Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Најдобра опција од сево ова би било Диего да остане, Ди Натале да дојде а Трезеге да си замине, е тек тогаш имаме бомба напад. Како шо читам Трезеге би можел да се пресели во шпански Аликанте. ( ама тие у трета лига се, не ми се верува дека Трез ќеприфати да игра у трета лига)

Edit: Прволигашот Херкулес кој е од Аликанте е заинтересиран за Трезеге, а не третолигашот Аликанте ... мала забуна :)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Само што ќе го постирав и ја ова, како и дае не знам што им треба ова сега подобро да го задржат Трез кога веќе замената е Ди Натале.
Di Natale лани беше најдобар стрелец во Италија. А, ако условот за негово доаѓање е заминување на Диего - тогаш НИКАКО!
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Ова за Ди Натале ми изгледа како голема шпекулација, како прво, зошто би купиле 32 годишен напаѓач кој ќе седи повеќе од половина сезона на клупа за сума од 7милиони евра, и како второ, зошто Ди Натале би си заминал од Удинезе каде што е капитен, а би дошол во Јуве за да биде четврта опција во нападот.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Elkann запрашан за тоа дали има шанси да си оди Диего одговорил: "Екипaта се обновува и мораме да гледаме напред..." :zid:

извор Sky
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ова за Ди Натале ми изгледа како голема шпекулација, како прво, зошто би купиле 32 годишен напаѓач кој ќе седи повеќе од половина сезона на клупа за сума од 7милиони евра, и како второ, зошто Ди Натале би си заминал од Удинезе каде што е капитен, а би дошол во Јуве за да биде четврта опција во нападот.
па јас дури и за германциве мислам дека е шпекулација од еве едно ке ви кажам се шпекулира сума од 14 мил демек биле понудини од страна на тој клуб а марота изјави ако го даваат диего минимум 20 мил а сеа сумата пак била 18 мил така да нз ке видиме останува да видиме во наредиов период
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Дечки Ди Натале е замена за Трезеге кој најверојатно ке потпише за Херкулес во Шпанија.Не сум нешто искрено импресиониран од Ди Натале ама како и да е за 6 милиони добар е .ДИЕГО останува немојте ве молам пак со коментари во врска со негово заминување не е потребно тоа .Агентот на Ди Натале изјави дека тој е блиску до потпишување за Јуве и дека се очекува разврска во следните 2-3 часа .линк
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
од целава оваа фама која се дигна во 2 3 сати околу диего ... заборајвме да кажиме дека аквилани помина на тестој
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
со душа чекам да заврши трансвер периодов ме напнаа.Сеа пред два три саата пишаа пак за Диего од што немаат друга работа после 2,3 саата им текна за Ди натале времево ќе покаже кое е малку поверојатно ми е дека е замена за Трезеге и ако е така добро е далеку подобар стрелец од Трез во моментов
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
од целава оваа фама која се дигна во 2 3 сати околу диего ... заборајвме да кажиме дека аквилани помина на тестој
Брат, Аквилани три дена медицински тестови поминува, што ли му прават на човекот којзнае. Иначе еве и агентот на Ди Натале потврди дека играчот е пред трансфер во Јуве. Трезеге најверојатно иде у Херкулес.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.730
Поени од реакции
3.741
Со евентуално доаѓање на Ди Натале, Диего сигурно иде.

Многу веројатно е дека ова ке се случи. . .
 
С

сашенко

Гостин
Ди Натале ин - Трезеге аут би било добра опција и се надевам дека не е голема разликата во парите за кои го даваме Трезеге и парите кои ги даваме за Ди Натале...Диего не верувам дека ке си оди тој ке си игра со Дел Пиеро на едната позиција во нападот(ке се мењаат) а другата ке биде на Амаури и Ди Натале кој засужи ке игра.Германциве го сакаат Диего тоа е очигледно ама мислам дека Марота ке биде зафатен со поважни работи деновиве а тоа се уште тие неколку трансфери што ни останаа да ги направиме.А околу коментарите на Морати :pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Доколку го продаде Трезеге, а го земе Ди Натале ( и притоа биде во минус едно 3-4 милиончиња) , тоа е супер потегна Марота. Се ослободуваме од напаѓач кој е чекач ( а имаме уште двајца такви, амаури и јакинта), а го носиме најдобриот стрелец во Италија лани. Само едно друго пак ме плаши. Ди Натале игра на позиција на која Диего играше во подготвителните натпревари. На таа позиција го имаме уште и Дел Пиеро, па ќе останат тројца играчи за иста позиција. Да го продадеме Дел Пиеро, шо викате ?? :pos2:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
diego- martinez-motta- 2 goal за јуве а за јуве б нз

--- надополнето ---

Брат, Аквилани три дена медицински тестови поминува, што ли му прават на човекот којзнае. Иначе еве и агентот на Ди Натале потврди дека играчот е пред трансфер во Јуве. Трезеге најверојатно иде у Херкулес.
јас знам 2 дена
:smir:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Со евентуално доаѓање на Ди Натале, Диего сигурно иде.

Многу веројатно е дека ова ке се случи. . .
И јас од тоа се плашам брат ... некако ми мириса на лошо работава со Диего.

--- надополнето ---

diego- martinez-motta- 2 goal за јуве а за јуве б нз

--- надополнето ---


јас знам 2 дена
:smir:
Добро бе така е зборот, па и два дена се многу :smir:

--- надополнето ---

Колку пари можеме да му земе на Трезеге ?? 3 - 4 милиони можеме ? Ах како се заебавме кога пред две години не го продадовме за 20 милиони, одтогаш човекот пет гола дали даде за Јуве.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Диего дал лудница гол против примавера ,за Ди Натале ,да беше помлад 3-4 години али 32 ги има:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom