Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Сантон се враќа, фала курцу ... Со оглед дека се повикани само 3 напаѓачи, еден гарант ке седи на клупа, што значи и враќање на 4-3-1-2 системот конечно. Штета утре роденден ми е, вечерта го славам па кузнае по колку време нема да бидам во можност да ги гледам Интер, ти еам шугавиот термин !!!

Oд периодот кога се вратија Катанија во прва лига, 2007/2007, Интер само победувал, 7 од 7 имаат до сега, интересно е тоа што под 2 гола не постигнале против Катанија, односно 6 пати дале по 2 гола во победите, еднаш 5.
Син и мене ми е роденден утре:helou: Денес испуштам Чорба, утре ќе испуштам Интер, ама еднаш е 18ка!

Едит: Неразуро среќен роденден!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Ај на сите среќен роденден,иначе сеа глеав Лил и ми се допаѓа како игра тој Мавуба ни треба нас таков играч од средина на терен:toe:,исто и Хазард е добар играч ама ние имаме веќе доста напаѓачи така да тој Мавуба да со донесе ке биде добро:toe:.Мислам дека еднаш се обидовме да го донесеме попоравете ме ако грешам:toe:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Син и мене ми е роденден утре:helou: Денес испуштам Чорба, утре ќе испуштам Интер, ама еднаш е 18ка!

Едит: Неразуро среќен роденден!
фала брат и тебе нека ти е среќен..Коенциденција или на ист ден т.е. денес исто така се родени и Челзи и Дрогба:pos2:....еднаш е 18
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Ај на сите среќен роденден,иначе сеа глеав Лил и ми се допаѓа како игра тој Мавуба ни треба нас таков играч од средина на терен:toe:,исто и Хазард е добар играч ама ние имаме веќе доста напаѓачи така да тој Мавуба да со донесе ке биде добро:toe:.Мислам дека еднаш се обидовме да го донесеме попоравете ме ако грешам:toe:
Па нели го потеше за КЛАСА играч да донесат од средина ако сакаат да освојат лига на шампиони??? :tapp:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Па нели го потеше за КЛАСА играч да донесат од средина ако сакаат да освојат лига на шампиони??? :tapp:
Дечко не ми се обраќај така,како и да сум пишал немаш право да пишеш со таков збор како (потеше).Нормално дека сакам класа играч ама коа веќе неможеме нека го земат бољи овој Мавуба него да игра Мунтари:toe:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
LOL

Во изминатите месеци односите меѓу португалскиот стратег Мурињо и првиот човек на Интер, Масимо Морати се влошија и по евентуалната елиминација на клубот од Лигата на шампионите од Челзи можно е Мурињо да си замине на лето.
Што нема да прочита човек... :tapp:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Хахаха што е полошо од гоал.цом??
-Секој македонски спортски портал :)

Од што немаат што да пишат измислуваат секакви глупости... Кој и да добива отказ одма Мурињо е следен тренер... али стварно алал нека му е... да живее уште 500 години, уште 500 години ќе има место за тренер...:kesa:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Се јави братот на Балотели остро го нападна Мурињо.Се пофали дека многу клубови го сакале.Друго рече дека Мино Раиола(агентот на Ибрахимович) бил задолжен за трансверот на Марио. Марио бил многу среќен за тоа.
Inter, il fratello di Balotelli va all'attacco di Mourinho
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Јувенташине водат 2-0 и се радуваат ко Л.Ш да освоиле:pos2::pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.742
Поени од реакции
44.040
Се јави братот на Балотели остро го нападна Мурињо.Се пофали дека многу клубови го сакале.Друго рече дека Мино Раиола(агентот на Ибрахимович) бил задолжен за трансверот на Марио. Марио бил многу среќен за тоа.
Inter, il fratello di Balotelli va all'attacco di Mourinho
Лошо, многу лошо, само не ја знам вистинската причина за оваа ескалација помеѓу Мурињо и Балотели па ништо нема да коментирам, али ако Мур му преппишал некоја вина за ремито со Џенова, нека се носи у три лепе со оглед на фактот дека од старт он беше причината за лошата игра на Интер, па и замената Мунтари - Кордоба беше приказна за себе со оглед на фактот што Марига беше дел од клупата за резерви.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Лошо, многу лошо, само не ја знам вистинската причина за оваа ескалација помеѓу Мурињо и Балотели па ништо нема да коментирам, али ако Мур му преппишал некоја вина за ремито со Џенова, нека се носи у три лепе со оглед на фактот дека од старт он беше причината за лошата игра на Интер, па и замената Мунтари - Кордоба беше приказна за себе со оглед на фактот што Марига беше дел од клупата за резерви.
Според мене Балотели си е крив мора да иритира тој цел клуб.
Како може да оди против Морати да го ангажира Раиола агент.Балотели не му се игра во Интер.Одби да потпише сега нов договор(рано било според мене сака 10 милиони).
Штом му е Раиола агент се е јасно тоа е најголемиот крвопиец агент.Заради него и Максвел го избркаа.

А што се однесува до Мурињо му дава човекот шанса последните два натпревари изигра по 90 минути.


Досега за цела кариера на Мурињо не сум слушнал со некој да има проблеми освен со Балотели.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Ај не се замарај со нас ок?После ние сме се замарале со вас така.Гледај си го интер
:pos2: Дечко не се замарас со вас ич,само гледам дека многу се палите а на крај пак ке плачете:toe:
 
M

mercenary

Гостин
Знае некој дали сигурно ќе не даваат утре на "интер канал"?:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom