Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Еве изјава на Дел Пиеро,во која изјава Дел Пиеро јасно и недвосмислено кажува дека се сложува потполно со мислењето на Дел Нери,и дека и тој го мисли истото.И Киелини имаше слична изјава на оваа на Дел Пиеро и на таа од Дел Нери.

Најважна задача на тренерот,Претседателот и сите во Управата е да се оттргне притисокот од играчите,и играчите да бидат концентрирани само на случувањата на теренот,без медиумски притисок.Како што изјави и Дел Пиеро „не смее да му се поставува лимит на овој тим, бидејќи ова е година во која се поставуваат темелите,а потоа следуваат старите цели.“
Темели на тим се поставуваат со квалитетен тренер, видовме какви беа темелите со Раниери и Ферара, само со класа тренер може да се направи нешто, инаку ќе направиме темели на просечен клуб што во моментов и сме :toe:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Стадионот мислам дека беше празен најмногу поради тоа што беше одалечен од Торино и немаше некаков превоз до таму. А дека бил неатрактивен не ми се верува.

п.с. Спремајте нова тема, со оваа може и ќе направи нешто клубот:pos2:
1. Стадионот беше оддалечен шо значи и овај ќе биди оддалечен (на истото место се гради). Ама го решија проблемот со транспорт мислам.
2. Деле Алпи беше ужас за гледање. Со атлетската стаза, заобленоста, оддалеченоста од теренот и закосеноста на трибините скоро и да не се гледаше ништо на терен.

Значи неатрактивноста беше поголем проблем.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
новиот стадион ке собира 41000 до таму ке се оди со воз + ке биде спуштен како аглиските стадиони на 7 8 метри од игралиштето + атлетската патека ке биде покриена со шини на кој ке бидат поставени и трибините
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Стадионот мислам дека беше празен најмногу поради тоа што беше одалечен од Торино и немаше некаков превоз до таму. А дека бил неатрактивен не ми се верува.

п.с. Спремајте нова тема, со оваа може и ќе направи нешто клубот:pos2:
ја си кажувам за мене од моја архитектонска гледна точка.Овој ќе биде далку подобар ново си е ново
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Темели на тим се поставуваат со квалитетен тренер, видовме какви беа темелите со Раниери и Ферара, само со класа тренер може да се направи нешто, инаку ќе направиме темели на просечен клуб што во моментов и сме :toe:
Батка ти си во заблуда, од каде тоа дека тренер е темел на клуб? Тренерот е темел на тактичката поставеност на играчите на терен,и како тие ке функционираат таму,но ако еден клуб има такво срање од управа како до лани што имавме,и толку многу багра играчи кои само чекаат плата а не играат ништо,тогаш џабе ке ни беше и Мурињо и Капело во тандем на нашата клупа. И не се толку многу секирај за Дел Нери,ни еден тренер не е вечен,ако продолжи со лоши резултати ,Ањели ке го избрка на клоци,гарант. Друго нешто ке те прашам , дали мислиш дека Бенитез му гарантира ттитула на Интер? Дали Мурињо му гарантира титула на Реал? Дали Капело им гарантира Светско на Англија? .....за да еден тим да е успешен и освојува титули треба да се совпаднат повеќе елементи(темели како шо викаш) Број 1- Здрава управа, па се друго - подршка од навивачите,здрава економија,играчи кој оставаат срце на терен, тренер кој ке работи со голема мотивација и го вади најдоброто од играчите.... И на крај, не вреди да го оценуваме Дел Нери, по само 4 одиграни кола,дај му малку повеќе време не биди себичен, патем капитенот и претседателот на клубот бараат цела сезона за да дојде се на свое место, а вие сакате за 2 недели да газиме се пред себе....е да и јас сакам,ама нема...life is a bitch
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
4-4-2 е почетничка формација,барем тука не би требало да има грешка.....дупките во тимот(лев бек и елитен центарфор,покасно се испостави дека и десен бек ќе биде потребен пошто сеуште Мота нема покажано зошто е во Јувентус) требаше некако Дел Нери да успее да ги ублажи.....вака промаја мава од по страните-леле мајко,а освен Дел Пиеро нема напаѓач кој ќе упати ефикасен удар од околу 20-25 метри
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
4-4-2 е почетничка формација,барем тука не би требало да има грешка.....дупките во тимот(лев бек и елитен центарфор,покасно се испостави дека и десен бек ќе биде потребен пошто сеуште Мота нема покажано зошто е во Јувентус) требаше некако Дел Нери да успее да ги ублажи.....вака промаја мава од по страните-леле мајко,а освен Дел Пиеро нема напаѓач кој ќе упати ефикасен удар од околу 20-25 метри
не гледам голема разлика во играта од формацијата за разлика од лани тука е некаде играта.Мота не дека не е добар ама неможе да ја издржи цеала сезона на свој товар затоа треба адекватна замена а григера не е соодветна замена
 
Член од
27 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
24
Деле Алпи беше одалечен 1-30 до 2 часа патување и тоа беше главна причина што не бил многу посетуван. Сега со воз линијата се стасувало за 20-30 минути на што биле задоволни навивачите на ЈУВЕНТУС !!!
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Батка ти си во заблуда, од каде тоа дека тренер е темел на клуб? Тренерот е темел на тактичката поставеност на играчите на терен,и како тие ке функционираат таму,но ако еден клуб има такво срање од управа како до лани што имавме,и толку многу багра играчи кои само чекаат плата а не играат ништо,тогаш џабе ке ни беше и Мурињо и Капело во тандем на нашата клупа. И не се толку многу секирај за Дел Нери,ни еден тренер не е вечен,ако продолжи со лоши резултати ,Ањели ке го избрка на клоци,гарант. Друго нешто ке те прашам , дали мислиш дека Бенитез му гарантира ттитула на Интер? Дали Мурињо му гарантира титула на Реал? Дали Капело им гарантира Светско на Англија? .....за да еден тим да е успешен и освојува титули треба да се совпаднат повеќе елементи(темели како шо викаш) Број 1- Здрава управа, па се друго - подршка од навивачите,здрава економија,играчи кој оставаат срце на терен, тренер кој ке работи со голема мотивација и го вади најдоброто од играчите.... И на крај, не вреди да го оценуваме Дел Нери, по само 4 одиграни кола,дај му малку повеќе време не биди себичен, патем капитенот и претседателот на клубот бараат цела сезона за да дојде се на свое место, а вие сакате за 2 недели да газиме се пред себе....е да и јас сакам,ама нема...life is a bitch
Без добар тренер доведи ги сите sвезди ако сакаш пак ништо нема да освоиш, впрочем видовме што му се случи на Реал прошлата сезона. Мора да се има јак стручњак па да се гради тимот, видовме како поминавме со Раниери па со Ферара па со Закерони, се освен јак авторитет е џабе. Играчите си се понашаат ноншалантно и еве ги резултатите. Тврдам дека Алекс во моментов има поголемо влијание врз играчите отколку Дел Нери. Бенитез можда нема да освои со интер ама погледни го пристапот во играта на интер па пристапот на ЈУВЕ и ќе ја видиш разликата. Не ме нервира што губат, ме нервира што се понашаат како да им е сеедно, тоа се случува во изминативе 3 сезони. Немам ништо против човекот, дај боже да му тргне па да видиме и ние бел ден, ама тоа што го видов во првите 4 кола не е воопшто за пофалба. Зошто мораше повторно да се експериментира, нели можеше да се доведе класа тренер и да почне да се гради тим, тоа ми е зборот :wink:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Кој ќе ја отвори новата тема бе? :vozbud:... Како и секојпат и вечерва очекувам победа!

--- надополнето ---

Каморанези црвен за Штутгарт :pos:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Без добар тренер доведи ги сите sвезди ако сакаш пак ништо нема да освоиш, впрочем видовме што му се случи на Реал прошлата сезона. Мора да се има јак стручњак па да се гради тимот, видовме како поминавме со Раниери па со Ферара па со Закерони, се освен јак авторитет е џабе. Играчите си се понашаат ноншалантно и еве ги резултатите. Тврдам дека Алекс во моментов има поголемо влијание врз играчите отколку Дел Нери. Бенитез можда нема да освои со интер ама погледни го пристапот во играта на интер па пристапот на ЈУВЕ и ќе ја видиш разликата. Не ме нервира што губат, ме нервира што се понашаат како да им е сеедно, тоа се случува во изминативе 3 сезони. Немам ништо против човекот, дај боже да му тргне па да видиме и ние бел ден, ама тоа што го видов во првите 4 кола не е воопшто за пофалба. Зошто мораше повторно да се експериментира, нели можеше да се доведе класа тренер и да почне да се гради тим, тоа ми е зборот :wink:
Липи во 1994 година кога дојде во Јуве немаше освоено ниту титула,ниту некој позначаен успех (92 со Аталанта 7 место, 93 со Наполи 7 место а пред тоа водеше екипи од Сериа Б).

Ако играчите се однесуваа како да им е сеедно за резултатот на теренот,навивачите кон нив ќе се однесуваа како минатата сезона.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Липи во 1994 година кога дојде во Јуве немаше освоено ниту титула,ниту некој позначаен успех (92 со Аталанта 7 место, 93 со Наполи 7 место а пред тоа водеше екипи од Сериа Б).

Ако играчите се однесуваа како да им е сеедно за резултатот на теренот,навивачите кон нив ќе се однесуваа како минатата сезона.
Да ама Липи тогаш имаше 44 години а Дел Нери сега има 60 години а нема бидено во голем клуб освен 3 месеци во Рома и 2 недели во Порто.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Дел Нери бил и ќе биди тренер и експерт за тимови од средината на табелата,ланскиот успех со освојувањето на 4тото место со Сампдорија пред СЕ се должи на неспремноста на конкурентите (Јувентус,Лацио,Фиорентина) кои се секогаш врвот заедно со Интер,Милан,Рома....Дел Нери веќе доби шанса да води тимови кои јуришаат на трофеи,но беше избркан во рекордно време,Јувентус му е последна шанса да покажи дали вреди како одличен стратег-во што јас лично се сомневам
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Кој ќе ја отвори новата тема бе? :vozbud:... Како и секојпат и вечерва очекувам победа!

--- надополнето ---

Каморанези црвен за Штутгарт :pos:
јас планирам јас иам веке средено за темата само да стигниме до 1000 ка планирам после утакмициава вечер да ја отворам мислам можи и влатче да ја отвори мислам дека со тими се има договорено јас наредна :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom