Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
некако ми делуваат збунети имаат некоја си иницијатива не ги користиме шансите :( дел пиеро нај активен ми делува од сите красич имаше 2 3 продори али не успеа да ги реализира
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Од кога тоа фаул во шеснаесетник не е пенал?

Преку кур ми е да губиме од третокласни тимови (традиција ни држат последниве години) кои во тимот имаат избркани на клоци играчи од Јуве (значи немале квалитет) и играчи како Миљачо, паљачо, Пасторе, масторе и да не ги набројувам другите смешни фаци што ги имаат у тим.

Сакам да видам пресврт во второ да не искрашам се што ќе ми дојде до рака!!!!!!!
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Немаме лоша игра и освен Мота сите беа на ниво,а од Григера повеќе не може да очекуваме.Се надевам дека у второ ке ја свртиме.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Нема одбрана = нема шанси за титула, тоа е кога нема пристап на играта како што треба, нема што да се коментира бидејќи истава игра ја гледавме во последните 3 години, без квалитетна одбрана (два бека) и без квалитетен тренер ништо не правиме, една добра партија пет лоши, таков е овој Јуве, баш сакам да видам како ќе играат во второво, мада сумњам дека нешто ќе се смени, Мота нема потреба да го коментирам :tapp:
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Немаме лоша игра и освен Мота сите беа на ниво,а од Григера повеќе не може да очекуваме.Се надевам дека у второ ке ја свртиме.

decko nie nemam udar kon gol ti vikas nemame losa igra... krasic mizeren po taa desna strana eden balzareti go stavi vo zabi
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Фаулот беше за чист пенал но одбранбениот играч на Палермо искусно изреагира, брзо ја повлече ногата назад за судијата да не забележи контакт, така да го оправдувам судијата за одлуката, иако погрешна.
Треба Јуве да биде среќен што не е 0-2 и што Пасторе се изглупира сам пред гол, мора да се поправи средниот ред бидејќи Мота е катастрофа денеска.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Одлична игра имаме,тоа е најбитно подобро цело време ние да играме и шанси да праиме иако губиме него да бевме на местото на палермо еден гол даден и цело време ко што гледате и напаѓачот нивен е кај нив у шеснаесетник,јбг не ја бива ој дај гол коа стаиле автобус пред гол,20 играчи оди па помини...
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Од кога тоа фаул во шеснаесетник не е пенал?

Преку кур ми е да губиме од третокласни тимови (традиција ни држат последниве години) кои во тимот имаат избркани на клоци играчи од Јуве (значи немале квалитет) и играчи како Миљачо, паљачо, Пасторе, масторе и да не ги набројувам другите смешни фаци што ги имаат у тим.

Сакам да видам пресврт во второ да не искрашам се што ќе ми дојде до рака!!!!!!!
Џабе се нервираш само, не вреди веќе, кога нив не им е гајле за резултатот зошто нам да ни е, очигледно е дека некој играат само за плата и тоа се приметува, а судиите нема потреба да се коментират, 4 натпревари = 3 пенала за интер, 4 натпревари = 0 пенали за Јуве, тоа е Јуве местел.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Мота реално е најслабиот играч на Јуве во првото полувреме, Кваљарела и Пепе исто така одиграа слабо. Се надевам на подобро второ полувреме.

Мислам дека Дел Нери треба да го извади Кваљарела и на негово место да влезе Јакинта или Амаури.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.925
Поени од реакции
835
Ма не збориме тука за титула сеа туку за победа над Палермо катастрофална одбрана мота незнае кај му е главата а не па кај е топката...другиве се така просечно али на мота би му дал минус 10 оценка...красич ш може праи му напраија ептен неспортски фаул...и незнам зошто делнери не смени малце тактика не ли глеа дека играва преку крила особено со нафрлувања во шеаснаесетник воопшто не ни оди една топка не фативме во шеснаесетник...
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Одлична игра имаме,тоа е најбитно подобро цело време ние да играме и шанси да праиме иако губиме него да бевме на местото на палермо еден гол даден и цело време ко што гледате и напаѓачот нивен е кај нив у шеснаесетник,јбг не ја бива ој дај гол коа стаиле автобус пред гол,20 играчи оди па помини...
Незнам што си гледал али јас не видов една 100% шанса за нас, туку Палермо имаше 2 од кој една искористи :toe:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Џабе се нервираш само, не вреди веќе, кога нив не им е гајле за резултатот зошто нам да ни е, очигледно е дека некој играат само за плата и тоа се приметува, а судиите нема потреба да се коментират, 4 натпревари = 3 пенала за интер, 4 натпревари = 0 пенали за Јуве, тоа е Јуве местел.
Другар јас не знам што го мешаш Интер кога и сите три беа пенали..ако ги гледаше натпреварите тогаш ќе заклучеше..или дозволено е да се игра ракомет во шеснаесетникот од одбранбените според тебе?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Незнам што си гледал али јас не видов една 100% шанса за нас, туку Палермо имаше 2 од кој една искористи :toe:
лол дечко имавме 3 4 шанси 2 пенали не досудени :( правиме некаков пресинг али неаме срека
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Ма не збориме тука за титула сеа туку за победа над Палермо катастрофална одбрана мота незнае кај му е главата а не па кај е топката...другиве се така просечно али на мота би му дал минус 10 оценка...красич ш може праи му напраија ептен неспортски фаул...и незнам зошто делнери не смени малце тактика не ли глеа дека играва преку крила особено со нафрлувања во шеаснаесетник воопшто не ни оди една топка не фативме во шеснаесетник...

па не знам дали ја гледаш играта на палермо,преброј ги играчите колку ги имаат во шеснаесетник и околу па оди пробиј се оди дриблај...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom