ќе бидиме никој и ништо и ќе ги надминиме идиотите од каталонија во титули па нека јадат за нивниот ''тотален фудбал'' жими асот!

--- надополнето ---

Ти така мислиш:pos2: џабе ние и вие дискутираме тука ќе видиме што ќе се деси а јас сум 100% сигурен дека маикон оди во Реал....ПС Италијанскиот фудбал оти надолу и надолу...:tapp:
За другите не знаеме ние ја одбранивме честа на италјанскиот фудбал со европска титула и докажавме дека во италија сеуште се игра фудбал..е сега вашите што се неспособни и губат од фулам е друга работа..ај можеби догодина ќе бидите конкурентни !
 
M

mercenary

Гостин
И што ако Маикон си иде?Или ќе купиме нов десен,или Занети и Сантон ќе играат десен а ќе купиме лев.No big deal..
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Луѓе кога доаѓа Syn, човекот има многу да каже?

Ај и јас да си кажам свое мислење:
Ако си оди Мурињо, а да не се лажеме 99% си оди, кој било и да дојде ќе биде послаб. Прв избор за мене би бил Капело, ама ќе видиме, Морати најдобро си знае. Мислам дека не држи вода дека Михајлович го познавал подобро клубот, кого познава, Мота,Ето,Милито,Санјдер,Пандев,Лусио. Добро ги познавал другите луѓе од клубот, ама мислам за ова не треба да има предност.

Во врска со трансвериве, реално тука во игра се Коларов, Хамшик,Варгас. Да бидам искрен не ми е желба, џерард, за кој ке одат многу пари, а веќе е во години. Мислам од него подобра опција е Хамшик.
Ако си оди Мајкон, како опција го имаме Занети со сантон. Во тој случај се отвара место за некој нов од средина. Лево мислам дека мора да се донесе нов бег. Киву ке биде во комбинација како централен а исто и како бег.
Во случај Милито да си оди, а во што лично не верувам, нападот не би требало да биде проблем, мислам дека ќе биде исто како Ибр.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не, глеам и Маикон и Милито го продадовте веќе, а за тие што ги наброја сеа ич око не ми трепнува, туку кај ќе најме играч како Маикон, тоа да ми го објасниш, ај за Милито ќе се најди замена некако.
Абе за секој има замена, али мора да се постави некој стандард. Не може бе толку алчни вие да сте за пари, ај Морати да го сфатам, али вие како фанови ич не ве сфаќам. Што кур, ќе создаваме платеници?

Ај Милито ни користеше сезона, наредната ќе биде може исто добар, после надоле...дај да се опариме. Другите играчи сами ќе го сфатат тоа, дека во Интер освен Занети секој друг е за шиткање, ако ја има правата цена.
Дечкото шибна голови кои беа клучни за купот, за Скудетото и за трофејот во ЛШ. Во најголемата утакмица на неговиот живот, тој дали 2-3 минути вкупно ја имаше топката...а во тие две минути шутна три пати, ја еба одбраната на Баерн и ги прати по семки, даде два гола и му намести 100% топка на Снајдер. А не се здрка ко Ибра на големите натпревари...
Он веќе е голем дел од легендарната постава на Интер која освоила ЛШ во новиот милениум и никако не смее да си оди по само една сезона. Милито за претседник бре!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Маикон во интер го донесе Роберто Манчини и тој останува во Интер.
А Мурињо во Интер ги донесе : Мунтари, Марига, Кварезма, Мансини...нека си ги земи сонего и нека освојува ЛШ со Реал Мадрид.
Манчини Мајкон не го донел ,кога беше Манчини тој немаше никакво влијание за трансверите.Мајкон го донесе Бранка и скаутите на Интер.Единствена желба на Манчини која му ја исполни Интер е Давид Суазо 15 милиони.
А Кварезма и Манчини јас не знам дали имаше навивач кој беше против нивно доаѓање.
Кварезма и Мансини беа први играчи во своите тимови за разлика од другите играчи кои ги земаше Интер а кои беа отпадоци избркани.

Мајкон и Милито нема продавање не е Интер Џенова да си ги продава најдобрите.

И Думан престани да плукаш по тренерот кој ти донел тројна круна кој го направи губитничкиот Интер кој фрлаше само пари а остануваше губитник.Сега веќе не е така.

Жозе Мурињо Интер
1 Супер Куп
1 Куп на Италија
2 Скудета
1 Лига на Шампиони
:cuc::cuc::cuc::cuc:

Мислам ако ова не е за пофалба попаметно е да се молчи.

На Жозе му посакувам титула во Шпанија и да се сретнеме на Вембли тоа ќе е пак како на сон.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
@duman напна премногу со своите фантазии.Убаво ти кажа Иван,во Италија 5 год по ред Интер,во Англија Манчестер беше 3 по ред,пред тоа Челзи а еве и годинава.Тоа што таму играат најголемите ѕвезди и што го имаат најјакиот дерби натпревар во светот Ел Класико,ја прави да не речам најјака,ама после Англија најјака.А да не забораваме дека има и годинава успеси.А.Мадрид освои ЛЕ.Знам дека ти е криво за заминувањето на Интер но тоа е...сега гледајте тркајте се со Милан земајте ги талентите од Палермо и Сампдорија :pos:.А јас Мурињо го чувам дека е тренер на Реал,не дека ја елиминира Барса.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Не, глеам и Маикон и Милито го продадовте веќе, а за тие што ги наброја сеа ич око не ми трепнува, туку кај ќе најме играч како Маикон, тоа да ми го објасниш, ај за Милито ќе се најди замена некако.
Малку наопаку гледаш на работите. Сантон и Коларов/Варгас можат да бидат одличен тандем по крилата и нема да морам да го гледам Маикон како се влечка со Болоња и остали...

А за Милито, таков полн погодок од трансфер, играч што ќе дава голови преку цела сезона и на сите клучни натпревари, тоа е тешко...

Како и да е, Милито не оди никаде, не затоа што Морати го кажа тоа туку поради начинот на кој го кажа тоа. А што се однесува до Маикон, пишав некколку пати и не ми е досадно да пишам пак: Интер е расположен да продаде еден од играчите кои ќе му донесат добри пари за трансфери, а прв на листата е Маикон, ако дојде понуда за него. Евентуалното заминување во Реал нема никаква врска со Мурињо зошто тој трансфер е одамна најавен и сигурно ќе се преговара за него.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
абе да се задржат сите играчи од првиот состав веќе кога си замина Мур ионака ослабени ќе бидиме....нека заминат Мунтари,Кварезма,Марига и Арна и нека се ангажираат Гуркуф,Хамшик,Бонучи и во случај да си замини Мајкон или Милито на нивни места Сања и Агуеро и составот е пополнет...се разбира тренер МОРА да се ангажира Капело ако треба да направиме ние петиија да му ја пуштиме на Морати ,Бранка,Ориали и компанија да се обидат да го донесат Капело бидејќи друг тренер не гледам што може да не доведе повторно до европскиот трон....ако колку сакам да бидиме првите кој ја одбраниле титулата..можеби премногу звучам оптимистички и неблагодарно ноако го направиме тоа нешто ќе затниме дополнително огромен број на муцки кои тврдат дека без Мур ќе бидиме никој и ништо и ќе ги надминиме идиотите од каталонија во титули па нека јадат за нивниот ''тотален фудбал'' жими асот!

--- надополнето ---



За другите не знаеме ние ја одбранивме честа на италјанскиот фудбал со европска титула и докажавме дека во италија сеуште се игра фудбал..е сега вашите што се неспособни и губат од фулам е друга работа..ај можеби догодина ќе бидите конкурентни !

Е ова ми се свиѓа бе!
А не да плачеме ко после Мурињо да нема живот. Ко Мурињо да ги контролирал со плејстејшн џојстик па овие сеа ќе не знаат што да праат. Еве Милито сеа коа ќе добие топка, ќе забораи како да крши кичми и да решава утакмици со еден потег. Мурињо беше гоооолем дел, ама според мене, поголем дел беа самите играчи, кои беа способни да ја исполнат секоја желба на Мур.
И зашто да не бидеме оптимисти дека ќе пробуваме да браниме титула, нема зашто да се плашиме...само напред! :)

--- надополнето ---

На Жозе му посакувам титула во Шпанија и да се сретнеме на Вембли тоа ќе е пак како на сон.
Немој жити све, ќе ни ебе матер. :)))
Има ко селски буквар да не прочита, сосе Милито и Маикон на чело...:devil3:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Баш ме интересира еве отвори во последнава декада.. Да видиме како се освојувало.. Во Англија освојувале Арсенал, Манчестер, Челзи, па и Ливерпул на европска сцена, во Италија во последнава декада освојувале Рома, Интер, Милан, Јувентус.. Милан и Интер на европска сцена.. И сега баш ме интересира дали е се така розово и во Шпанија.. И колку тоа пати во последните 10 год, Реал и Барселона не биле први.. Мислам дека максиум 2 пати ќе биде.. Онака од памет погодувам..


П.С. До фановите на Интер.. Мурињо сеуште не заминал.. Мислам дека рано е за прогнози.. Оти ако остане друга ќе биде приказната..
Прво, второ, трето.





Е ајде сега кажи ми ја разликата?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Абе за секој има замена, али мора да се постави некој стандард. Не може бе толку алчни вие да сте за пари, ај Морати да го сфатам, али вие како фанови ич не ве сфаќам. Што кур, ќе создаваме платеници?
Ич не те сфатив со ова друже, јас само сакам тимот кој ја освои ЛШ оваа година и тие неколку клучни играчи да си останат барем уште 2-3 сезони заедно, а тие што се за продавање сите ги знаеме кој се, ги набројавте по повеќе пати нека се продадат.
Неможи да се продава бе најдобриот играч во одбраната или напаѓачот...али ќе видиме што политика ќе има ќе напраат после СП во Африка, сеа за сеа ништо нема да се случи, само шпекулации ќе бидат.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
„Со сигурност би се радувал да го изберам Михајловиќ како тренер на тимот но повторувам сеуште немам донесено конечно решение“
СИНИША МИХАЈЛОВИЌ - најдобрата варијанта за нов тренер на ИНТЕР.
ФОРЦА МИХАЈЛОВИЌ
П.С Не е чудно после една годниа Реал Мадрид да го побара за тренер.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Честито титула момци(со мало закаснување:))...стварно заслужена после елиминирањето на 2 најјаки европски екипи.
Сега сакам да споделам еден видео клип со вас......на овој клип се наоѓа стрико ми....ЛУДДДДДДДДДДДД навивач на ИНтер,кој живее близу Милано......па еве на каков начин ја прослави титулата во ЛШ!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Неможи да се продава бе најдобриот играч во одбраната или напаѓачот...али ќе видиме што политика ќе има ќе напраат после СП во Африка, сеа за сеа ништо нема да се случи, само шпекулации ќе бидат.
Извини што пак се умешувам, ама лани не продадовме еден... Ибрахимовиќ се викаше?
И повторно, недостатокот на Маикон воопшто не е клучен за нас, и не се воопшто луди што за добра пара ќе го дадат. И после 5-6 супер трансфери минатава сезона, од каде ни нам сега такво знаење да ги спориме Бранка и Ориали? Луѓето лани одработија за чиста 10-ка и си одат пак по истата шема. Нема што да се плашиме.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
„Со сигурност би се радувал да го изберам Михајловиќ како тренер на тимот но повторувам сеуште немам донесено конечно решение“
СИНИША МИХАЈЛОВИЌ - најдобрата варијанта за нов тренер на ИНТЕР.
ФОРЦА МИХАЈЛОВИЌ
П.С Не е чудно после една годниа Реал Мадрид да го побара за тренер.
Ти поќе навиваш против Реал,отколку за Интер.Барем префрли се во Барса и така ги обожаваш повеќе нив отколку Интер.И што си се занесил толку дека Реал умира по играчите Интер.Забори кој беше тимот што му правеше чистка на Реал,секоја година.:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom