Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.875
Поени од реакции
8.731
Што да сватам де, дека ти партија на Интер од Куп ја споредуваш со меч на Рома од ЛШ ... :tv:
Тоа ли да сватам ? Демек залагањето во Купот и важноста на тој трофеј е еднаква со она од ЛШ и трофејот во тоа наптреварување, така му доаѓа по твоиве логики, или, па Рома не е дорасната да парира во ЛШ, така испаѓа, чим ми ги ставаш на исто рамниште Купот и Лигата на Шампионите.

Сумасумарум, ми доаѓа фан на Рома и дели лекции за фудбалот на Интер во ЛШ, на тоа доаѓа реплицирање на место, во стил, види го грдиот израз од огледалото па после кенкај за некој што догурал до финале, и ти на ова ми тераш на куп на Италија, као наводно начинот на кој изгубиле Рома у ЛШ бил аналоген на оној од Интер во Купот на Италија каде прв голман на Интер беше Толдоне.

Купот нит е императив за тим како Интер, нит влагаат со некој енормен притисок, нит се обрзани да го освојат, нит пораз во истото натпреварување е окарактеризирано ко неуспех. За од разлика Купот, ЛШ ти е друга бариера ко што реков, мора да си перфектен, мора да го дадат најдоброто од себе, а Рома по позитива од 2-1 во прв меч се посрамотува пред цела светска фудбалска јавност ...
На крај краева спореди го тој пораз на Интер, и како помина истиот кај фановите, и елиминацијата од Ливерпул во осмина финалето од ЛШ или од Манчестер лани, или од Валенсија пред неколку години, ете, види што повеќе нас не погодило. Ја сезонава повеќе се радував на триумфот над Динамо Киев гости во групи, него ли на титулава од купот ...
Така беше и кај медиумите поврзани со Интер, вклучувајќи ги и форумите поврзани со тимов.

Не ми ствај друг пат Куп на Италија и ЛШ на исто рамниште, тоа ти е ко Биба Додева да ми ја ставаш на исто скалило со Елена Ристеска ... се кладам дека на првата не ти се ни дига ... нешто слично ко нас на Купот. :helou:
зборуваме конкретно за резултати, без разлика во кое натправерување се остварени, плус Интер не беше тимот кој ја победи Рома со 7-1, ти се ситиш на тој резлутат
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
зборуваме конкретно за резултати, без разлика во кое натправерување се остварени, плус Интер не беше тимот кој ја победи Рома со 7-1, ти се ситиш на тој резлутат
А Комита жити све како влезе у муабетот, за Интер и меч на тимот во полуфинале у ЛШ. Од кај тоа фан на Рома е кадарен да ми тера на илузии за антифудбал.

Незнам како да ти нацртам другачие дека приодот во ЛШ не е ист со оној од Купот, освен, нормално, во твојата глава.
Така да, не е изводливо да споредуваш натпревар од ЛШ со натпревар од Куп на Италија, незнам дал го укапира тоа до сега.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.875
Поени од реакции
8.731
А Комита жити све како влезе у муабетот, за Интер и меч на тимот во полуфинале у ЛШ. Од кај тоа фан на Рома е кадарен да ми тера на илузии за антифудбал.

Незнам како да ти нацртам другачие дека приодот во ЛШ не е ист со оној од Купот, освен, нормално, во твојата глава.
Така да, не е изводливо да споредуваш натпревар од ЛШ со натпревар од Куп на Италија, незнам дал го укапира тоа до сега.
да ти кажам право немам појма како Комита влегол во муабетот, јас само увидов дека на секој фан на Рома го спомнуваш поразот од Манчестер... и тоа сакав да ти го укажам, ако и самиот не си се забележал...

и нема потреба што да ми црташ, јас не ги споредував натпреварувањата, туку конкретно резултатите....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
и нема потреба што да ми црташ, јас не ги споредував натпреварувањата, туку конкретно резултатите....
Сеедно, приодот на Интер во тој меч, без дел од првотимците и со ветеран на голот, е 100 пати подоле од оној приод кој Рома го имале пред гостувањето во Манчестер, не мора да објаснувам зашто е тоа така, доволно е што ги спомнав Јунајтед, и двете букви ЛШ од погоре. :wink:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Зошто 100 пати бев споменат во постовите еве и јас да напишам нешто.Значи точно е дека Рома беше посрамотена од Манчестер 7-1.Лош ден беше тоа за Рома и готово.Да не ги враќаме истите муабети за со Барса зошто веќе одамна помина таа утакмица без разлика кој како ја доби.Значи според МОЕ мислење(не на сите фанови на Рома) Интер игра многу лош фудбал за око кој неутралните навивачи воопшто не уживаат да го гледаат.Вие како фанови на Интер имате право да се радувате на титулите и победите ама од друга страна Интер не го симпатизира ниеден неутрален гледач токму поради таа причина.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
Па ретки се италијанските екипи што играат добар фудбал за око, тие што се обидуваа да глумат енглези лошо поминуваа, еве Џенова на пример, го играше лани најубавиот фудбал во Италија, затоа и континуитет не можат да фатат асален со резултати.

А иначе сезонава, незнам колку пати си го гледал Интер, али се имаат бајаги подобрено во тој поглед, на крај краева мечот со Барса дома беше убава прилика да видиш како играат, од игра без топка ( првиот гол, Пандев ) до супер организирани контри и против напади.
Мечот гости 100000 пати кажав, околностите беа такви да од една страна Интер немаат никаква потреба да се надигурваат, од друга, по 30та мин една единствена опција имаа, чување на резултат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.769
Интер не го симпатизира ниеден неутрален гледач токму поради таа причина.
Интер не го симпатизираа од многу поедноставна причина: не победуваше, и не создаваше нови генерации фанови. Екипите што победуваат создаваат фанови. Кога губиш, остануваш само со своите стари фанови и никому не му е гајле. Ке видиш за 5 години колку хард-кор фанови ке има Интер и дали Милан или Јувентус ке можат да го следат. Тоа е тренд, се е до победувањето.

А неутралните фанови не симпатизираат големи екипи. Неутралинте симпатизираат помали екипи кога играат со посилни или пореномирани клубови. Тоа е нормално. Зато а Рома има многу симпатизери а нема навивачи. Мал куб е. Од жал навиваме за нив кога играат со Милан или Јувентус, и нивните фанови кога игра со Интер... да земе некое бодче за да си тераме сеир едни со други.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Интер не го симпатизираа од многу поедноставна причина: не победуваше, и не создаваше нови генерации фанови. Екипите што победуваат создаваат фанови. Кога губиш, остануваш само со своите стари фанови и никому не му е гајле. Ке видиш за 5 години колку хард-кор фанови ке има Интер и дали Милан или Јувентус ке можат да го следат. Тоа е тренд, се е до победувањето.

А неутралните фанови не симпатизираат големи екипи. Неутралинте симпатизираат помали екипи кога играат со посилни или пореномирани клубови. Тоа е нормално. Зато а Рома има многу симпатизери а нема навивачи. Мал куб е. Од жал навиваме за нив кога играат со Милан или Јувентус, и нивните фанови кога игра со Интер... да земе некое бодче за да си тераме сеир едни со други.
Ех сега и ти ја направи Рома подолу од гом*о.Секоја чест на серијата во Италијанско и финале ЛШ ама 18 години немавте земено титула со милионски засилувања па никој не навиваше од жал за вас.Можам само да кажам дека премногу самодоверба и не е толку добра работа може да ви се удри од глава.
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Па ретки се италијанските екипи што играат добар фудбал за око, тие што се обидуваа да глумат енглези лошо поминуваа, еве Џенова на пример, го играше лани најубавиот фудбал во Италија, затоа и континуитет не можат да фатат асален со резултати.

А иначе сезонава, незнам колку пати си го гледал Интер, али се имаат бајаги подобрено во тој поглед, на крај краева мечот со Барса дома беше убава прилика да видиш како играат, од игра без топка ( првиот гол, Пандев ) до супер организирани контри и против напади.
Мечот гости 100000 пати кажав, околностите беа такви да од една страна Интер немаат никаква потреба да се надигурваат, од друга, по 30та мин една единствена опција имаа, чување на резултат.
Vo Italija neznam bas a narocito inter vrksa nemaat so fudbalot... Murinho treba za ragbi trener da stane a ne za fudbal...
ne deka na Kampot dojdovte da igrate i da nemase crven karton pak pickarski ke izigravte toa tie koga ne ve biva za fudball taka si igraat neznalicite... prifati go toa i polesno ke ti bide
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.769
Ех сега и ти ја направи Рома подолу од гом*о.Секоја чест на серијата во Италијанско и финале ЛШ ама 18 години немавте земено титула со милионски засилувања па никој не навиваше од жал за вас.Можам само да кажам дека премногу самодоверба и не е толку добра работа може да ви се удри од глава.
Па тоа ти викам, никој не навива од жал за голема екипа. Помалите се симпатизираат. Не ја навредувам јас Рома, во Италија има три големи клуба, Рома не е во нив. Затоа е нормално да ја симпатизираат кога игра против нив.

Не е до самодоверба иначе, победничка атмосфера е :) Дојдоа нашите 5 минути после долго време и имаме право да сме весели и да маваме сеир.

Оф-топик... Карчо пукнал од Охрид. Кај отиде фудбалов... :tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
Vo Italija neznam bas a narocito inter vrksa nemaat so fudbalot... Murinho treba za ragbi trener da stane a ne za fudbal...
ne deka na Kampot dojdovte da igrate i da nemase crven karton pak pickarski ke izigravte toa tie koga ne ve biva za fudball taka si igraat neznalicite... prifati go toa i polesno ke ti bide
Aehehe, еве го дечкото што ја најавуваше пеколната Ретардата, не друже, тебе ке ти биде полесно да се помириш со фактот дека Барса беше надиграна во Милано, и не беше способна да го искористи моментот играч повеќе цел еден саат ... жити све, олабави се од бламажи на темава, смешен си, а од друга страна, патетичен.

Si Si Si, nos vamos a Madrid! ( ваљда добро го пишав ) :tv:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Интер не го симпатизираа од многу поедноставна причина: не победуваше, и не создаваше нови генерации фанови. Екипите што победуваат создаваат фанови. Кога губиш, остануваш само со своите стари фанови и никому не му е гајле. Ке видиш за 5 години колку хард-кор фанови ке има Интер и дали Милан или Јувентус ке можат да го следат. Тоа е тренд, се е до победувањето. .
Вие што мислите одкај се накотија толку фанови на Барса?
едно другарче дење ноќе барса ја бае како филе е станат досаден, му викам нели за милан беше бе ти, ми вика не, ме излажаа како мал оти ривалдо таму отиде од Барса, инаку ја за нив бев.
а копуци што се палат на меси имало и ќе има.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Па тоа ти викам, никој не навива од жал за голема екипа. Помалите се симпатизираат. Не ја навредувам јас Рома, во Италија има три големи клуба, Рома не е во нив. Затоа е нормално да ја симпатизираат кога игра против нив.

Не е до самодоверба иначе, победничка атмосфера е :) Дојдоа нашите 5 минути после долго време и имаме право да сме весели и да маваме сеир.

Оф-топик... Карчо пукнал од Охрид. Кај отиде фудбалов... :tapp:
Јас ви викам катастрофа е фудбалов штом се случи и невозможното Карчо да изгубит од Охрид.Затоа полека со Сиена се е можно :vozbud:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.769
Јас ви викам катастрофа е фудбалов штом се случи и невозможното Карчо да изгубит од Охрид.Затоа полека со Сиена се е можно :vozbud:
Да имаше уште 15 минути Рома - Интер со оној ќотек, едвај ќе мрдавме со Сиена :pos:
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Aehehe, еве го дечкото што ја најавуваше пеколната Ретардата, не друже, тебе ке ти биде полесно да се помириш со фактот дека Барса беше надиграна во Милано, и не беше способна да го искористи моментот играч повеќе цел еден саат ... жити све, олабави се од бламажи на темава, смешен си, а од друга страна, патетичен.

Si Si Si, nos vamos a Madrid! ( ваљда добро го пишав ) :tv:
Jas se pomiriv deka Inter e vo finale no nema da se soglasam deka igrate fudbal... toa ne veruvam deka ti ke mozes da go dokazes a nitu timot za koj navivas barem ne vo slednite 4-5 godini... smeshni ste mi koga zboruvate za nekakva si igra...

ps. ako ima tema za ragbi neka se premesti fan clubot inter tamu. Fala odnapred :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom