Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Не не грешно разбираш :smir: Ништо не срушувам и прачувам токму тоа зашто немавте игра. Тоа велам цело време има играчи кои треба да им се дадат соодветните улоги , а Мурињо не го знае тоа.

Поентата ми е дека имате квалитетен тим ама со ваков тренер изгледате дека немате игра (за лани).
Твое мислење е едно за Мурињо, а успесите на Мурињо кажуваат друго....:helou:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Со среќа вечер :smir: нека победи подобриот :tv:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Твое мислење е едно за Мурињо, а успесите на Мурињо кажуваат друго....:helou:
Ај така нека биде , ако ви е успех 1/8 финале лани и оваа година истото тогаш немам коментар понатака. Истото важи и за Челзи додека беше.

Јас пак мислам дека треба многу повеќе за да речеш дека имал Успеси нели?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ај така нека биде , ако ви е успех 1/8 финале лани и оваа година истото тогаш немам коментар понатака. Истото важи и за Челзи додека беше.

Јас пак мислам дека треба многу повеќе за да речеш дека имал Успеси нели?

Нострадамус ти ли си бе пријателе ???

Како е баба Ванга,арни ли сте ??:tapp:

Не убедуваш во нешто нас тука,знаеш дека не можеш да не побиеш за тоа дека Мурињо е тапа тренер,а неговите успеци говорат друго,а тренерите од рангот на САФ го сакаат за негов наследник,доволен показател за тоа колку е ''тапа'' тренер така ???:tapp:
 
M

mercenary

Гостин
Managerial honours

Porto




Chelsea



Internazionale

Individual honours


  • UEFA Manager of the Year (1): 2003



  • IFFHS World Manager of the Year (2): 2004, 2005




  • FA Premier League Manager of the Month (3): November 2004, January 2005, March 2007

Плус повеќе од 130 натпревари без пораз на домашен терен во лига.
Плус,да напоменеме,има само 47 години.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Ич не ми е јасно зошто Пандев не е во стартен состав?? :uvo:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Ок батка гледај си вечер дијамантот колку е добар :smir: Се надевам дека грешам и дека е токму тоа потребнот н аиНтер за д апомине понатака, арно ама...
Не не грешно разбираш :smir: Ништо не срушувам и прачувам токму тоа зашто немавте игра. Тоа велам цело време има играчи кои треба да им се дадат соодветните улоги , а Мурињо не го знае тоа.
Добро бе батка ај да го скратиме бурекот, важи? Кажи ми ти мене конкретно: која формација треба да ја извади Мурињо вечерва и на кои играчи какви улоги да им даде? Пошто тој не знае еве ти кажи ни. Да не вртиме цел ден како киша око Крагуевца... :smir:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Нострадамус ти ли си бе пријателе ???

Како е баба Ванга,арни ли сте ??:tapp:

Не убедуваш во нешто нас тука,знаеш дека не можеш да не побиеш за тоа дека Мурињо е тапа тренер,а неговите успеци говорат друго,а тренерите од рангот на САФ го сакаат за негов наследник,доволен показател за тоа колку е ''тапа'' тренер така ???:tapp:
OK ЗНАМ дека не можам да ве побијам дека е тапа тренер:smir: затоа ќе се потрудат екипите противници на Интер (За вечер верувам во неговата среќна звезда само за понатака).

ПС и САФ е далеку од рангот на еден Липи, Капело, Анчелоти, Гус и слично.

И освен тоа кај тоа дека САФ го сака за наследник :pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Ај така нека биде , ако ви е успех 1/8 финале лани и оваа година истото тогаш немам коментар понатака. Истото важи и за Челзи додека беше.

Јас пак мислам дека треба многу повеќе за да речеш дека имал Успеси нели?
Наброј ми 3 тренери што во први 8 години од својата кариера освоиле Куп на Уефа, ЛШ, 5 национални првенства, 4 национални купови, 2 национални Супер Купови, кои биле прогласени еднаш од УЕФА за менаџер на годината, кои во три наврати од УЕФА биле поставени за тренер на нивниот најдобар тим, во 2 наврати прогласувани за светски менаџер на годината од IFFHS, во 2 наврати прогласени за менаџер на годината во Англија, во еден наврат во Италија .... да продолжам сакаш ?

А до тогаш, до моментот кога ке ми набориш 3 тренери во светот кој успеале за само, повторувам, само 8 години да стигнат до вакви достигнувања ке те замолам да не се бламираш, со тоа дека Мурињо бил лош тренер. Жити сФе, делуваш комично. :wink:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
OK ЗНАМ дека не можам да ве побијам дека е тапа тренер:smir: затоа ќе се потрудат екипите противници на Интер (За вечер верувам во неговата среќна звезда само за понатака).

ПС и САФ е далеку од рангот на еден Липи, Капело, Анчелоти, Гус и слично.

И освен тоа кај тоа дека САФ го сака за наследник
:pos2:

После болдираниот дел се решив веке да не ти реплицирам,очиглено си некој нов Пеце (идолот на фан клуб ББилан):smir:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Добро бе батка ај да го скратиме бурекот, важи? Кажи ми ти мене конкретно: која формација треба да ја извади Мурињо вечерва и на кои играчи какви улоги да им даде? Пошто тој не знае еве ти кажи ни. Да не вртиме цел ден како киша око Крагуевца... :smir:
Испадна го завртевте муабетот на заебанција али ок нема гајле :smir: Не беше тоа целта нели арно ама така излезе :toe:

И погоре кажав треба да не игра ЕТО , да го постави Пандев како втор полушпиц, и Кордоба да не игра. Повеќе слобода на Дејан во средината и никако стриктен чувар на Дрогба.


Пак ќе кажам , сакам да помине Интер ама ми се гнаси од помислата дека сметате дека Мурињо е добар тренер за вас :toe:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добро бе дечки чоекот не кажува ништо лошо само си дава мислење..не провоцира прочитајте го убаво тоа е негово лично мислење за Мурињо(иако и според мене мур не е ништо посебно)..И duman и chombe тоа го тврдеа па никому ништо:toe:..
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
ПС и САФ е далеку од рангот на еден Липи, Капело, Анчелоти, Гус и слично.

И освен тоа кај тоа дека САФ го сака за наследник :pos2:
Овој експерт беше тренер на Интер и ништо не направи го уназади тимот уште толку.
Мурињо може да го посакуват сите тимови во Сериа А но не може да си го дозволат.А Капело може да му каже фала на Мурињо бидејќи тој одби да е селектор на Англија па на него му понудија.
Во Италија е полно со експерти но харизмата и лидерството на Мурњо никој го нема.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Наброј ми 3 тренери што во први 8 години од својата кариера освоиле Куп на Уефа, ЛШ, 5 национални првенства, 4 национални купови, 2 национални Супер Купови, кои биле прогласени еднаш од УЕФА за менаџер на годината, кои во три наврати од УЕФА биле поставени за тренер на нивниот најдобар тим, во 2 наврати прогласувани за светски менаџер на годината од IFFHS, во 2 наврати прогласени за менаџер на годината во Англија, во еден наврат во Италија .... да продолжам сакаш ?

А до тогаш, до моментот кога ке ми набориш 3 тренери во светот кој успеале за само, повторувам, само 8 години да стигнат до вакви достигнувања ке те замолам да не се бламираш, со тоа дека Мурињо бил лош тренер. Жити сФе, делуваш комично. :wink:
Три тренери во цел Свет Мики, ништо повеќе. :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom