Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
На Џузепе Меаца,
Пандев главна фаца.:tv:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Падна форумот во лош момент, ме фати криза вчера по натпревар зошто не можев да им пукам сеир на овие пацерчињата. Ама затоа собрав сеир матириалс од странските форуми па сега ќе постирам дел од бисерите, посебно од фановите на Милан, иако има добри пецки и од Интеристите и од Јувенташите:

Да не должам многу, мојот фаворит од вчера:

Altobili had a go on milan saying the game should had been 5 - 0 but it is january sale 60% off
Алтобели прогнозирал 5-0, ама било Јануари имало 60% попуст :pos: :zver:, тој што го напишал ова.

Интер фан:
Nine men, fucked up ref, out of form and we still beat them. Jesus. Poor God damn bastards. :pos:
Милан фанови:
"They are taking the piss out of us."

"WOW.... anyone here complains about moratti and paying ref's needs to get banned. We r getting gifts "

"losing 2-0 when we actually deserve to lose by 4-0 atleast, playing against a 10man team since min 25?"

"how sad can i be? lol i think i need a proffesional help after this game " :zver:

"Why is everyone missing the target... "-cause they are crap

"i freakin hate them right now seriously how bad can we suck as a team? ":pos2::pos2::pos2:

Il Principle is one of the few Merda players I respect. A goal machine.

God we are years behind Inter. (добро утро... :) )

Man, watching this match really hurts.

Merda were clearly controlling the game.

Red card for THAT?

Inter closed it down with Motta now, this team is so complete it's really annoying.

watching sneijder and pandev, 2 players we could have easily gotten really hurts.

Watching Sneijder and Cambiasso make me wonder if we actually have midfielders.

watching Mourinho take notes makes me wonder if we actually have a coach. :pos2:

Well, pandev is an absolute beast. I can't believe how strong inter are.
Јувентус фанови:
watching milito and pandev make me hate amauri even more. :pos2:

Hearing the noise in the stadium make me wonder what do our fans actually do? Is it true that we are the club with the most fans in Italy?

milito has more movement in his penis than amauri does in his whole body :pos:
Посебен случај:
"What pisses me off is not that Inter won, because they fought and played better than us, but the thing that really pisses me off and want to shove a big pineapple in his ass is Mourinho. That smug smile, that extra cheer and jump, the way he acted. I wish he could meet me, I would show him what Talibans in my homecountry does to faggots like him, up against the wall and shoving Ak47 up his ass".
:pos2:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Интер како тим го поштовам само заради едно нешто..

Josè Mourinho: I was expecting him to score. He has a lot of experience taking penalties, he takes one a week
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
И најдобриот клип од вчера жими се... :pos2:

 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608
Не сте ми интересни овде, отидов јас до фан клуб Билан :pipi:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
По навика вчера неколку пати го пишував URLто на форумов. :)

По утакмицава незнам дали сеуште има некои на кои не им е јасно кој е кој во Италија? :)

И уште нешто... Милан е дупло боље од Септември и оние 0-4. Сега јадеа само два комада! :pos:

Btw... Што е со ЈуБентус? -16

У Четврток има да биде клање, Снајдер дефинитивно ќе игра, Лусио такоџе, Балотели осекам ќе збрца некој гол.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Aaaaaaaaa да ти јебем форум падна во ептен лошо време...

Ама пак затоа уште не можам да се воздржам а да не пишам тука...

Pazzaaaaaaaaaaa Inteeeeeeeeeer Amalaaaaaaaaaaaaa :vozbud::vozbud:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Египет - Камерун 1-1 пред крај. Ќе се врати ли Ето порано? Ма да нема потреба стварно... хаха
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Египет - Камерун 1-1 пред крај. Ќе се врати ли Ето порано? Ма да нема потреба стварно... хаха
Убаво си рече он, “Сакам да играм против озбилни противници“. :pos:

Замбија, Кенија, Алжир и компанија се далеку поозбилни од тим кој неможе гол да даде со 2 играча вишок!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Коментаров вчера од Фацебук:


Oфицијалниот состав на Милан денес by Marijan Dedic : Дида , Абате , Линиски судија, Фавали ,Тиаго Силва , Втор Линиски судија, Антонини , Гатузо, Четвртиот судија, Пирло , Амброзини , Началникот на Италијанската полиција, Долче и Габана, Бориело, Главниот судија и Роналдињо

:pos:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Коментаров вчера од Фацебук:


Oфицијалниот состав на Милан денес by Marijan Dedic : Дида , Абате , Линиски судија, Фавали ,Тиаго Силва , Втор Линиски судија, Антонини , Гатузо, Четвртиот судија, Пирло , Амброзини , Началникот на Италијанската полиција, Долче и Габана, Бориело, Главниот судија и Роналдињо

:pos:
:pos::pos::pos: Го забораиле делегатот :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom