Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Каааааааааај сте бе жени едни,,,гледам пак се карате и нема кој да ве смируе :) иначе дај да се договориме да гледаме последно коло заедно и навијаме заедно.... ми фалевте сите освен Деко :pos:
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Обавезно да се договориме да гледаме заедно :)Кога ке прославувам групно ке биде појако :) Пиво,клипчиња ,Деко...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не знам вашите (Италијанските)сајтови што викаат но во Шпанија се почесто се шпекулира за заминувањето на Мур во Реал.Мурињо коштал 8М и 5 М оштета за МП,значи 13 М комплет ќе го кошта Мурињо на Реал.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.045
^ Нашите муабет за тројна круна прават. :tv:
Не за пропаднати сезони уз 100 милионски инвестиции кои резултирале со нула титули.
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Абе секое лето ли ќе јадат гомна овие дека ќе си иде Мурињо толку ли се неписмени мамата. Никако Капело во Интер!!! Го мразам!! Подобро Блан да ни биде тренер или Зенга или Прандели него Капело. Со Англија не може да се пласира на европско првенство ние него ќе го зимаме. Фала богу сменија нешто на форумов веќе ми беше досаден скинот. Позззз
Ја не реков дека ќе си иде Мур муабтетот ми беше само дека не го сакам Капело во Интер.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ Нашите муабет за тројна круна прават. :tv:
Не за пропаднати сезони уз 100 милионски инвестиции кои резултирале со нула титули.
Oд тебе не се влага во фан клубов а со твојата арогантност ги имаш заразено и колегиве.Арно си прашав јас дали знаете.А ако сакаш да знаеш Весниците ги интересираат повеќе ваквите трансфер шпекулации отколку ваша тројна круна.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.045
Oд тебе не се влага во фан клубов а со твојата арогантност ги имаш заразено и колегиве.Арно си прашав јас дали знаете.А ако сакаш да знаеш Весниците ги интересираат повеќе ваквите трансфер шпекулации отколку ваша тројна круна.
Да де, и ја ти одговорив ...
Иначе, кои весници ? Maдридски Аs(s) ли ? :tv:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.045
Значи си знаел за тоа ама се правиш наудрено.
Детенце, ти горе пиша за медиуми од Шпанија, се знае на кои алудираш, Аss и Марка ...
Тие и немаат за што друго да пишуваат, Реал е ван конкуренција за трофеи, па удираат на можни инвестиции и смена на тренерски кадар.
Од друга страна, Интер се бори за тројна круна, една од тие 3 титули веќе освоија, а останатите 2 се приоритетот, Мурињо е у втор план во моментов.
Башка, со финалето во ЛШ ке се знае и дали Италија ке има 3 или 4 претставници во тоа натпреварување наредната година, сеа капираш ли зашто ја ти одговорив така ?
Морати иначе е подготвен да седне на маса и да го продолжи договорот со Мурињо за плус уште една година, уз зголемување на неговата плата, која во моментов изнесува 13 милиони евра по сезона. Али, како што реков, овој муабет ке е актуелен по 23ти Мај кога Интер ке го одигра и последниот натпревар, за Реал сезоната е веќе готова.

Ајт
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Се шпекулира лево и десно на велико, моите колеги кои навиваат за Реал не го сакале, они сакале убав фудбал за очи.
А се кладам дека секој Барса фан-бој се моли тајно Мурињо да не иде во Реал - можда и повеќе отколку што ние се молиме да остане :))

Само, нема што да шпекулираме - останува да видиме. Јас го гледам Мурињо како ловец на трофеи, ептен му легна тимот сега, па ми се разви теорија дека ако не освои ЛШ, ќе остане додека не освои. :)
А пак ако освои, ќе проба да стане првиот кој ја одбранил таа титула и следната година.
Значи и во двете сценарија ќе остане. :)

Дајте ми кисови сеа, ви влевам оптимизам. :)

--- надополнето ---

Обавезно да се договориме да гледаме заедно :)Кога ке прославувам групно ке биде појако :) Пиво,клипчиња ,Деко...
Шо бе Деко па Деко, ќе го муваш ако зееме? :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Детенце, ти горе пиша за медиуми од Шпанија, се знае на кои алудираш, Аss и Марка ...
Тие и немаат за што друго да пишуваат, Реал е ван конкуренција за трофеи, па удираат на можни инвестиции и смена на тренерски кадар.
Од друга страна, Интер се бори за тројна круна, една од тие 3 титули веќе освоија, а останатите 2 се приоритетот, Мурињо е у втор план во моментов.
Башка, со финалето во ЛШ ке се знае и дали Италија ке има 3 или 4 претставници во тоа натпреварување наредната година, сеа капираш ли зашто ја ти одговорив така ?
Морати иначе е подготвен да седне на маса и да го продолжи договорот со Мурињо за плус уште една година, уз зголемување на неговата плата, која во моментов изнесува 13 милиони евра по сезона. Али, како што реков, овој муабет ке е актуелен по 23ти Мај кога Интер ке го одигра и последниот натпревар, за Реал сезоната е веќе готова.

Ајт
Kако прво детенце да му велиш на некого друг,како второ точно дека за нив трансферите се приоритет но Марка и Асс се најпрестижните весници во Шпанија и пошироко и не поврзуваат некого за џабе.Одговор заслужив како болдираново а дека за Реал е завршена сезоната сите знаеме немора да ни кажиш.Ајт сега....
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.275
Пола и повеќе од новостите што ги пишува во АС и Марка во врска со Мурињо се измислени од италијанските медиуми, АС и Марка само ги преведуваат. Еве најновата вест, дека Интер го гледале Бенитез како замена за Мурињо, е измислена од Газета Дело Спорт, бар така пишува во текстот на АС, а и истото тоа го пишува и на страната на Газета Дело Спорт само на италијански. Последниве неколку новости што ги прочитав во врска со Мурињо, секаде пишуваше дека се пишувани според некои италијански медиуми (Газета Дело Спорт, Кориере Дело Спорт) што значи не се измислици од шпанските медиуми.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Пола и повеќе од новостите што ги пишува во АС и Марка во врска со Мурињо се измислени од италијанските медиуми, АС и Марка само ги преведуваат. Еве најновата вест, дека Интер го гледале Бенитез како замена за Мурињо, е измислена од Газета Дело Спорт, бар така пишува во текстот на АС, а и истото тоа го пишува и на страната на Газета Дело Спорт само на италијански. Последниве неколку новости што ги прочитав во врска со Мурињо, секаде пишуваше дека се пишувани според некои италијански медиуми (Газета Дело Спорт, Кориере Дело Спорт) што значи не се измислици од шпанските медиуми.
Кого ќе му кажиш на самобендисан Интераш.:nenene:туку не тие се занимавале со тројната титула.:tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.045
Кого ќе му кажиш на самобендисан Интераш.:nenene:туку не тие се занимавале со тројната титула.:tapp:
Па со што да се занимаваме бе ?
Или навикнат си на суша ( зашто не си го осетил асално трофејниот период на Реал со титули од ЛШ и Ла Лига ) па сега бладаш тука ...
Мене најрелевантни ми се Интер, од Морати па надоле, он уз двајца директори на клубот потврдија дека ке направат Се што е во нивна моќ да го задржат Мурињо, сите тројца изјавија дека не можат да го замислат клубот без него во иднина.

Еве, стај се у ситуација, 3 круни и смена на тренер по крајот на сезоната, што е побитно во моментов ? Не мора да разработуеш нервони у мозок за ова прашање.

И дете си, факат, под 18ка си, чинам и брат на Бобан си ( поправи ме ако грешам ).
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Па со што да се занимаваме бе ?
Или навикнат си на суша ( зашто не си го осетил асално трофејниот период на Реал со титули од ЛШ и Ла Лига ) па сега бладаш тука ...
Мене најрелевантни ми се Интер, од Морати па надоле, он уз двајца директори на клубот потврдија дека ке направат Се што е во нивна моќ да го задржат Мурињо, сите тројца изјавија дека не можат да го замислат клубот без него во иднина.

Еве, стај се у ситуација, 3 круни и смена на тренер по крајот на сезоната, што е побитно во моментов ? Не мора да разработуеш нервони у мозок за ова прашање.

И дете си, факат, под 18ка си, чинам и брат на Бобан си ( поправи ме ако грешам ).
Ова личи на одговор а не Марка и Асс измислувале,Реал нема освоено титула(Интер од 2001 нема влезено во 1/4 финале).Не грешиш но нема никаква врска тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom