Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Дечки не се замарајте со Мики само едно ке кажам ни еден тренер освен Мурињо нема порази со 2 екипи на домашен терен а тоа се Челзи и Интер:toe:ако ова е мала работа тогаш слободно нека се беси.Иначе мислам дека нема теорија Кордоба да игра лев бек и ова е тактика на Мурињо да ги залаже малце:toe:знам дека е добар тренер и не очекувам да направи ваква грешка.Во спротивно ако игра стварно лев бек ја губиме утакмицата 99 посто:toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Ни јас не би сакал да игра кордоба, али изборот во средина ни е ограничен... мислам дека Занети би бил далеку покорисен во средина одошто на лев бек... Доколку не игра Занети кој ќе игра? Мунтари? Мотта? Исто ни се фаќа, или слаб лев бек, или послаба средина....
Разумниот избор е очигледен...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.764
Мурињо нема многу избор тука. Ако го врати Занети лев бек ќе не бушат по средина лесно. На таа страна ќе треба да оди Дејан а другата страна ќе биде уште покритична, Марига кој е добар ама нема искуство од вакви натпревари или Мунтари кој е Мунтари...

Мора Кордоба лево и Занети да ја покрие таа позиција по која ќе игра Жирков. Да не му се даде лесно да ја поминува средината а кога ќе имаме посед на топка Занети и Маикон да пробаат по таа страна.

Мислам дека Мурињо многу убаво знае каде е слабоста на Челзи и не ме чуди што ќе игра вака. Останува на Кордоба да одигра одговорно, т.е. да не прави неизнудени глупости какви што знае да направи.

Сега се гледа колку ни фали Киву...
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Дај бе прекинете со формацииве нема смисла,мурињо незнае вие знаете :) Ајде спремајте се психички вечер за Kick some Ass :)Се гледаме во 7 и тријес :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.764
Дај бе прекинете со формацииве нема смисла,мурињо незнае вие знаете :) Ајде спремајте се психички вечер за Kick some Ass :)Се гледаме во 7 и тријес :)
Формациите се скоро секогаш точни. Inter News и Рекалкати многу ретко грешат, добро се информирани.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Формациите се скоро секогаш точни. Inter News и Рекалкати многу ретко грешат, добро се информирани.
Ова е лш може може да не се точни,знае што прави Мурињо и не верувам дека ке игра Кордоба лев бек затоа што се виде дека е тапа:toe:.Нема потреба да игра Занети средина коа може да игра Мота
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Syn поставуваш прашања како Бен во Лост.:) Уште во самата поставеност во предност си и тешко кој можи да ти одговори нешто.. исто како фановите на Барса да прашаат кој друг тренер има освоено 6 трофеи во дебитанска сезона или манчестер фановите да ја спомнат цела кариера на Фергусон:)

И да да, Мурињо ми е омилен тренер, докажан се најубо, само секогаш ќе има луѓе шо ќе серат или имаат некакво спротивно мислење, незнам шо се запаливте толку да му реплицирате на дечкото.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.847
Поени од реакции
16.006
Ajде бе уште дремите на форум идите прајте атмосфера низ Скопјето :vozbud:

Уплатено на X2 за 1000че :pipi:

Па сеа нека му ја мислат играчите:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Syn поставуваш прашања како Бен во Лост.:) Уште во самата поставеност во предност си и тешко кој можи да ти одговори нешто.. исто како фановите на Барса да прашаат кој друг тренер има освоено 6 трофеи во дебитанска сезона или манчестер фановите да ја спомнат цела кариера на Фергусон:)
Бар на крај ке ја одберам добрата страна. :tv:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Мурињо нема многу избор тука. Ако го врати Занети лев бек ќе не бушат по средина лесно. На таа страна ќе треба да оди Дејан а другата страна ќе биде уште покритична, Марига кој е добар ама нема искуство од вакви натпревари или Мунтари кој е Мунтари...

Мора Кордоба лево и Занети да ја покрие таа позиција по која ќе игра Жирков. Да не му се даде лесно да ја поминува средината а кога ќе имаме посед на топка Занети и Маикон да пробаат по таа страна.

Мислам дека Мурињо многу убаво знае каде е слабоста на Челзи и не ме чуди што ќе игра вака. Останува на Кордоба да одигра одговорно, т.е. да не прави неизнудени глупости какви што знае да направи.

Сега се гледа колку ни фали Киву...
Дечки за жал гледам и читам дека едноставно во фан клубов не се прифаќа мислење кое претставува макар и добронамерна критика. Сите освен еден коментиравте дека Мики онака, Мики овака и како да сте сите настроени за расправија. Едноставно изразив едно свое мислење за работата на Мурињо (патем речено многумина го делат моето мислење зборувам и за надвор од МКД) и наидов на детски отпор. Нема проблем јас не постирам веќе ништо оти нема логика да има расправија нели :smir: Со среќа вечер а околу работата на Мурињо утре. Поздрав до сите
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Дечки за жал гледам и читам дека едноставно во фан клубов не се прифаќа мислење кое претставува макар и добронамерна критика. Сите освен еден коментиравте дека Мики онака, Мики овака и како да сте сите настроени за расправија. Едноставно изразив едно свое мислење за работата на Мурињо (патем речено многумина го делат моето мислење зборувам и за надвор од МКД) и наидов на детски отпор. Нема проблем јас не постирам веќе ништо оти нема логика да има расправија нели :smir: Со среќа вечер а околу работата на Мурињо утре. Поздрав до сите
Далеку од тоа дека мислењата на сите освен фанови на Интер тука се недобредојдени, али кога некој ке рече дека не сваќа зашто Мур го гледаат луѓево како добар тренер, или ке каже дека С'р Алекс е скалило подоле од, пази, Хидинк, незнам што очекуваше освен наплив на реплики.
Па сеа види кој постапува детски со доза на огромно непознавање на работите. :toe:

Пред фактите и боговите молчат. :wink:

А и тоа што велиш дека си наишол на согласување на други форуми, па макар и странски, верувај ми, ништо не ни значи, со оглед на фактот дека има луѓе кои на форум велат дека САФ е скалило под Капело и Хидинк и што е најтрагично, сериозни се.
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Ај со среќа вечер и ако знаете да ми кажете дали вечер ќе игра Пандев ? :smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ај со среќа вечер и ако знаете да ми кажете дали вечер ќе игра Пандев ? :smir:
На клупа ке биде,нема да игра од прва минута,ама второ најверојатно ке биде ставен во игра :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Ajде бе уште дремите на форум идите прајте атмосфера низ Скопјето :vozbud:

Уплатено на X2 за 1000че :pipi:

Па сеа нека му ја мислат играчите:toe:
Ај прикачи го!!!

И јас ја пишав, сега ќе одам да уплатам ама на 100денари со + 4 утакмици! Немам м*да да ја пишам сингл!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Пандев по сите најави ќе биде на клупата....

Misses next match if booked: Lucio, Walter Samuel, Maicon, Javier Zanetti, Thiago Motta

Цела одбрана ни е под закана од суспензија, мора да се пазат барем Лусио и Самуел...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom