Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.483
Овој Маикон ко да чека дерби меч, цел свет шо го глеа за да изигра добро.

п.с. Чист пенал имаше али ај, куп е, таман си реков овој Мело врза еден добар меч, праи фатална грешка која судијата онака, случајно, ко во последни неколку меча кај што игра Интер, не ја забележа. :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
За Балотели незнам,имаше многу шанси и не се докажа.А и што ќе му фали да влезе и да го одигра цело второ,кога веќе Интер ќе води со 2-3 гола разлика,кои ќе ги дадат Пандев и Ето.
А ако игра Матераци,ќе нема кој да ја забавува клупата:pos2:.
Не,мислам дека Кордоба би бил посигурен.Кога играше како централен,играше одлично.Само ја усра кога го стави лев бек.

Но со кој состав и да излезе Мур,Интер ќе победи.Па така и не е многу битно кој ќе почне.
Изгледа пријателе слабо гледаш фудбал, повеќе играс менаџер или ПЕС.
Јас убаво те предупредив пред натпреварот дека нетреба да славеш предвреме.

Пријателе не е пожелно однапред да славеш, гледам веќе си ги напишал и стрелците за прво полувреме.
Моето мислење е многу различно од твоето , вечерва ќе гледаме еден подпросечен натпревар, а не е ништо чудно вечерва Јубентус да не отрезнет после еуфоријата од викендот.
Затоа моето мислење за реззултатот ќе го дадам околу 23.00
поздрав

п.с често пати се имам изначитано после ждребките во групите на ЛШ, како интер ќе победувал по 5-0, 6-0, но на натпреварите беше поинаку..Интер - Анартозис 3-3, Интер - Панатинаикос 0-1...
Затоа да го изгледаме натпреварот, па после ако е за арно да прославиме.
оваа беше мојот пост пред натпреварот.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Пенал имаше ама тоа не менува дека играат незаинтересирано... Маикон и Балотели да излезат и да играме со 9, нема ич да се осети. Штета што нема право по 5 измени во купов :)

Очекувам во второ да влезе Милито и да притиснеме напред. Балотели треба да свати дека фудбалот е колективна игра.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Како ме може вакви судии да судат во италија па чист пенал не гледа срамота,се глеа од авион дека е пенал,балотели нека излегува надвор за ништо не го бива очекувам милито да влезе и да правиме пресврт:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.483
Koлку и да го кењате Балотели, а дефакто изигра тиња, ФАКТ е дека Маикон втор меч по ред не му асистира за гол, факт, така да ова у вода бар кај мене ја фрла цела бедна игра на Балотели зашо детето вака или онака, му кратат гол ради себичност, а со тоа Интер трпи. Да го додадам тука и Толдо, смешно е на едно егоцентрично црно копиле да покажуваме со прст.
 
M

mercenary

Гостин
Изгледа пријателе слабо гледаш фудбал, повеќе играс менаџер или ПЕС.
Јас убаво те предупредив пред натпреварот дека нетреба да славеш предвреме.



оваа беше мојот пост пред натпреварот.
Изгледа пријателе си бегал од Македонски,незнаеш да читаш.
Реков ако играат Ето и Пандев,Интер ќе води а не Балотели и Пандев.
Видовме како изигра Балотели,и во право ќе бев(неможе да се докаже дали ќе бев дали не :S)
А колку глеам фудбал....сигурно повеќе од тебе.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Кога ќе го извадат Балотели кажете ми да пуштам да гледам, до тогаш не пуштам МТВ.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Пак треба и против судии треба да играме ?? :tv:
Балотели копитото да се вади одма,Милито да се стави во погон,пошо ебена топка не знае да подаде Балотели,трчкара само лево десно без врска...

П.С Мајкон знае дека може и да асистира или помило му е да ги рога топките ??
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Син, никој не вика дека Толдо и Маикон играле подобро од Балотели. Сите тројца се гроги, се гледа тоа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.483
Ц ц ц, Балотели ваков, Балотели онаков, по трет пат го пишувам ова, Маикон е оној кој на Интер му скрати втор меч по ред гол со тоа што наместо да направи еден основен пас до Балотели, тој се решава за финиш.

Зашто дури и овој малоумен потег го игнорирате а мавате со дрва и камења по детето, реков, вакво или онакво не е тој крив што денес не е запишан у листа на стрелци а со тоа и Интер израмнува резултат, друг е. :toe:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Golot e postignat so pomos na nesfatliva greska od Toldo ama star e veke. Voopsto ne se potresov od golot , Jube nema nikakva igra .Dali vidovte Zaneti go dribla Diego kako malo dete.
Sega se vide deka ne e do formacii tuku do kombinatorna igra i posvetenosta na nea . Vo sekoj slucaj vo vtoro poluvreme ke vidime sto ke se sluci .
:helou:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Против сите можеме ама против судии не:toe:,што слатко ке биде да ја свртиме па јувенташите да пукнат од мака а знам дека можеме:toe:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
сите го пцујат супер марио. страмота
дајте му малку поддршка, не е он крив шо е глуп:kesa:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.483
Против сите можеме ама против судии не:toe:,што слатко ке биде да ја свртиме па јувенташите да пукнат од мака а знам дека можеме:toe:
Минатиот пат покажаа и дека против тоа можат. :wink:

Него, не е судијата крив, имаше пенал да али нема потреба да плачеме ко остали амеби, грешката е кај Интер, Интер беа тие кои подарија гол преку Толдо, Интер беа тие кои имаа супер прилика и само несватливата себичност на Маикон влијаеше да имаат 0 на семафор, така да во второ нормално очекувам подобрување.

Јуве без игра поведе, без шанса што се вика зашто тој шут на Диего за голмани е локум, лошо делуваат таквите моменти врз остатокот од тимот.

Ајт, со среќа у второ !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom