Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Глеам некој погоре го спомна Арманд, дека му бил матен. Арманд за вашиот Де Чеље е измислено суштество. Голем, брз (трет на тестрирањата Волкот, Вела па Траоре), центаршут страшен а може и како крило да играе. Е сеа незнам како ќе се приспособе на играта на Јувентус, пошто од тоа шо го виду со Бари сум запрепастен... Навикнат е на брза игра, ниски топки и дуели. Ако успее да се приспособе, сигурен сум дека ќе ве однесе едно ниво погоре:smir:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Глеам некој погоре го спомна Арманд, дека му бил матен. Арманд за вашиот Де Чеље е измислено суштество. Голем, брз (трет на тестрирањата Волкот, Вела па Траоре), центаршут страшен а може и како крило да играе. Е сеа незнам како ќе се приспособе на играта на Јувентус, пошто од тоа шо го виду со Бари сум запрепастен... Навикнат е на брза игра, ниски топки и дуели. Ако успее да се приспособе, сигурен сум дека ќе ве однесе едно ниво погоре:smir:
Јас го спомнав Траоре дека ми е матен и пак ќе го спомнам. ДеЧеље е дупка и нема муабет тука. Рака на срце можи ќе ме тепа ако играме на мали голчиња.
Е сега за Траоре, ако ти текнува до лани имавме едно загулено на та позиција шо трчаше рамо до рамо со Усаин Болт. Па брзината ама ич не ми значи.
Она шо ме интересира е да знај да си ја држи одбраната како шо треба и да му го остај напаѓањетно на Пепе или Ланза и да му помага за носење топки.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Зебина уште еднаш изјави дека поминал одлични 6 години во Јувентус и дека му претставувало огромна чест што имал шанса во својата кариера да заигра за тим каков што е Јувентус.Им посака многу успеси на неговите поранешни соиграчи,и изјави дека е убеден дека Андреа Ањели ќе има одлични постигнувања со Јувентус.линк
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Не знам колку сте запознаени со овој проект на Јувентус, меѓутоа мене ми изгледа интересен. Се работи за изградбата на новиот стадион, покрај стадионот ќе има ѕвезди со имињата на најзначајните фудбалери на Јувентус во целата негова историја, покрај тие ѕвезди ќе можат да си купат и навивачите, односно секој што сака и нивните имиња да бидат испишани покрај овие великани. Интересен проект мора да се призне и интересна идеја.
https://accendiunastella.juventus.com/accendiunastella/stella.nsf/stellaFrameSet?OpenPage
еве ја и реклматата:
P.S. Доклку нешто вакво било постирано во врска со ова, тогаш јас се извинувам.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Марота после завршувањето на трансфер периодот изјави дека добиле понуда за Сисоко, а денеска Тутоспорт пишува дека Волфсбург последниот ден од трансфер рокот доставиле понуда за Сисоко,и се најавува дека тој трансфер можи да се реализира во Јануарскиот трансфер рок.Како можна замена се најавува Диара од Реал Мадрид. линк

Ако е веќе одлучено Сисоко да си замини,Момо ќе има шанси да го премисли раководството со својата игра до Јануари.Ако продолжи да игра како што игра досега,веќе е сигурно дека Сисоко заминува во Јануари.
 
С

сашенко

Гостин
А се почесто гледам Тутоспорт пишуваат и за Лукаку.Во јануари изгледа добиваме и едно засилување во нападот и Лукаку или Пацини ке биде new Bianconero.Искрено и двајцата ми се свиѓаат така да кој и да дојде СУПЕРИСИМО...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom