Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Абе ние очекуваме но не треба според мене да се дигаме премногу ќе збориме ако водиме 3-0 тогаш ќе си се дигам вака пред време нејќам пред време да си влевам надеж па после да се разочарам...инаку ја поддржувам идеата на демонсфалл но спеак прво една веб страна треба да се направи па да се почне поозбилно...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
145
Поени од реакции
2
Де4ки стварно дај кажете како да се регистрирам, и ја сакам да бидам дел од јувентус фан во македонија :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ќе биде, полека. Трпение спасение.
Да се договорат треба, и да се собере уште народ, најмалце 50 души треба.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
И ја сум за.Ајде да собереме доволно па да видиме како да се регистрираме и останати работи шо ке требаат и ке биде одлично.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Абе а мене ме броите ли?????
Пред 2-3 дена спомнав јас за официјалниот фан клуб,али никој нишо не искоментира.Глеам дека сеа е подобро,рачунајте на мене плус на уше еден другар шо не е на форумов и на фб шо иам некои ќе ги прашам.Или на фб аднете ме Ивица петровски.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Абе а мене ме броите ли?????
Пред 2-3 дена спомнав јас за официјалниот фан клуб,али никој нишо не искоментира.Глеам дека сеа е подобро,рачунајте на мене плус на уше еден другар шо не е на форумов и на фб шо иам некои ќе ги прашам.Или на фб аднете ме Ивица петровски.
без тебе никаде :smir: само да ја наредиме овде работава да се договориме
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Ајде.Ако треба и да се плати нешо ќе собереме пари ќе платиме.:smir:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
How to acquire the Licence and establish a Juventus Club Doc:

· Establish a non-profit association.
· Guarantee a minimum number of 50 members.
· Have a headquarter available.
· Nominate a president (legal delegate) and a communication representative.
· Subscribe a € 14 yearly membership fee for every single member and € 10 for under 12 year
· Provide to the Juventus Club Doc Coordinating Center the names of all members.


Ова е комплетната процедура за регистрирање на официјален признат фан клуб од страна на Juventus Football Club S.p.A.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
How to acquire the Licence and establish a Juventus Club Doc:

· Establish a non-profit association.
· Guarantee a minimum number of 50 members.
· Have a headquarter available.
· Nominate a president (legal delegate) and a communication representative.
· Subscribe a € 14 yearly membership fee for every single member and € 10 for under 12 year
· Provide to the Juventus Club Doc Coordinating Center the names of all members.


Ова е комплетната процедура за регистрирање на официјален признат фан клуб од страна на Juventus Football Club S.p.A.
треба да се напомене дека нее лесно воопшто но вреди да се обидиме да добиеме лиценца призната од клубот
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Може да сметате и на мене, плаќање ова она се што треба.Значи +1

Денес прочитав дека Дел Пиеро до 40 сакал да игра, јас сум за ама ми е страв да не се распадне човекот, сепак треба да процени дали може да издржи сепак не е фер да држи место на стара слава и ни отидат некои таленти во неповрат.Околу натпреварот со Палермо, мислам дека треба да сме претпазливи околу изјавите, сепак Удинезе не се некоја екипа за да ја имаме вистинската слика за Јувентус освен што може да сме задоволни до некаде со средината и нападот а одбраната сеуште мислам дека ни е слаба точка, посебно по бековите(ок ова веќе и врапчињата го знаат).
Forza Juve!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom